Platige Image chce tworzyć własne filmy i gry wideo

Omawiane walory:

Platige Image przyjęło strategię rozwoju na lata 2021-2025, która zakłada ewolucję modelu biznesowego spółki do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych z rozwojem projektów własnych (IP) w zakresie produkcji filmów (film development) oraz gier komputerowych (game development). Jedną z rozważanych form finansowania projektów własnych jest przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW wraz z dodatkową emisją akcji. Ewentualna realizacja tego scenariusza planowana jest do końca 2022 roku.

platige,image,gry,gamedev,strategi,filmy

Nowa strategia Platige Image przewiduje własną produkcję filmów i gier (Fot. Platige Image)

W obszarze usług serwisowych kluczowym obszarem rozwoju będzie animacja 3D. Strategia zakłada dalszy rozwój usług animacyjnych m.in. dla szybko rosnącego sektora game development (cinematiki i kontent „in game”), a także pozyskiwanie zleceń produkcyjnych w zakresie projektów serialowych, zarówno dla sektora game development, jak i na potrzeby platform streamingowych. Planowany jest także dalszy rozwój usług tworzenia efektów specjalnych (VFX) na potrzeby filmów i seriali.

Spółka planuje rozwój usług serwisowych w zakresie tzw. wirtualnej produkcji (virtual set), obsługę projektów filmowych i reklamowych w zakresie dostarczania kontentu oraz obsługi planów zdjęciowych z wykorzystaniem ekranów LED, wymieniono również.

Kontynuowana i rozwijana będzie także działalność w zakresie usług produkcji i postprodukcji reklamowej oraz usług na rzecz sektora broadcast i organizacji eventów oraz sektora entertainment.

– W obszarze rozwoju projektów własnych (budowa portfela własnych IP) spółka planuje rozwój w dwóch obszarach:
1. Produkcji gier komputerowych (game development). W tym obszarze spółka planuje wykorzystać posiadane kompetencje w zakresie tworzenia grafiki komputerowej dla branży game development, rozbudowując je istotnie o kompetencje w zakresie produkcji i sprzedaży gier. W powyższym zakresie spółka rozpatrywać będzie różne scenariusze, w tym m.in.: pozyskanie zespołów deweloperskich i tworzenie spółek celowych, zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami, produkcję gier ‚in house’, umowy typu ‚revenue share’ (podział zysków) związane z koprodukcją gier i odpowiedzialnością za wizualną stronę gry, akwizycje podmiotów produkujących gry i inne w zależności od zidentyfikowanych korzystnych biznesowo możliwości na rynku.

2. Produkcji filmowej (film development). Projekty w tym obszarze dotyczyć będą filmów i seriali animowanych oraz live action. Wdrożony zostanie model pracy z budową portfela konceptów własnych o charakterze IP, pozyskiwania konceptów zewnętrznych, oceną ich komercyjnego potencjału, możliwości finansowania i optymalnej kosztowo produkcji – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju na lata 2021-2025, spółka dopuszcza różne możliwe scenariusze rozwoju kapitałowego i finansowania projektów własnych, w tym w szczególności:

 • pozyskanie kapitału na rynku NewConnect w drodze emisji akcji skierowanej do nowych inwestorów,
 • przeniesienie notowań akcji spółki na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych wraz z dodatkową emisją akcji. Ewentualna realizacja planowana do końca 2022 roku,
 • pozyskiwanie inwestorów do spółek celowych w ramach grupy kapitałowej Platige,
 • wspólne przedsięwzięcia (joint ventures) z podmiotami branżowymi, wynika także z materiału.
>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Decyzje dotyczące poszczególnych scenariuszy podejmowane będą w zależności od zapotrzebowania kapitałowego spółki i panujących warunków rynkowych.

– Przyjęcie strategii rozwoju Platige Image na lata 2021-2025 jest odpowiedzią na obserwowane w ostatnim czasie zmieniające się trendy dynamicznego rozwoju obszaru gier na rynku produkcji filmowej i serialowej oraz rozwoju platform streamingowych, w tym w szczególności na zmiany wywołane pandemią COVID-19 zarówno w obszarze wewnętrznym (zarządzanie projektami, model pracy), jak też zewnętrznym (zmiany otoczenia rynkowego, trendów popytowych, technologii), w zestawieniu z posiadanymi przez spółkę zasobami i kompetencjami oraz możliwościami ich efektywnego wykorzystania w nowych warunkach gospodarczych – podsumowano.

Platige Image to warszawskie studio animacji 3D i postprodukcji. Spółka to artystyczny konglomerat, który od kilkunastu lat tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Spółka jest notowana na NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PLATIGE)

 • Movie Games i Platige Image założą spółkę, która będzie zajmować się produkcją gier

  Movie Games podpisał list intencyjny z PLATIGE Image. Oba podmioty zamierzają założyć spółkę, która będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA. Movie Games dostarczy nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy, natomiast PLATIGE Image zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych grafik, animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

 • Bloober Team i Platige Image rozpoczynają współpracę

  PLATIGE Image będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej, wysokobudżetowej produkcji krakowskiego producenta. Termin realizacji umowy przypada na koniec stycznia 2021 roku.

 • Na serialu Netfliksa zyska przede wszystkim marka Wiedźmin

  Ile może ugrać branżowy gigant na nowej fali popularności Wiedźmina, która ruszy wraz z nowym serialem Netfliksa? To pytanie, które od dłuższego czasu zadają sobie akcjonariusze CD Projektu. Zdaniem ekspertów przepytanych przez StockWatch.pl, na kokosy nie ma co liczyć.

 • Analiza techniczna czterech perełek z rynku NewConnect

  Kursy większości notowanych na NewConnect walorów spadają, a do tego obroty na wielu z nich są śladowe. Mimo to, można na NC znaleźć walory godne uwagi. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przeprowadził analizę techniczną czterech obiecujących spółek z rynku NewConnect.

 • Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR