Nowe rekomendacje dla 3 spółek z sektora nieruchomości komercyjnych

Omawiane walory: , ,

Haitong Bank w raporcie z 22 lutego podniósł zalecenie dla Capital Park do kupuj z ceną 6,90 zł za walor, a dla Echo Investment do neutralnie wyceną 5,21 zł za akcję. W wypadku GTC biuro utrzymało rekomendację kupuj z ceną 10,80 zł.

Haitong Bank podniósł rekomendację dla Capital Park do kupuj z neutralnie po spadku kursu spółki (o 16 proc. na przestrzeni 12 miesięcy; 24 proc. poniżej WIG-u). Cena docelowa akcji w wysokości 6,90 zł implikuje ponad 20-proc. potencjał wzrostowy.

Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Mimo, że w 2017 r. analitycy wciąż oczekują znaczącego wzrostu skorygowanego EBIT spółki r/r, to z uwagi na bardziej istotne niż pierwotnie zakładano umocnienie PLN wobec EUR pod koniec ubiegłego roku, spodziewają się, że zysk netto Capital Park spadnie znacznie poniżej wyniku z 2016 r. Przy założeniu jednak, że firma nie wyjdzie ze swoich kluczowych nieruchomości (zgodnie z najnowszą aktualizacją strategii), jak również uwzględniając korekty prognozy dotyczącej stopnia obłożenia tych aktywów, obniżenie szacunków co do kosztów finansowych oraz pomimo uwzględnienia spodziewanych skutków wprowadzonego niedawno w Polsce podatku od nieruchomości komercyjnych, analitycy Haitong Bank podnoszą swoje oczekiwania dotyczące zysku netto na lata 2018/2019 o 29/80 proc., co finalnie daje relatywnie solidną dynamikę r/r w tym okresie.

Cezary Bernatek, analityk Haitong Bank, prognozuje, że wartość aktywów netto (NAV) na akcję będzie rosła w latach 2016-2019 w przyzwoitym tempie z CAGR na poziomie 6 proc. (wobec 3,8 proc. prognozowanych wcześniej). Dodatkowo przy C/NAV w 2018 r. na poziomie 0.58x, spółka jest wyceniana z prawie 32-proc. dyskontem wobec swoich najbliższych konkurentów notowanych na GPW, które według analityków jest nadmierne. Spółka wspomniała o możliwym podniesieniu kapitału, jednak zdaniem analityków dojdzie do niego jedynie w przypadku zdefiniowania konkretnych celów akwizycyjnych, pozwalających na wygenerowanie wartości dodanej.

notowania

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Haitong Bank podwyższył też rekomendację dla Echo Investment do neutralnie ze sprzedaj. Cena docelowa akcji rośnie o 7,4 proc. do 5,21 zł, co implikuje 5-proc. potencjał wzrostowy. Jak zaznacza Cezary Bernatek, strategia „zbuduj i sprzedaj” stosowana wobec komercyjnych projektów spółki powinna pozwolić na dalsze wypłacanie dywidendy znacznie powyżej średniej. W latach 2018/2019 regularną stopę dywidendy przewiduje na poziomie odpowiednio 10 i 7,5 proc. Co więcej, analityk oczekuje, że firma w tym roku wypłaci dodatkową dywidendę w wysokości 0,50 zł na akcję w związku z potencjalnym zbyciem pozostałych udziałów w EPP. Jednocześnie jednak, mimo, że analitycy podnoszą szacunki zysku netto spółki na lata 2017/18/19 odpowiednio o 58/21/2 proc. za sprawą zmian w harmonogramie realizowanych projektów firmy, to wciąż oczekują wyraźnego spadku r/r w tym okresie, co ich zdaniem nie wygląda imponująco na tle prognoz dynamiki wzrostu zysków netto przedstawianych przez konkurentów spółki pokrywanych przez Haitong Bank.

Dodatkowo analitycy dostrzegają ryzyko nadpodaży akcji ze strony głównego akcjonariusza Echo – Lisali, który zdołał jedynie częściowo zrealizować swój plan wyjścia ze spółki w ramach procesu ABB w listopadzie 2017 r. Uwzględniając ostatnią sprzedaż nieruchomości Echo powyżej ich oryginalnej wyceny oraz projekty, które mają być realizowane na nowo zakupionych działkach, a także wyłączenie dywidendy w wysokości 0,66 zł na akcję wypłaconej w 2017 r., Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji spółki o 7,4 proc. do 5,21 zł.

notowania

W wypadku GTC biuro utrzymało rekomendację kupuj z ceną 10,80 zł, co oznacza ponad 17-proc. potencjał wzrostowy. Po uwzględnieniu skorygowanej, nieco bardziej pozytywnej wyceny wybranych aktywów spółki w Polsce i na Węgrzech w czwartym kwartale 2017 r., analitycy podnoszą szacunki dotyczące zysku netto na 2017 r. o 7 proc. Natomiast, prognozy na lata 2018-2019 pozostawiają praktycznie bez zmian. Oznacza to, że analitycy w 2017 r. spodziewają się wyższego niż pierwotnie oczekiwano wzrostu r/r na poziomie 38 proc. (po skorygowaniu danych za 2016 r. o wydarzenia jednorazowe). Następnie oczekują jedynie umiarkowanego 20 proc. spadku r/r w 2018 r. i kolejnego 23-procentowego wzrostu r/r w 2019 r.

Co więcej, uwzględniając szeroki portfel nieruchomości generujących dochody, ambitne plany ekspansji i stabilny bilans, analitycy nadal oczekują, że Globe Trade Centre będzie w stanie oferować połączenie solidnego wzrostu wartości aktywów netto – znacznie powyżej innych analizowanych konkurentów – i dwucyfrowego wzrostu dywidendy w omawianym okresie. Dodatkowo Haitong Bank uważa, że prognozowane wypłaty dywidendy nie wykluczają dalszego przejmowania nieruchomości oferujących potencjalny przyrost wartości.

notowania

Źródło: Haitong Bank

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CPGROUP, echo, gtc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR