Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Piotr Biernacki powołany do grupy konsultacyjnej przy ESMA

Opublikowano: 2018-12-07 12:02:22

Piotr Biernacki, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych został powołany w skład Securities and Markets Stakeholders Group (SMSG) na dwuipółletnią kadencję rozpoczynającą się 1 stycznia 2019 roku. ESMG jest grupą konsultacyjną funkcjonującą przy ESMA, Europejskim Urzędzie Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych, utworzoną na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady na 1095/2010.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect.

Do zadań SMSG należy przekazywanie ESMA opinii i porad odnośnie realizowanych polityk nadzorczych dotyczących rynków kapitałowych Unii Europejskiej. Europejski Urząd Nadzoru konsultuje z grupą projekty standardów technicznych, wytycznych i rekomendacji przed ich wydaniem. Grupa konsultacyjna informuje także ESMA o przypadkach niespójnej implementacji przepisów unijnych w krajach członkowskich oraz o niespójnych praktykach nadzorczych stosowanych w poszczególnych krajach.

– Moim celem w ramach prac SMSG jest wskazanie na nieproporcjonalne obciążenia regulacyjne, które utrudniają funkcjonowanie emitentów na rynkach kapitałowych. – powiedział Piotr Biernacki, wiceprezes zarządu SEG – To ważne szczególnie teraz, bo w ciągu najbliższych dwóch lat czeka nas reforma Rozporządzenia MAR, zmiany w raportowaniu niefinansowym i wprowadzenie całego systemu ułatwiającego inwestycje zrównoważone środowiskowo. Chcę, by przyszły kształt tych regulacji ułatwiał pozyskiwanie kapitału i funkcjonowanie na giełdzie spółek, zwłaszcza tych mniejszych i średniej wielkości – opowiada Piotr Biernacki.

W skład SMSG wchodzi 30 członków reprezentujących różnych interesariuszy rynku kapitałowego: inwestorów, użytkowników produktów finansowych, instytucje rynku kapitałowego i świat nauki. Piotr Biernacki jest jedynym reprezentantem z Polski uczestniczącym w pracach rady, jednym z dwóch z regionu Europy Centralnej oraz jednym z dwóch przedstawicieli emitentów.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku