SPÓŁKA: PKNOrlen
-
Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raportach z 18 stycznia podniósł wyceny akcji Orlenu, Lotosu, PGNiG i Unimotu. Nowe ceny docelowe są wyższe od rynkowych nawet o 80 proc.
-
Warszawska giełda kolejny dzień spada, ale już nie jest najgorsza w Europie. Indeks WIG20 w dół ciągną akcje PKN Orlen, KGHM i PKO BP. Pozytywnie wyróżnia się natomiast LPP. W drugiej połowie dnia lepiej zachowywać mogą się również inne firmy odzieżowe.
-
PKN Orlen uruchomi własny korporacyjny akcelerator, dla młodych spółek technologicznych, w celu szybszego testowania i implementowania innowacyjnych rozwiązań oraz technologii.
-
Zmiana modelu sprzedaży spółki Orlen China - spółki z Grupy Orlen - na sprzedaż bezpośrednią pozwoli w najbliższych trzech latach wygenerować znacznie większy zysk operacyjny niż w przypadku kontynuowania wcześniejszego modelu handlowego z wykorzystaniem zewnętrznych partnerów, wynika z szacunków koncernu.
-
Wchodząca w skład Grupy Orlen spółka Baltic Power podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi umowę o przyłączenie do sieci morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. To jeden z kluczowych etapów przygotowania inwestycji, gwarantujący, że czysta energia wyprodukowana na morzu trafi do krajowego systemu elektroenergetycznego.
-
W sąsiedztwie działającej od lipca 2020 roku Farmy Wiatrowej Przykona (woj. wielkopolskie) rozpoczęła się budowa kolejnego odnawialnego źródła Energi z Grupy ORLEN – farmy fotowoltaicznej PV Gryf o mocy zainstalowanej 20 MW.
-
Rekordowo drogi KGHM, razem z mocnym Orlenem, PKO i PZU, wywindowały indeks blue chipów na 11-miesięczne maksima. Niebezpiecznie wygląda za to CD Projekt, cofając się w kierunku grudniowych minimów. Jeszcze lepiej niż blue chipy wyglądają małe spółki. Reprezentujący je sWIG80 jest najwyżej od 2007 roku.
-
Modelowa marża downstream grupy PKN Orlen wyniosła 5,3 USD/b w grudniu 2020 r. wobec 5,2 USD/b miesiąc wcześniej i 7,5 USD/b w grudniu 2019 r., podała spółka.
-
Orlen Lietuva, litewska spółka z Grupy Orlen, zyskała nowe połączenie kolejowe z Ukrainą. Trasa prowadząca przez Polskę, stanowi alternatywę dla obecnej, prowadzącej przez Białoruś. Pierwszy transport produktów ropopochodnych z rafinerii w Możejkach dotarł już nową trasą do odbiorców na Ukrainie.
-
Zatwierdzenie pakietu pomocowego w USA wspiera nastroje na europejskich giełdach. Indeks WIG20 wrócił powyżej 1.900 pkt. i walczy o zanegowanie formacji podwójnego szczytu oraz domknięcie wczorajszej luki bessy. Przed świętami będzie to trudne do realizacji.
-
PKN Orlen w kwietniu podejmie konkretną decyzję, z którym z partnerów negocjacyjnych ws. zakupu aktywów Lotosu będzie prowadził dalsze rozmowy, poinformował ISBnews prezes Daniel Obajtek.
-
Dobre nastroje na globalnych rynkach akcji pchają w górę warszawskie indeksy. WIG20 pierwszy raz od lutego znalazł się powyżej 2.000 pkt. I to jeszcze nie koniec wzrostów. Na GPW mocny jest sektor energetyczny, banki i spółki paliwowe. Nie zmiennie w centrum uwagi jest CD Projekt i KGHM, do których dołączył Mercator.
-
PKN Orlen przejmuje spółkę Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group - jednego z największych wydawców w Polsce. Spółka podkreśla, że transakcja ta wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.
-
Cyberponiedziałek na warszawskiej giełdzie - to najkrótsze podsumowanie dzisiejszego przedpołudnia na GPW. To właśnie akcje CD Projektu całkowicie zdominowały tę część handlu. Najpierw euforię wywołały ich nowe historyczne rekordy. Później strach wywołał ich błyskawiczny zjazd o ponad 13 proc.
-
Warszawska giełda jest dziś najmocniejszym parkietem w Europie. Wszystko za sprawą dużych spółek, z CD Projektem i KGHM-em na czele, które mocno ciągną indeksy w górę. Do końca roku może to być stały obrazek na GPW.
-
PKN Orlen zakłada, że docelowo będzie dysponował siecią ponad 50 punktów tankowania wodoru, poinformował dyrektor wdrażania paliw alternatywnych w koncernie Grzegorz Jóźwiak.
-
To była jedna z ciekawszych sesji na GPW w ostatnim czasie. Mocny KGHM i CD Projekt zapewnił wzrosty indeksowi WIG20. Fatalna postawa Ten Square Games stała się głównym powodem przeceny mWIG40.
-
Transformacja energetyczna, wielomiliardowe inwestycje, dążenie do zeroemisyjności, poprawa wyników finansowych i coroczna dywidenda dla akcjonariuszy. To początek długiej listy planów Orlenu na najbliższą dekadę. W poniedziałek notowania paliwowej spółki w mocnym stylu odrobiły 5-proc. spadki i wyszły na plus.
-
PKN Orlen planuje złożyć wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w I kwartale 2021 roku, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.
-
Banki i KGHM ciągną w dół GPW, a CD Projekt i PKN Orlen rosną o ponad 6 proc. Poniedziałkowa przecena to nic innego jak zwykła realizacja zysków na zakończenie świetnego miesiąca. I nawet nie ma pewności, że dzisiejsza sesja zakończy się spadkami indeksów.
-
W czwartek Allegro tanieje, a CD Projekt drożeje po publikacji wyników kwartalnych. W centrum uwagi jest także KGHM, którego akcje są najdroższe od 7 lat. I tylko na indeksach, które wprawdzie świecą na czerwono, jest względny spokój, tak jakby dziś świętowali nie Amerykanie, ale Polacy.
-
Stan zaawansowania budowy nowej linii do produkcji nawozów azotowych w Anwilu Włocławek z Grupy PKN Orlen wynosi 32 proc., a budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
-
Już dzisiaj rusza 24. edycja konferencji WallStreet, na którą zapisało się ponad 6 tys. inwestorów z całej Polski. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKN Orlen.
-
Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.
-
Banki i spółki surowcowe ciągną w górę GPW. Allegro zbytnio nie przeszkadza, choć jego notowania cofają się już o blisko 4 proc. W tle nakręcane oczekiwaniami na szczepionkę i danymi z Azji dobre nastroje na globalnych rynkach akcji.
-
Koncern podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku w sprawie zatrudnienia personelu medycznego. Placówka będzie pracodawcą dla kadry, która zapewni profesjonalną i kompleksową pomoc pacjentom.
-
Spółki Skarbu Państwa zbudują w całej Polsce 15 szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19: 4 szpitale na Mazowszu, 4 w Małopolsce, 3 na Dolnym Śląsku, 2 na Śląsku oraz po jednym w Wielkopolsce i na Pomorzu, podało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Oddanie pierwszych szpitali zaplanowane jest na listopad.
-
Temat wyborów prezydenckich w USA dziś całkowicie zdominował rynki finansowe. Inwestorzy kupują akcje, wierząc w zwycięstwo Bidena. Dziś na fali wznoszącej są przede wszystkim te spółki, które wcześniej słabo sobie radziły.
-
Postępowania układowe z wierzycielami Ruchu zostały wykonane, co zostało ostatecznie potwierdzone przez sąd – to stanowiło ostatni warunek do zamknięcia procesu, poinformował Orlen. Spółka liczy, że zamknięcie transakcji nastąpi jeszcze przed końcem tego roku.
-
Premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzje administracyjne zobowiązujące sześć spółek Skarbu Państwa - m.in. PKN Orlen, Lotos, KGHM i PKO Bank Polski do budowy szpitali tymczasowych na łącznie co najmniej 3 tys. łóżek, poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. PKN Orlen zapowiedział budowę takich szpitali w Płocku i Ostrołęce.