Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Orbis sprzedaje nieruchomość we Wrocławiu za 44 mln zł netto

Opublikowano: 2018-12-21 10:19:53

Omawiane walory:

Orbis zawarł ze spółką deweloperską warunkową umowę sprzedaży nieruchomości położonej we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 7, 7B, o łącznej powierzchni 7.919 m2. Cenę sprzedaży nieruchomości ustalono na 44 mln zł netto.

– Na nieruchomości nie jest prowadzona przez emitenta działalność hotelowa. Umowa sprzedaży ma charakter warunkowy, w związku z prawem pierwokupu przysługującym obecnemu dzierżawcy nieruchomości – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przeniesienie własności nieruchomości na rzecz nabywcy lub na dzierżawcę, w przypadku skorzystania przez niego z prawa pierwokupu, wraz z zapłatą ceny sprzedaży, nastąpi w terminie do dnia 15 lutego 2019 r. Sprzedaż nieruchomości jest zgodna ze strategią emitenta, której podstawą jest koncentracja na prowadzeniu działalności hotelarskiej, podano także.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o orbis)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku