X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Polwax chce pozyskać 30 mln zł z emisji akcji bez prawa poboru

Opublikowano: 2018-09-14 11:27:59

Omawiane walory:

Polwax przyjął uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki maksymalnie o kwotę 30 mln zł w drodze emisji akcji. Planowana liczba akcji serii E będzie nie większa niż 4,5 mln sztuk.

Emisja przeprowadzona zostanie z wyłączeniem prawa poboru w drodze subskrypcji prywatnej, przy czym oferty objęcia akcji będą kierowane przez zarząd z zachowaniem pierwszeństwa obecnych akcjonariuszy.

Planowane podwyższenie kapitału o 30 mln zł związane jest z prowadzoną przez spółkę inwestycją i koniecznością zabezpieczenia jej wykonania, bieżącą sytuacją rynkową oraz spadkiem marżowości na podstawowej działalności operacyjnej, która uwidoczniła się szczególnie w I kwartale tego roku.

– Jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy rozmowy z potencjalnymi inwestorami, w tym również branżowymi. Dziś w Europie funkcjonuje tylko jedna instalacja, która jest w stanie oferować produkty na podobnym poziomie jak te, które będziemy wytwarzać w Czechowicach-Dziedzicach. Tymczasem popyt na wysoko przetworzone parafiny i woski systematycznie rośnie, w ślad za nim obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą instalacją – powiedział prezes Dominik Tomczyk.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Poza branżą opakowań, odlewów precyzyjnych czy szeroko rozumianym rolnictwem lub przetwórstwem drewna swoją przyszłość spółka widzi w tych sektorach, w których wymagane są specjalistyczne produkty będące dziełem zaawansowanych technologii przetwórstwa chemicznego, jak choćby szeroko rozumiany przemysł gumowy.

– Ostatnie kwartały dobitnie pokazały, jak bardzo i jak dynamicznie zmieniał się i nadal zmienia się rynek, na którym mieliśmy do czynienia z bardzo znaczącą nadpodażą taniego surowca ze wschodu. To zaburzyło funkcjonowanie rynku i spowodowało odczuwalny spadek marż w produktach, które dziś dominują w ofercie spółki. Jedynym sposobem na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości jest uruchomienie własnej instalacji. Ona przede wszystkim zapewni nam możliwość bardziej elastycznego sterowania produkcją, reagowania na potrzeby klientów i wychodzenia na rynki zagraniczne z szeroką ofertą nowoczesnych parafin przemysłowych i wosków parafinowych. To jednak wymaga dodatkowych środków, które pozwolą na zabezpieczenie operacyjne funkcjonowania spółki w obszarze finansowym w roku 2019 – dodał Tomczyk.

Na placu budowy w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczął się montaż najważniejszych elementów instalacji rozpuszczalnikowego odolejania. W ciągu najbliższego miesiąca zostaną zamontowane wszystkie kluczowe elementy instalacji: filtry, wieże destylacyjne i skrobaki. Tym samym zostanie zakończony jeden z głównych etapów inwestycji. Uruchomienie instalacji jest planowane na koniec 2019 roku, podsumowano.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o polwax)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku