StockWatch.pl

Murapol wykupi przedterminowo część obligacji serii S na łącznie 5 mln zł

Omawiane walory:

Deweloper przeprowadzi przedterminowy wykup 5 tys. obligacji serii S o łącznej wartości nominalnej 5 mln zł (cała seria ma wartość 45 mln zł) na własne żądanie na podstawie warunków emisji obligacji (WEO).

(Fot. spółka)

– Żądania przedterminowego wykupu obejmują łącznie 5.000 sztuk obligacji o łącznej wartości nominalnej 5 mln zł. Przedterminowy wykup części obligacji zostanie dokonany w dniu 21 grudnia 2018 roku. Wykup obligacji zostanie dokonany według wartości określonej w WEO (wraz z premią), tj. 987,89 zł za każdą obligację, powiększonej o kwotę odsetek należnych do dnia wykupu w wysokości 18,41 zł na jedną obligację. Łączna kwota wykupu wyniesie 5.031.500,00 zł. Wykupione obligacje z chwilą dokonania wykupu zostaną umorzone. Po realizacji wykupu liczba obligacji wyniesie 40.000 sztuk, o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł – czytamy w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Ponadto Murapol zawarł ze wszystkimi obligatariuszami obligacji porozumienia w sprawie zmiany WEO. Strony wyraziły zgodę na zmianę terminu zapadalności obligacji na 15 grudnia 2020 r. (pierwotnie 31 sierpnia 2019 r.).

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa grupy dostępna jest w kilkunastu miastach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Murapol sprzedał już ponad 2,6 tys. mieszkań

  MURAPOL sprzedał 2.640 mieszkań (w tym 1.902 na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych) w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wobec 2.691 rok wcześniej. W okresie od stycznia do września 2019 r. MURAPOL zaoferował łącznie 4.394 lokale, w tym dwukrotnie uruchomił ofertę, w ramach której jednocześnie wprowadził na rynek ponad 2 tys. mieszkań - Ofertę 2000 w styczniu i Ofertę 2000 bis we wrześniu.

 • Murapol wprowadził do sprzedaży drugą w tym roku dużą pulę lokali

  Grupa MURAPOL wprowadziła do oferty ponad 2 tys. lokali w kilkunastu inwestycjach na terenie 9 miast Polski. Deweloper po raz drugi w tym roku wprowadził do sprzedaży tak dużą pulę lokali, realizując jeden ze swoich celów strategicznych na lata 2019/2021+, zakładający coroczne uzupełnienie oferty o 3,5-4 tys. mieszkań.

 • Murapol złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji KNF dotyczącej 10,4 mln zł kary

  MURAPOL czeka obecnie na doręczenie decyzji administracyjnej Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej nałożenia dwóch kar pieniężnych w łącznej wysokości 10,4 mln zł. Spółka ocenia tę decyzję jako nieprawidłową i złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie tej sprawy.

 • Murapol nieprędko zadebiutuje na GPW

  MURAPOL na pewno nie przeprowadzi publicznej emisji akcji (IPO) w 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Nikodem Iskra.

 • Murapol przymusowo wykupi akcje Abadon RE i wycofa spółkę z GPW

  MURAPOL ogłosił przymusowy wykup 1,55 mln akcji Abadon Real Estate, reprezentujących 5,52 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, po cenie 4,44 zł za sztukę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR