One More Level: Szacunkowe przychody ze sprzedaży Ghostrunnera przekroczyły 2,5 mln euro

Omawiane walory: ,

Krakowskie studio poinformowało, że szacunkowe przychody osiągnięte ze sprzedaży gry Ghostrunner przekroczyły w dniu premiery kwotę 2,5 miliona euro i z nawiązką zwróciły koszty produkcji.

onemorelevel,allingames,Ghostrunner

Fot. One More Level

Gra Ghostrunner zadebiutowała we wtorek o godz. 17:00 polskiego czasu. Tytuł niebawem po premierze trafił do czołówki bestsellerów platformy Steam. Obecnie zajmuje 1. miejsce.

– Według wstępnych szacunków już pierwszego dnia od rozpoczęcia sprzedaży zwrócił się z dużą nawiązką koszt produkcji wynoszący 2,5 mln euro, więc możemy uznać premierę za niezwykle udaną. Media bardzo ciepło przyjęły ten tytuł, o czym świadczą bardzo pozytywne recenzje, a gracze ruszyli do zakupów i już zaczęli przygodę w cyberpunkowym świecie. Jako właściciele marki Ghostrunner, jesteśmy dumni, że wspólnie z twórcami z One More Level, 3D Realms i Slipgate Ironworks, a także naszym partnerem wydawniczym, 505 Games, udało się stworzyć produkt, który ma szansę zyskać światową renomę. Wierzymy, że będzie to największy polski sukces od premiery Wiedźmina – mówi Piotr Żygadło, CEO notowanego na GPW wydawnictwa All in! Games.

26 października zakończyło się embargo na publikację recenzji przez media branżowe. Ghostrunner już na starcie miał dobre noty. Według portalu Metacritic, który grupuje oceny międzynarodowych portali, średnia nota uwzględniająca blisko 30 recenzji, wyniosła w dniu wydania 83/100. Grę pozytywnie oceniły m.in. takie portale jak IGN, Polygon, Gamerevolution, Game-Debate, OpenCritic, Destructoid, Hooked Gamers, GameSpew, ShackNews, a także polskie serwisy.

– Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy oraz recenzentów. W dniu premiery Gra znajdowała się na 2 miejscu globalnej listy bestsellerów Steam, natomiast w serwisie metacritic.com otrzymała bardzo wysoką ocenę 83/100, a na platformie Steam otrzymała 84 proc. pozytywnych recenzji na ponad 500 otrzymanych w pierwszych godzinach po premierze – informuje spółka.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Ghostrunner to gra akcji osadzona w cyberpunkowym świecie, stworzona przez notowany na NewConnect One More Level i dwa inne studia: amerykańskie 3D Realms i duńskie Slipgate Ironworks. Tytuł ma dwóch wydawców: polskie All in Games i włoskie 505 Games. Studio nie informowało jaki udział w zyskach z gry mają poszczególne firmy.

W listopadzie gra pojawi się w wersji na Nintendo Switch. Dokładna data zostanie ogłoszona w najbliższych dniach. Jak tłumaczy studio, poślizg wynika z faktu, iż cały zespół został zaangażowany do prac nad ostatnimi szlifami nad tytułem w wersji na PlayStation 4, Xbox One i PC. Gra zadebiutuje też w wersji na konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X. Next-genowa premiera będzie miała miejsce w 2021 r. Studio zapowiedziało bezpłatny upgrade dla osób, które kupią grę w wersji na PlayStation 4 i Xbox One.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aigames, ONEMORE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR