Prezes PKN Orlen: Strategia grupy nie uwzględnia wsparcia górnictwa

Omawiane walory:
Strategia PKN Orlen nie uwzględnia zaangażowania koncernu we wspieranie górnictwa, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W piątek po południu kurs akcji płockiej spółki powoli odrabia straty.
pknorlen,obajtek,górnictwo

(Fot. spółka)

– Wykup akcji @EnergaSA ma dla @PKN_Orlen duże uzasadnienie biznesowe. Chcemy koncentrować się na#OZE i źródłach niskoemisyjnych. Nasza strategia nie uwzględnia inwestycji w energetykę atomową, udziału w projekcie #EJ1, jak również zaangażowania #ORLEN we wspieranie górnictwa” – napisał Obajtek na swoim profilu na Twitterze.


PKN Orlen ogłosił wczoraj wezwanie na 414.067.114 akcji Grupy Energa, tj. 100 proc. kapitału, po 7 zł za sztukę. Zgodnie z planem zapisy mają ruszyć dopiero 31 stycznia i potrwać do 9 kwietnia 2020 r. Warto tez dodać, że wezwanie ma charakter warunkowy. Orlen przejmie Energę, jeśli z rynku skupi akcje dające co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów. Tu kluczową rolę odegra Skarb Państwa, który kontroluje 51,52 proc. akcji, które uprawniają do 64,09 proc. głosów na walnym.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Orlenu

Zapytany wczoraj o to, czy po przejęciu Energi planowana jest rezygnacja w budowy bloku węglowego 1.000 MW w Elektrowni Ostrołęka (Ostrołęka C), Obajtek powiedział, że grupa wnikliwie przeanalizuje każdy proces inwestycyjny.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. W piątek po południu kurs akcji płockiej spółki powoli odrabia straty. Jeszcze rano notowania spółki zniżkowały o ponad 10 proc. (w dołku za jedną akcję płacono 77,60 zł). Około 14:00 przecena na kursie Orlenu wynosi 6,6 proc., a jeden walor jest wyceniany na 81,82 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR