Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”: ponad 16 proc. zysku w 2019 r. i 56 proc. w 2,5 roku

W tym roku polska giełda nie rozpieszcza inwestorów. Mimo to, portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” prowadzony w systemie abonamentowym nadal radzi sobie całkiem nieźle. W ciągu 2,5 roku jego wartość wzrosła już o ponad 56 proc.

Subskrypcja Portfela StockWatch.pl pomoże Ci przełożyć teorię zarabiania na praktykę. Koszt usługi: 3 mies. – 99 zł // 6 mies. – 169 zł // 12 mies. – 259 zł.

To nie jest wirtualny portfel

W portfelu StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” inwestowane są realne środki. Projekt edukacyjny prowadzony przez Wojciecha Kręckiego, znanego na forum StockWatch.pl pod nickiem Wojetek, wystartował w styczniu 2017 roku z pulą 20 tys. zł i jak dotąd bije rynek na głowę. Po 2,5 roku jego wartość wzrosła o 56 proc. do ponad 31 tys. zł.

Celem projektu jest edukacja inwestorów w zakresie budowy i praktycznego wykorzystania strategii inwestycyjnych. Każda transakcja jest szczegółowo omawiana pod kątem zysku, ryzyka jak i możliwych scenariuszy rynkowych. Wyznaczane są też limity dopuszczalnych strat (stop loss) oraz poziomy oczekiwanych zysków (take profit). Dwa razy w tygodniu publikowany jest biuletyn omawiający zachowanie rynku i zajętych pozycji. To właśnie dzięki obserwacji realnych transakcji i analiz subskrybenci mogą poznać specyfikę inwestycji na polskiej giełdzie i wykorzystać praktyczną wiedzę w swoich inwestycjach. Poza regularnymi omówieniami sytuacji w portfelu, Wojetek odpowiada na pytania subskrybentów dotyczące innych walorów, a także tłumaczy tajniki analizy technicznej i mechanizmy rynkowe.

Statystyki portfela w 2019 roku (z uwzględnieniem prowizji maklerskiej – 0,38 proc.):

 • Średni zysk dla pozycji: +17,37 proc.
 • Średnia strata dla pozycji: -6,08 proc.
 • Trafność: 42,86 proc. pozycji zyskownych
 • Zysk YTD: +16,22 proc.
>> Sprawdź również nowy projekt edukacyjny – 8 tygodni nauki inwestowania na polskiej giełdzie z zadaniami praktycznymi  >> Sprawdź – liczba miejsc jest ograniczona

Na czym zarobiliśmy najwięcej?

Początek 2019 roku nie należy do najłatwiejszych na polskim rynku. Po bardzo słabym 2018 roku, który można było śmiało uznać za okres bessy (WIG20 stracił -7,5 proc., mWIG40 -19,4 proc., a sWIG80 skurczył się aż o -27,5 proc.) w bieżącym roku notowania większości spółek utknęły w konsolidacjach. W takich warunkach w portfelu najlepiej poradziły sobie mniejsze podmioty. Udało się zarobić m.in. na akcjach Ropczyc (+23,49 proc.), Ultimate Games (+21,78 proc.) oraz Maxcomu (+9,59 proc.). Wynik portfela poprawiła również skuteczna spekulacja na kontraktach terminowych na akcje JSW, Lotosu czy Tauronu.

Ropczyce (+23,49 proc. +939,73 zł)

wykres tygodniowy

Pozycja na Ropczycach była jedną z dłużej utrzymywanych w portfelu. W ciągu prawie roku kurs potrafił solidnie wzrosnąć oraz do portfela wpłynęły dwie dywidendy (4 i 3,71 proc.). Spadki zapoczątkowane w marcu br. okazały się zapowiedzią odwrócenia trendu i słusznie pozycja została zamknięta, gdyż dziś kurs spółki znajduje się przeszło 14 proc. niżej.

Ultimate Games (+21,78 proc. 868,44 zl)

wykres dzienny

W przypadku Ultimate Games udało się wykorzystać mocne zachowanie spółek z sektora gamedevu na polskim rynku w pierwszej połowie tego roku. Od maja br. siła relatywna walorów w tej branży wyraźnie jednak zmalała. Dlatego też, gdy trend na Ultimate Games zaczął się łamać, akcje notowanej na NewConnect spółki wypadły z portfela.

JSW – pozycje krótkie (średnio +30,39 proc. +785 zł) 

wykres dzienny

Kilkukrotnie w 2019 roku w portfelu pojawiały się  pozycje krótkie. Najlepiej wśród nich dawały zarobić shorty na JSW, gdzie trend spadkowy trwa w najlepsze od poprzedniego roku. Wejścia na wybiciach ważnych wsparć oraz domykanie zyskownych pozycji przy pierwszych symptomach odbicia dwukrotnie pozwoliło na niezły zysk.

Kontrola ryzyka

Oczywiście nie każda inwestycja w portfelu zakończyła się zyskiem. Kluczowym po raz kolejny okazała się ścisła kontrola ryzyka. Dzięki ograniczeniu strat zleceniami stop loss jak i kontrolą wielkości zajmowanej pozycji średnią stratę udało się ograniczyć do -6 proc. co przy średnim zysku w wysokości 17 proc. pozwoliło zachować zyskowność portfela pomimo skuteczności niższej niż połowa transakcji (42 proc.). Pierwsze półrocze 2019 roku udowodniło, że stosunek zysku do ryzyka jest najważniejszą statystyką dla chcących zarabiać na rynku.

Krynica Vitamin (-12,75 proc. -254,50 zł)

wykres dzienny

Najgorszą tegoroczną inwestycją portfela okazały się akcje Krynica Vitamin. Wejście w korektę wcześniejszego wybicia było nieudane, gdyż kurs nie zakończył spadków. Szybka reakcja i wykonanie zlecenia obronnego na walorze pozwoliło uniknąć spadków nawet o kolejne 40 proc.! Dopiero po kilku miesiącach kurs powrócił w okolice wcześniej wybitego zlecenia obronnego.

Opinie obecnych użytkowników portfela

Czy warto skorzystać z subskrypcji Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”? Zapewne, jeśli odpowiemy na to pytanie, będziemy nieobiektywni. Dlatego głos oddajemy tym, którzy sami sprawdzili skuteczność i przydatność subskrypcji.

– Korzystam z usług portfela „Cztery Fazy Rynku” od ponad roku. Jestem z tej usługi bardzo zadowolony. W szczególności dlatego, że realizowana strategia portfelowa daje satysfakcjonujące stopy zwrotu, które regularnie pobijają benchmark. Strategia ‚4FR’ w czytelny sposób opisuje sygnały wejścia/wyjścia z pozycji oraz wspomaga odpowiedzialne podejście do zarządzania kapitałem. Poza tym bardzo przydatna dla mnie jest możliwość wymiany opinii z Wojetek’iem oraz innymi uczestnikami portfela. Od czasu korzystania z tej usługi moje wyniki inwestycyjne się poprawiły, a dzięki zdobytej wiedzy zmniejszyły się moje koszty psychologiczne po zajęciu pozycji. – ocenia użytkownik Andrjusza.

– W ramach portfela „Cztery fazy rynku”, jako początkujący inwestor giełdowy, od początku października mogłem na bieżąco śledzić decyzje inwestycyjne autora portfela – doświadczonego inwestora – realizowane w ramach realnego rynku, w tak szczególnym jego okresie. Możliwość praktycznej analizy strategii inwestycyjnych Wojeteka, aktualizowanych na bieżąco w warunkach parkietu funkcjonującego tu i teraz, według mnie jest bezcenna ze względów edukacyjnych, a także bezpośrednio inwestycyjnych. – ocenia użytkownik Mamur.

Ty też możesz korzystać z portfela StockWatch.pl

Subskrypcja portfela to rozwiązanie dedykowane dla inwestorów szukających merytorycznego wsparcia w handlu oraz wiecznie zadających sobie pytanie: czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji lub szukających dobrze rokujących spółek pod inwestycję. Proponujemy:

 • nasz czas – Codziennie poświęcamy wiele godzin na analizę wykresów i poszukiwanie okazji do zajęcia pozycji z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku. Poinformujemy Cię mailem o wygenerowaniu sygnału i co tydzień podsumujemy aktualną sytuację rynkową i stan portfela
 • naszą wiedzę – Prowadzący jest inwestorem z udokumentowaną historią zysków, który na przykładzie swojej strategii pokaże Wam jak generować i weryfikować poprawność sygnałów, zarządzać ryzykiem portfela, prowadzić pozycje i zamykać we właściwym momencie, co jest często niedoceniane przez początkujących inwestorów
 • nasze doświadczenie – Nie wystarczy przeczytać wartościowej książki znanego amerykańskiego inwestora, aby skutecznie wykorzystać wiedzę w praktyce na polskim rynku kapitałowym. Kluczowa jest znajomość mechanizmów rynkowych, dyscyplina w realizacji założeń strategii, odpowiednie zarządzanie wielkością pozycji, czy filtrowanie fałszywych sygnałów. Dzięki doświadczeniu prowadzącego unikniecie niemiłych niespodzianek i będziecie uczyć się na cudzych błędach

at

>> Przejdź do swojego profilu i dokonaj zakupu subskrypcji w jednym z trzech wariantów cenowych i czasowych

W ramach opłaty otrzymujesz:

 • cotygodniowe biuletyny opisujące prowadzenie otwartych pozycji, aktualne wyniki oraz obserwowane walory z potencjałem do wygenerowania sygnału do zajęcia pozycji
 • powiadomienia mailowe o nowym biuletynie, wygenerowanym sygnale lub zmianach w portfelu
 • analizy na życzenie i wsparcie w merytoryczne w indywidualnym wykorzystaniu sygnałów
 • zamknięte forum dyskusyjne, gdzie prowadzący odpowiada na pytania i prośby subskrybentów

Wpisy Wojeteka znajdziesz na forum w dziale: „Strategie Portfelowe StockWatch.pl”

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Pogoda namieszała w listopadowych wynikach Oponeo.pl Internetowy dystrybutor opon i felg w szczycie sezonu wymiany opon na zimowe wypracował 160,98 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 3 proc. mniej niż przed rokiem. Dane miesięczne wskazują, że w tym roku kierowcy z zakupami nie czekali do ostatniej chwili.
 • Prezes PKN Orlen: Przejęcie Energi to nie ostatnia nasza akwizycja Ogłoszone dziś przejęcie grupy Energa nie będzie ostatnią akwizycją przeprowadzaną przez PKN Orlen, zapowiedział prezes Daniel Obajtek. Podkreślił także, że akwizycje nie wpłyną na plany koncernu w zakresie wypłacania dywidendy.
 • PKN Orlen chce przejąc Energę za 2,9 mld zł Płocki koncern wybiera się na duże zakupy i chce przejąć jedną z największych firm energetycznych w Polsce. Oferta Orlenu to 7 zł za walor, czyli zaledwie 3,2 proc. więcej niż bieżący kurs akcji na GPW.
 • Zapraszamy do udziału w XVI edycji Akademii Giełdowej

  12 grudnia rozpocznie się XVI edycja projektu Studenckiego Koła Naukowego Klub Inwestora - Akademia Giełdowa. StockWatch.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

 • WIG20 próbuje odbijać, w grze BoomBit i 11 bit studios

  W czwartek WIG20 próbuje odbijać w górę po serii 7. kolejnych spadkowych sesji. Duże wyprzedanie sugeruje, że może to się udać. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się spółki Boombit i 11 bit studios.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR