PlayWay ma umowę na dystrybucję 4 znanych gier na rynku chińskim

Omawiane walory:

Nawiązana jeszcze w lipcu ubiegłego roku współpraca z Tencentem przynosi kolejne efekty. Dziś spółka otrzymała podpisaną umowę na dystrybucję czterech hitów ze swojego portfolio: Car Mechanic Simulator 2018, House Flipper, Ultimate Fishing Simulator oraz WoodZone.

Krzysztof Kostowski, prezes zarządu PlayWay (Fot. spółka)

Umowa z Entropy Game Global, platformą należącą do chińskiego giganta, to kolejny krok PlayWaya w ekspansji na największym rynku gier wideo na świecie. Wcześniej spółka podpisała umowę na jedną małą grę – DemolishBuild.

Przypomnijmy, że gry PlayWay są od dawna obecne na rynku chińskim, ale głównie za sprawą platformy Steam. Jednak ten kanał sprzedaży w Państwie Środka nie cieszy się zbytnią popularnością. Zdecydowana większość gier jest sprzedawana przez lokalnych dystrybutorów, dlatego obecność w ich sklepach daje dużo większe możliwości.

Jednak aby się dostać „na półkę” u lokalnego dystrybutora, wcześniej trzeba przejść przez departament odpowiedzialny za cenzurę i otrzymać licencję od rządu. Z tym w ostatnich kwartałach bywało różnie. Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay w rozmowie z redakcją StockWatch.pl przyznał, że nie otrzymał od Entropy Game Global informacji, na jakim etapie pozyskiwania licencji są gry studia. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom PlayWay

– Te 4 tytuły to kolejny krok w naszej współpracy z Tencentem. Zobaczymy jak to się potoczy i jakie będą tego efekty. Na ten moment nie wiem, kiedy gry faktycznie trafią do sprzedaży, bo oczywiście wcześniej muszą przejść sito cenzorskie – powiedział StockWatch.pl Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

Informacja o umowie z Entropy Game Global na dystrybucję gier wywołała spore poruszenie wśród inwestorów. W piątek pod koniec sesji kurs akcji PlayWay rośnie o 5,7 proc. Kwadrans po 16:00 jeden walor studia jest wyceniany na 187,60 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR