Moonlit uplasował emisję akcji. Stopa redukcji przekroczyła 60 proc.

Omawiane walory:

Producent dedykowanych symulatorów przydzielił akcje oferowane w drugiej publicznej ofercie akcji. Popyt inwestorów znacznie przewyższył liczbę oferowanych akcji. Inwestorzy złożyli łącznie zapisy na 892 800 akcji o wartości 4 mln 454 tys. zł, podczas gdy w ramach oferty można było nabyć maksymalnie 499 999 akcji o wartości 2,5 mln zł. 

Michał,Gardeła,prezes,Moonlit, emisja, akcje, gaming,

Michał Gardeła, prezes zarządu Moonlit.

– Bardzo duże zainteresowanie zapisami na akcje w ofercie publicznej jest najlepszym dowodem na to, jakie oczekiwania mają inwestorzy wobec naszych nadchodzących projektów. Cieszymy się, że nasza praca przekłada się na zaufanie kolejnych akcjonariuszy decydujących się na inwestycję w Moonlit. Zarząd niezwłocznie podejmie czynności związane z rejestracją akcji, a następnie dopuszczeniem ich do obrotu – komentuje Maciej Kowalówka, wiceprezes Moonlit.

Środki pozyskane w czasie emisji przeznaczone zostaną na rozbudowę projektu Model Builder oraz na pokrycie całości kosztów produkcji gry Dog Trainer. Terminy realizacji są szacowane odpowiednio na koniec bieżącego roku w przypadku symulatora modelarstwa, natomiast w przypadku Trenera Psów – na przełom 2021/2022 roku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Model Builder po raz kolejny zdobywa uznanie podczas targów gamingowych. W czasie trwającego w dniach 27-30 sierpnia 2020 Gamescom, gra cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród graczy. W trakcie wydarzenia Spółka przeprowadziła rozmowy z szeregiem potencjalnych wydawców. Poza interesującą tematyką projektu, magnesem dla potencjalnych dystrybutorów Model Builder są m.in. praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia dodatkowej treści w postaci płatnych dodatków do gry oraz opcja przyszłej współpracy z firmami modelarskimi i hobbystycznymi, nad którą studio już pracuje.

– Udział w tegorocznych targach Gamescom był dla Moonlit bardzo owocny. Przeprowadziliśmy rozmowy biznesowe z przedstawicielami kilkunastu wydawców, którzy są świadomi sporego potencjału sprzedażowego Model Buildera. Wśród nich pojawili się Ci publisherzy, na których uwadze szczególnie nam zależało – dzięki czemu mieliśmy możliwość przeprowadzenia z nimi następnej rundy rozmów biznesowych – przybliża Michał Gardeła, prezes Moonlit.

Moonlit to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych. Zadebiutował na NewConnect w połowie 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR