SPÓŁKA: OAT
-
W trzeciej odsłonie cyklu biotechnologicznego skupiamy się na trudnej drodze, jaką musi przebyć kandydat na lek, aby nim zostać, uzyskać zgodę regulatorów i być dopuszczonym do sprzedaży. Prawdopodobieństwo to słowo klucz tego artykułu, które dodatkowo ma przełożenie na to, czym inwestorzy interesują się najbardziej, czyli wyceną spółek biotechnologicznych.
-
-
OncoArendi Therapeutics otrzymało od Galapagos tzw. upfront payment w wysokości 25 mln euro. Kwota jest pomniejszona o 5 proc. podatku. To pierwsza transza pieniędzy dot. dalszego rozwoju klinicznego i komercjalizacji cząsteczki OATD01.
-
-
Końcówka tygodnia upływa pod znakiem odreagowania szczepionkowej euforii. W południe wszystkie główne indeksy GPW notowały spadki. Najmocniej traci WIG20, którego piętą achillesową jest dziś Allegro.
-
OncoArendi Therapeutics kontynuuje wzrosty z piątku, Pure Biologics rośnie na fali emisji akcji, a Mercator Medical lekko się cofa po wynikach. Na GPW wciąż jest zielono, ale w kolejnych dniach ryzyko realizacji zysków z ubiegłego tygodnia rośnie.
-
Dino Polska rośnie po wynikach o 10 proc. Kurs OncoArendi Therapeutics wystrzelił o ponad 190 proc. po podpisaniu rekordowej umowy w historii polskiego biotechu. Jednak ponad połowa spółek notowana w Warszawie jest skąpana w czerwieni i wiele wskazuje na to, że piątkowa sesja upłynie pod znakiem korekty.
-
OncoArendi Therapeutics zawarło wyłączną wieloletnią umowę partneringową z Galapagos na dalszy rozwój kliniczny i komercjalizację cząsteczki OATD01. Całkowita wartość umowy wynosi 322 mln euro (ok. 1,5 mld zł). To największa umowa tego typu w historii polskiego biotechu.
-
-
OncoArendi Therapeutics otrzymało raport końcowy z badania klinicznego fazy Ib innowacyjnej cząsteczki OATD-01, który potwierdza profil bezpieczeństwa OATD-01 uzasadniający dalszy rozwój kliniczny tego kandydata na lek. W związku z tym spółka planuje złożenie wniosku o udzielenie zgody na rozpoczęcie II fazy badań klinicznych OATD-01 u pacjentów z sarkoidozą w I kw. 2021 r.
-
-
-
-
Doniesienia ze spółek zdominowały środowy poranek na GPW. Ponad 40-proc. przecenę notuje Nextbike Polska, które które ogłosiło niewypłacalność. Temat Ostrołęki C psuje krew akcjonariuszom Energi, Enei i Orlenu, a polityka odciska swe piętno na notowaniach OncoArendi Therapeutics. Wzrosty WIG20 to jednak przede wszystkim zasługa CD Projektu.
-
Kandydat na lek OncoArendi Therapeutics (OATD-01) może znaleźć zastosowanie w leczeniu idiopatycznego włóknienia płuc u pacjentów po przebytej infekcji koronawirusem. Potencjalna skuteczność leku w leczeniu włóknienie płuc jest oparta o nowy mechanizm polegający na blokowaniu aktywności białka - chitotriozydazy. Powiązanie zakażenia COVID-19 z mechanizmem włóknienia płuc zwiększy wartość projektu OATD-01 dla potencjalnych partnerów.
-
OncoArendi Therapeutics otrzymało status leku sierocego (ang. Orphan Drug Designation, ODD) dla cząsteczki OATD-01 w leczeniu sarkoidozy, przyznany przez Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.
-
Wczorajsze historyczne rekordy na Wall Street oraz zaskakująca informacja o dywidendzie z CD Projektu, nie wywołały wybuchu euforii na GPW. Wręcz przeciwnie. Inwestorzy sprzedają akcje, obawiając się realizacji zysków w USA i w reakcji na rozczarowujące dane z Niemiec i Polski. Mocno tanieje Elektrobudowa i Altus TFI.
-
Giełda przedstawiła wynik rocznej rewizji portfeli głównych indeksów. Energa i Eurocash tracą miejsce w prestiżowym segmencie na rzecz debiutantów z 2017 r. Rewizja zmniejszy odrobinę udział Skarbu Państwa w indeksie WIG20.
-
W ubiegłym roku w Warszawie odnotowano zaledwie 20 pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO), których wartość wyniosła 81 mln euro. To najsłabszy pod względem aktywności IPO okres na GPW od 2003 roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez PwC.
-
Takiej posuchy na rynku pierwotnym nie było już dawno. Eksperci PwC podliczyli, że warszawska giełda od niemal roku czeka na duże IPO, które przyciągnęłoby uwagę inwestorów zagranicznych i pobudziło aktywność na rynku.