StockWatch.pl

Murapol przymusowo wykupi akcje Abadon RE i wycofa spółkę z GPW

Omawiane walory: ,

Murapol ogłosił przymusowy wykup 1,55 mln akcji Abadon Real Estate, reprezentujących 5,52 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, po cenie 4,44 zł za sztukę.

Fot. Pexels

– Murapol niniejszym żąda od akcjonariuszy mniejszościowych sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji […] Żądający sprzedaży samodzielnie posiada 26.518.248 akcji, uprawniających do 26.518.248 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących 94,48 proc. ogólnej liczby głosów w spółce – czytamy w informacji.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przymusowy wykup rozpocznie się 15 stycznia 2019 r. Dzień wykupu wyznaczono na 18 stycznia 2019 r.

>Aktualizacja

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesiła obrót akcjami Abadon Real Estate od 15 stycznia w związku z przekazanym zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji.

We wczorajszym komunikacie, zapowiadającym ogłoszenie wykupu, Murapol podał, że po przeprowadzeniu przymusowego wykupu jego zamiarem jest wycofanie papierów wartościowych Abadon RE z obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. W 2018 r. sprzedał 3,56 tys. lokali.

Abadon Real Estate należy do holdingu Murapol. Oferuje obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego projektów nieruchomościowych, w tym akwizycje nieruchomości, usługi architektoniczne, generalne wykonawstwo, ogólnokrajowy handel materiałami budowlanymi, usługi sprzedaży oraz komercjalizacji, usługi wykańczania mieszkań pod klucz oraz facility management, usługi księgowo-rachunkowe, controling finansowy oraz obsługę marketingowo-reklamową.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abadonre, Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com