PlayWay wystrzelił po wynikach za III kwartał. Kurs akcji testuje poziom 200 zł

Omawiane walory:

PlayWay to bezapelacyjnie największy bohater pierwszej grudniowej sesji. Producent gier skokowo poprawił zyski, a kurs akcji przy jednych z najwyższych na rynku obrotach rośnie o ponad 10 proc. i jest o krok od nowych rekordów.

PlayWay ,wyniki,zysk,kwartał,2019

Krzysztof Kostowski, prezes zarządu PlayWay (Fot. spółka)

PlayWay odnotował 28,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w III kw. 2019 r. wobec 8,61 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik o 8,1 mln zł podbiła utrata kontroli w spółce zależnej Sonka, ale podobne zdarzenie miało też miejsce rok temu w wypadku CreativeForge Games. Zysk operacyjny podskoczył z 11,8 mln zł do blisko 26 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży urosły r/r o ponad 60 proc. do 33,58 mln zł. Warto zaznaczyć, że trzeci kwartał jest pierwszym w historii spółki, w którym udział sprzedaży gier na konsole jest podobny do przychodów ze Steam. Studio zapowiada, że w kolejnych kwartałach będzie zwiększać udział wpływów z konsol.

– Chcemy wszystkie nasze gry przeportować na konsole. Car Mechanic był największym wydarzeniem, ale i największym wyzwaniem, dlatego zajął nam dużo czasu. Trzeba było się wykazać programistycznie. Z grami takimi jak Cooking Simulator i House Flipper powinno pójść łatwiej. Gold Rush też jest w portowaniu – podsumował Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

Narastająco po trzech kwartałach spółka miała 61,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w porównaniu z 43,27 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 81,32 mln zł w porównaniu z 55,06 mln zł w roku poprzednim. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w I-III kw. wyniósł 54,35 mln zł wobec 37,24 mln zł zysku rok wcześniej.

W trzecim kwartale PlayWay wydał dodatki do gry Car Mechanic Simulator 2018 na konsole Playstation 4 i Xbox One, które znacząco powiększyły wpływy z konsol. Zespoły z grupy skupiały się na finalnych etapach produkcji oczekiwanych gier, w tym: House Flipper i Gold Rush na konsole Playstation 4 i Xbox One, Tank Mechanic i Junkyard Simulator na PC oraz House Flipper oraz CMS19 na urządzenia mobilne.

– Liczne podmioty z Grupy pozyskały nowych inwestorów, a co za tym idzie nowe środki do tworzenia większej ilości gier. Zdaniem Zarządu nowi inwestorzy działają bardzo motywująco na zespoły, które przyspieszają swoje działania. Kontynuowane były również prace w zakresie badań potencjału nowych produkcji, oraz wspieranie budowy Steam Wishlist wielu nadchodzących gier z Grupy. Zarząd liczy na pozytywny wpływ Steam Wishlist na sprzedaż gier na platformie Steam – czytamy w raporcie.

PlayWay zadebiutował na rynku głównym GPW w 2016 r. Raport z wynikami pojawił się w piątek po sesji, dlatego reakcję inwestorów widać dopiero w poniedziałek. Rano kurs akcji PlayWay przy jednych z najwyższych na rynku obrotach rośnie o ponad 10 proc. do 200 zł. Tym samym kurs akcji zbliżył się do historycznego rekordu z końcówki kwietnia br., gdy za jedną akcję płacono 200,23 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR