OncoArendi Therapeutics otrzymało od Galapagos blisko 25 mln euro upfront payment

Omawiane walory:

OncoArendi Therapeutics otrzymało od Galapagos tzw. upfront payment w wysokości 25 mln euro. Kwota jest pomniejszona o 5 proc. podatku. To pierwsza transza pieniędzy dot. dalszego rozwoju klinicznego i komercjalizacji cząsteczki OATD01.

mabion

Fot. Pexels

OncoArendi w ciągu najbliższych dni otrzyma również płatność 2 mln euro z tytułu udzielenia Galapagos prawa pierwszeństwa w negocjacjach dla innych związków rozwijanych w ramach platformy chitynazowej, które nie są podwójnymi inhibitorami chitynaz.

– Otrzymanie przez OncoArendi 25 mln EUR (minus podatek u źródła) od Galapagos w oczywisty sposób uwiarygadnia umowę i samą spółkę, w szczególności, że nastąpiło przed maksymalnym 30-dniowym terminem. Co prawda brakuje jeszcze 2 mln EUR za prawo pierwszeństwa w negocjacjach, ale nie wydaje się to być istotnym ryzykiem. Przypomnę, że te 2 mln EUR pokazują potencjalne zainteresowanie Galapagos innymi cząsteczkami rozwijanymi w ramach platformy chitynazowej, niebędącymi podwójnymi inhibitorami chitynaz. Oczywiście to tylko płatność za pierwszeństwo w negocjacjach w przyszłości, ale również znak, że Galapagos docenia kierunek w którym rozwija swoje badania polska spółka – komentuje Przemysław Staniszewski, analityk StockWatch.pl.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na początku listopada spółka biotechnologiczna podpisała wieloletnią umowę o współpracy z Galapagos, której wartość wynosi 322 mln euro (ok. 1,5 mld zł). Po płatności wstępnej kolejne transze będą przelewane po osiągnięciu kolejnych tzw. kamieni milowych w rozwoju cząsteczki. Obejmują one: kolejne etapy rozwoju leku, tzw. development milestones, fazę dopuszczenia leku do obrotu w różnych regionach świata, tzw. regulatory milestones i fazę komercjalizacji oraz sprzedaży leku, tzw. commercial milestones.

OncoArendi Therapeutics to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r. Kurs akcji OncoArendi Therapeutics spada o 4 proc. do 50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o OAT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR