Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

PCC Rokita planuje debiut na GPW

Opublikowano: 2014-02-22 11:03:47

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PCC Rokita podjęło decyzję o publicznej emisji akcji i wprowadzeniu ich do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka jest już dobrze znana inwestorom jako emitent obligacji na Catalyst.

(fot. www.pccinwestor.pl)

Ożywienie rynku pierwotnego jest faktem i wszystko wskazuje na to, że parkiet wzbogaci się o kolejnego emitenta akcji. Ma nim być PCC Rokita – firma chemiczna dostarczająca produkty dla przemysłu tworzyw sztucznych, kosmetyków, chemii gospodarczej i przemysłowej oraz budowlanki. Niedawno firma dostała zielone światło na emisję obligacji o wartości do 200 mln zł, teraz wybiera się także na parkiet akcyjny. Debiut może się odbyć jeszcze w 2014 roku.

Długoterminowa strategia firmy zakłada intensywny rozwój segmentu polioli i systemów poliuretanowych. Spółka zamierza skoncentrować się na produktach specjalistycznych i zmniejszać udział w portfelu produktów standardowych. Nowe produkty specjalistyczne będą przeznaczone dla branży meblarskiej, budowlanej i samochodowej. Umożliwi to spółce umocnienie pozycji w krajach o rozwiniętym przemyśle meblarskim (m.in. Polska, Niemcy, Włochy) oraz rozwój sprzedaży poza Europą, głównie w Turcji i Azji Południowo-Wschodniej). >> Więcej o firmie na oficjalnej stronie.

– W naszej strategii finansowania rozwoju widzimy miejsce zarówno dla kredytów bankowych, finansowania obligacyjnego, jak też pozyskiwania środków poprzez emisję akcji. Struktura oferty nie jest jeszcze ustalona. – wyjaśnia Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita.

W całej Grupie PCC od kilku lat rozwijany jest biznes poliuretanów, w który przez ostatnie 7 lat zainwestowano ok. 140 mln zł. Od 2006 r. zdolności produkcyjne wzrosły dzięki temu ponad trzykrotnie i obecnie wynoszą 100 kt/rok w wypadku polioli i 20 kt/rok w wypadku systemów poliuretanowych.

– W ciągu najbliższych trzech lat planujemy przeznaczyć na rozwój tego obszaru biznesu ok. 50 mln zł, z czego ok. 30 mln zł to projekty planowane na najbliższe 1-1,5 roku. W 2016 r. PCC Rokita chciałaby osiągnąć w obu grupach produktów odpowiednio poziomy ok . 130 kt/rok i 60 kt/rok. Planowane inwestycje wiążą się także ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych, umożliwią nam mocniejsze zaangażowanie we wszystkich segmentach rynku poliuretanowego. Ponadto będziemy mogli wykorzystać efekt silniejszej  integracji pionowej polegający na fakcie, że produkowane przez nas poliole są również surowcem do wytwarzanych przez nas systemów poliuretanowych. – deklarują przedstawiciele zarządu PCC Rokita.

Grupa Kapitałowa PCC Rokita produkuje poliole w jednym z trzech kompleksów produkcyjnych – Kompleksie Rokopole. Systemy poliuretanowe produkowane są natomiast przez spółkę zależną PCC Prodex. Spółka ta poza dwoma zakładami produkcyjnymi  w  Żółwinie i Mysłowicach, posiada już zakłady produkcyjne na Białorusi (PCC Prodex-Bel) i w Niemczech (PCC Prodex GmbH) oraz rozwija sieć System House, czyli zakładów zlokalizowanych blisko swoich odbiorców. Każdy oferowany przez System House produkt jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby klienta i dostosowany do procesu produkcyjnego prowadzonego na jego urządzeniach.

– Według naszych analiz sprzedaż systemów poliuretanowych w kolejnych latach będzie się dynamicznie rozwijała, a posiadanie pełnego portfela poliolowego pozwoli nam ten rozwój przyspieszyć, zwłaszcza w zakresie produktów specjalistycznych. – podsumowuje Rafał Zdon.

>> Tutaj znajdziesz listę serii obligacji PCC Rokita notowanych na Catalyst, wraz z podstawowymi parametrami.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • DM mBanku wycenił jedną akcję 11 bit studios na 518 zł

  Biuro rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla akcji 11 bit studios od zalecenia kupuj i ceny docelowej blisko 30 proc. wyższej od rynkowej.

 • 6 deweloperów mieszkaniowych z najwyższą stopą dywidendy w 2019 r.

  Na warszawskiej giełdzie nie ma drugiej takiej branży, w której tak wiele spółek w tym roku płaci tak szczodre dywidendy. StockWatch.pl znalazł 6 deweloperów oferujących wypłaty o stopie w przedziale 7-12 proc. oraz sprawdził, czy w kolejnych latach będą w stanie powtórzyć ponadprzeciętne wypłaty.

 • Udany debiut Art Games Studio na NewConnect

  Do grona spółek gamingowych z NewConnect dołączyło założone zaledwie 2 lata temu Art Games Studio. W piątek kurs akcji debiutanta rośnie o ponad 50 proc. 

 • Zielona końcówka tygodnia, CD Projekt po wynikach atakuje nowe szczyty

  Lepsze od prognoz wyniki kwartalne, nadzieje związane z GOG Galaxy 2.0 oraz wieści odnośnie gry Cyberpunk2077 windują kurs akcji CD Projektu w stronę nowych historycznych szczytów. Po wynikach drożeje również Asseco Poland. Cała warszawska giełda natomiast odreagowuje czwartkową przecenę, podążając śladem innych europejskich parkietów.

 • PKO Leasing nabyło ok. 94,4 proc. akcji PCM w I fazie wezwania

  PKO Leasing nabyło w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Prime Car Management (PCM) 11.244.402 akcji spółki, stanowiących ok. 94,4 proc. kapitału zakładowego, na które zapisy złożono w ramach I fazy wezwania (tj. od dnia 13 maja 2019 r. do dnia 22 maja 2019 r. włącznie). Kurs akcji spółki rośnie o blisko 6 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku