Murapol przymusowo wykupi akcje Abadon RE i wycofa spółkę z GPW

Omawiane walory: ,

Murapol ogłosił przymusowy wykup 1,55 mln akcji Abadon Real Estate, reprezentujących 5,52 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, po cenie 4,44 zł za sztukę.

Fot. Pexels

– Murapol niniejszym żąda od akcjonariuszy mniejszościowych sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji […] Żądający sprzedaży samodzielnie posiada 26.518.248 akcji, uprawniających do 26.518.248 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących 94,48 proc. ogólnej liczby głosów w spółce – czytamy w informacji.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przymusowy wykup rozpocznie się 15 stycznia 2019 r. Dzień wykupu wyznaczono na 18 stycznia 2019 r.

>Aktualizacja

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesiła obrót akcjami Abadon Real Estate od 15 stycznia w związku z przekazanym zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji.

We wczorajszym komunikacie, zapowiadającym ogłoszenie wykupu, Murapol podał, że po przeprowadzeniu przymusowego wykupu jego zamiarem jest wycofanie papierów wartościowych Abadon RE z obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. W 2018 r. sprzedał 3,56 tys. lokali.

Abadon Real Estate należy do holdingu Murapol. Oferuje obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego projektów nieruchomościowych, w tym akwizycje nieruchomości, usługi architektoniczne, generalne wykonawstwo, ogólnokrajowy handel materiałami budowlanymi, usługi sprzedaży oraz komercjalizacji, usługi wykańczania mieszkań pod klucz oraz facility management, usługi księgowo-rachunkowe, controling finansowy oraz obsługę marketingowo-reklamową.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abadonre, Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Rekordowy rok Murapolu. Deweloper sprzedał blisko 3,7 tys. mieszkań

  W minionym roku MURAPOL podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań wypracowując wynik wyższy o 3,2 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. Deweloper przekazał klientom ponad 3,1 tys. lokali, poprawiając parametr z 2018 o blisko 20,5 proc., a także wprowadził do oferty ok. 4,4 tys. mieszkań, tj. 38 proc. więcej r/r. Tym samym spółka zrealizowała z nadwyżką plan wynikający ze strategii na lata 2019/2021+, zakładający roczną sprzedaż i przekazania na poziomie 3-3,5 tys. mieszkań oraz 3,5-4 tys. lokali wprowadzonych do oferty.

 • Spółka kontrolowana przez Ares MC wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Murapolu

  Luksemburska Aeref V PL Investment, kontrolowana przez Ares Management Corporation, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. przejęcia kontroli nad MURAPOLem.

 • Murapol ma w ofercie ponad 4 tys. mieszkań. Temat IPO czeka na lepszą koniunkturę

  Jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce wciąż myśli o IPO, ale jak przyznaje, z debiutem na GPW woli poczekać na poprawę koniunktury. MURAPOL rozważa za to emisję obligacji i powrót na Catalyst.

 • Murapol sprzedał już ponad 2,6 tys. mieszkań

  MURAPOL sprzedał 2.640 mieszkań (w tym 1.902 na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych) w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wobec 2.691 rok wcześniej. W okresie od stycznia do września 2019 r. MURAPOL zaoferował łącznie 4.394 lokale, w tym dwukrotnie uruchomił ofertę, w ramach której jednocześnie wprowadził na rynek ponad 2 tys. mieszkań - Ofertę 2000 w styczniu i Ofertę 2000 bis we wrześniu.

 • Murapol wprowadził do sprzedaży drugą w tym roku dużą pulę lokali

  Grupa MURAPOL wprowadziła do oferty ponad 2 tys. lokali w kilkunastu inwestycjach na terenie 9 miast Polski. Deweloper po raz drugi w tym roku wprowadził do sprzedaży tak dużą pulę lokali, realizując jeden ze swoich celów strategicznych na lata 2019/2021+, zakładający coroczne uzupełnienie oferty o 3,5-4 tys. mieszkań.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR