X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PKNOrlen

 • 16 stycznia 2019

  PKN Orlen wybrał doradcę ds. wdrożenia PPK

  PKN Orlen jest na zaawansowanym etapie wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) w grupie. Dziś spółka wybrała doradcę, który udzieli wsparcia w tej kwestii.

 • 11 stycznia 2019

  Udany początek stycznia

  Udana sesja w Azji nie pomogła w piątek parkietom na Starym Kontynencie. Gorszym nastrojom uległ również WIG20 – polski indeks blue chipów zanotował dodatnie otwarcie, jednak wraz z upływem kolejnych godzin rosła przewaga obozu niedźwiedzi.

 • Wzrosty w Warszawie, gorąco na PGNiG, Orange Polska i Medicalgorithmics

  Złagodzenie retoryki ze strony amerykańskich bankierów centralnych oraz informacje o planowanej kontynuacji negocjacji handlowych zaostrzyło inwestorom apetyt na akcje. W piątek rosną wszystkie warszawskie indeksy, a języczkiem u wagi jest wątek w aferze szpiegowskiej z udziałem byłego pracownika Orange Polska.

 • 21 grudnia 2018

  PKN Orlen chce zamknąć temat fuzji z Lotosem w 14-15 miesięcy

  PKN Orlen chce zakończyć transakcję połączenia z Grupą Lotos w ciągu 14-15 miesięcy, poinformował prezes Daniel Obajtek.

 • wczoraj

  WIG20 szybko odrobił straty, w grze KGHM, Elektrobudowa i Idea Bank

  Poniedziałkowa wyprzedaż na Wall Street nie zrobiła na inwestorach większego wrażenia. WIG20 bardzo szybko odrobił początkowe straty i wrócił w okolice 2.300 pkt. Dużo gorzej radzą sobie spółki małe i średnie. Ten podział może utrzymać się do końca dnia.

 • PKNORLEN – analiza techniczna na życzenie

 • 17 grudnia 2018

  Program Orlen w portfelu dostępny także dla klientów DM mBanku

  Dom Maklerski mBanku dołączył do programu Orlen w portfelu, skierowanego do inwestorów indywidualnych. Dotychczas opcja zniżek na paliwo była zarezerwowana wyłącznie dla klientów DM PKO BP.

 • Tydzień pod znakiem decyzji Fed i trzech wiedźm, w grze Orlen i Work Service

  Ostatni tydzień przed świętami rozpoczął się od niewielkich wahań głównych indeksów GPW. O tym, w jakich nastrojach inwestorzy będą go żegnać, zdecyduje Fed oraz wygasające w piątek grudniowe kontrakty terminowe na indeksy. 

 • PKN Orlen zaangażuje się w restrukturyzację Ruchu

  Rada Wierzycieli Ruch SA, wśród których są wydawcy największych polskich tytułów prasowych, zaakceptowała plan restrukturyzacji, który przedstawił Alior Bank. Jego realizacją zajmie się największy wierzyciel Ruchu, czyli właśnie Alior Bank, przy współpracy PZU oraz zaangażowaniu PKN Orlen, dowiedziało się ISBnews.

 • 13 grudnia 2018

  Kroplówka odłączona

  Środkowa sesja w USA mogła naprawdę rozgrzać obóz byków, wzrosty przekraczały już 2 proc., ale wyrok 3 lat więzienia dla byłego prawnika Donalda Trumpa, Michaela Cohena, poważnie ostudził nastroje. Ostatecznie S&P500 zamknęło się o około 0,5 proc. wyżej, 0,9 proc. zyskał NASDAQ. W Azji nastroje były jednoznacznie pozytywne drugi dzień z rzędu, Hang Seng pozwolił zarobić 1,3 proc., a Nikkei +1 proc.

 • Giełdy liczą na pozytywny impuls z EBC, w grze spółki energetyczne i KGHM

  Nadzieje na przyszłe porozumienie handlowe USA i Chin poprawiły nastroje na globalnych rynkach akcji. Częściowo skorzystała na tym też GPW. Giełdy potrzebują jednak teraz nowych impulsów, żeby w trwały sposób przełamać trwającą od jesieni słabość i zakończyć grudzień wzrostami.

 • GPW ogłosiła nowy skład indeksu Respect, dołączyły AmRest, CCC i PKN Orlen

  Giełda ogłosiła nowy skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie (Respect Index). W wyniku przeprowadzonej weryfikacji w skład indeksu po XII edycji wejdzie 31 spółek - w tym dwie zupełnie nowe (Amrest Holding, CCC) oraz firma PKN Orlen, która wraca do indeksu po rocznej przerwie. W tegorocznej edycji Respect Index liczba nowych spółek jest najwyższa w historii.

 • 12 grudnia 2018

  WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • Minister Tchórzewski trzęsie giełdą, Orlen kończy korektę

  Po czterech spadkowych sesjach kolor zielony ponownie pojawił się na GPW. Póki co, rosną głównie duże spółki z PKN Orlen i Tauronem na czele. Pomaga poprawa nastrojów na rynkach światowych i minister Tchórzewski, który stara się tonować negatywne nastroje wokół koncernów energetycznych.

 • 11 grudnia 2018

  Orlen wskrzesza marki CPN i Petrochemia Płock

  Płocki koncern uruchomi stacje paliw pod szyldem CPN i Petrochemia Płock - na warszawskiej Pradze i w Bodzanowie koło Płocka.

 • 06 grudnia 2018

  PKN Orlen w przyszłym roku podniesie wynagrodzenia

  Zarząd PKN Orlen i organizacje związkowe podpisały porozumienie w sprawie zmiany Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Obie strony porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2019 roku. Przyjęte uzgodnienia zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2019 r., po ich zarejestrowaniu przez Państwową Inspekcję Pracy.

 • 05 grudnia 2018

  Marża downstream grupy PKN Orlen wyniosła 14 USD/b w listopadzie

  Modelowa marża downstream grupy PKN Orlen wyniosła 14 USD/b w listopadzie br. wobec 11,2 dol./b miesiąc wcześniej i 11,5 dol./b w listopadzie 2017 r.

 • Spadki w ślad za Wall Street, w grze spółki energetyczne i Kruk

  Giełda w Warszawie próbuje odrabiać straty po porannym ciosie zadanym przez Wall Street. Nie ma pewności, czy to się uda. Jednak stosunkowo ograniczona skala spadów pokazuje, że rodzimi inwestorzy nie tracą nadziei na udany grudzień na giełdzie.

 • Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • 03 grudnia 2018

  Giełdy na argentyńskim haju. CD Projekt i KGHM bohaterami sesji

  Prezydenci USA i Chin dali w Argentynie zielone światło do wzrostów cen akcji. To może być udany grudzień na giełdach, także w Warszawie. WIG20 zakonczył poniedziałkową sesję na poziomie najwyższym od trzech miesięcy.

 • PKN Orlen sprowadzi milion baryłek ropy z Angoli

  PKN Orlen sprowadzi 130 tys. ton (ok. 1 mln baryłek) ropy naftowej z Angoli w lutym 2019 r.

 • PKN Orlen złożył do KE wersję roboczą wniosku o zgodę na przejęcie Grupy Lotos

  PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej (KE) wersję roboczą wniosku o wyrażenie zgody na koncentrację w związku z planowanym przejęciem kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos. Formalne postępowanie KE w sprawie koncentracji rozpocznie się po złożeniu przez PKN Orlen ostatecznego wniosku. Spółka liczy - zgodnie z założeniami harmonogramu - na uzyskanie zgody KE do połowy 2019 r.

 • Analiza techniczna 4 gorących spółek paliwowych

  Akcje spółek z branży paliwowej to inwestycyjny hit tej jesieni. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził potencjał wzrostowy akcji Lotosu, Orlenu i PGNiG oraz warunki zmiany trendu na kursie Unimotu.

 • 30 listopada 2018

  WIG20 zalicza szybką korektę, tanieją akcje Orlenu i banków

  Przecena Orlenu i banków, pomimo dobrego zachowania koncernów energetycznych, ściąga WIG20 poniżej 2.300 pkt. Perspektywy na grudzień wciąż pozostają dobre. Na szerokim rynku gorąco jest na Ursusie i Feerum.

 • 29 listopada 2018

  PKN Orlen oficjalnym sponsorem Williams Racing Team

  PKN Orlen potwierdził, że zostaje oficjalnym partnerem zespołu Williams Racing Team, którego kierowcą w sezonie 2019 będzie Robert Kubica. Nieoficjalnie mówi się, że płocki koncern wyłoży na ten cel ok. 10 mln euro.

 • 28 listopada 2018

  Orlen, CCC i banki ciągną WIG20 w górę, wrócił temat GetBacku

  Duże spółki przełamały swoją słabość i z opóźnieniem reagują na poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji. Dużo mniej entuzjastycznie zachowują się spółki małe i średnie. Na GPW ponownie wróciły tematy "okołogetbackowe".

 • 26 listopada 2018

  Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla Lotosu, Orlenu i Ten Square Games

  Haitong Bank wznowił wydawanie raportów dla polskich spółek rafineryjnych z rekomendacją kupuj dla Grupy Lotos i neutralnie dla Orlenu. Równolegle analitycy podtrzymali najwyższe zalecenie dla Ten Square Games z ceną docelową podniesioną do 119,20 zł.

 • 22 listopada 2018

  PKNORLEN – analiza techniczna na życzenie

 • 21 listopada 2018

  Robert Kubica wraca do F1. Orlen na umowę sponsorską przeznaczy 10 mln euro

  Robert Kubica ma kontrakt z zespołem Williams F1 Racing Team na starty w Formule 1 w sezonie 2019. Sponsorem zespołu będzie PKN Orlen, który - jak donosi RMF FM - ma wyłożyć na to aż 10 mln euro.

 • 15 listopada 2018

  PKN Orlen oferuje swoim akcjonariuszom zniżkę na paliwo

  Paliwowa spółka uruchamia "Orlen w portfelu". Drobni akcjonariusze, którzy przystąpią do programu mogą liczyć na zniżki na paliwo oraz rabaty na zakupy na stacjach Orlenu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku