X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PKNOrlen

 • 17 października 2018

  PKN Orlen odkrył złoże gazu ziemnego i wnioskuje o kolejne koncesje poszukiwawcze

  Należąca do PKN Orlen spółka Orlen Upstream odkryła kolejne złoże gazu ziemnego - w Bystrowicach na Podkarpaciu. Zasoby wydobywalne tego złoża szacowane są na 2 mld m3 gazu ziemnego wysokometanowego, a wydobycie ze złoża może trwać ok. 10 lat i rozpocząć się w ciągu półtora roku.

 • 11 października 2018

  PKN Orlen i Tauron mają list intencyjny ws. budowy elektrociepłowni w Czechach

  PKN Orlen i Tauron Polska Energia podpisały list intencyjny dotyczący warunków udostępnienia gruntu pod budowę elektrociepłowni w Czechach.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • 09 października 2018

  Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • 08 października 2018

  Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • 05 października 2018

  Nerwowo na giełdach, w grze Work Service, Gino Rossi i Ten Square Games

  Pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji psuje humory inwestorom w Warszawie. Indeksy w dół ciągnie głównie KGHM i Orlen, ale to na takich spółkach jak Work Service czy Ten Square Games jest naprawdę ciekawie. Dziś układ sił może jeszcze się zmienić po godzinie 14:30, gdy zostaną opublikowane dane z USA.

 • 04 października 2018

  PKN Orlen szacuje, że w ciągu 2 lat legalny rynek oleju napędowego w Polsce powiększył się o ok. 30 proc.

  PKN Orlen szacuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat legalny rynek oleju napędowego (ON) w Polsce powiększył się o ok. 30 proc. Za przyczynę tak dużego wzrostu spółka uważa skuteczną walkę rządu z szara strefą.

 • 01 października 2018

  WIG20 otwiera nowy kwartał na zielono. W tle pogrom na akcjach ABC Daty, Gino Rossi i Altusa

  Duże i średnie spółki rozpoczynają tydzień i cały kwartał od wzrostów. Czerwonym przyczółkiem warszawskiego parkietu pozostaje sWIG80. W gronie maluchów dwucyfrowe spadki notują akcje ABC Daty, Altusa i Rainbow Tours.

 • 26 września 2018

  PKN Orlen: Sytuacja w zakładzie w Płocku została opanowana, dostawy niezagrożone

  Po zdarzeniu związanym z nieszczelnością na rurociągu sieci parowej w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku sytuacja została opanowana, podał PKN Orlen. Obecnie prowadzone są prace związane z bezpiecznym uruchamianiem niektórych instalacji.

 • 25 września 2018

  Dziś na GPW warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe

  Po wczorajszym szumie medialnym dotyczącym zmiany kwalifikacji polskiego rynku na rozwinięty, dzisiaj inwestorzy na GPW powinni głównie zajmować się spływającymi danymi ekonomicznymi. Sytuacja WIG i WIG20 jest niepewna. Pozostając w trendzie horyzontalnym, inwestorzy z rezerwą podchodzą do poważniejszego kupna akcji. Dziś warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe.

 • 24 września 2018

  Zielony debiut GPW w gronie rynków rozwiniętych, w grze Orlen, CCC i Kruk

  W poniedziałek GPW wyróżnia się na tle europejskich parkietów. Orlen, CCC i LPP, a także grupa spółek z indeksu mWIG40, ciągną ją w górę. Niestety, to zapewne chwilowy przypływ witalności, a nie początek poprawy nastrojów napędzany zmianą kwalifikacji Polski na rynek rozwinięty.

 • 08 września 2018

  PKNORLEN – analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

 • 07 września 2018

  Roszady w indeksach. We wrześniu PlayWay zastąpi Medicalgorithmics w mWIG40

  Wrześniowa korekta kwartalna portfeli indeksów obejmie łącznie 6 małych i średnich spółek. Największy awans zanotował producent i wydawca gier PlayWay.

 • 06 września 2018

  Branża paliwowa boi się fuzji Orlenu i Lotosu

  PKN Orlen chce złożyć do Komisji Europejskiej wniosek dotyczący fuzji z Lotosem do końca 2018 roku lub na początku 2019 roku. Jak wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute, połączenie obu firm jest w pełni uzasadnione ekonomicznie i wpisuje się światowy trend konsolidacji. Inne podmioty z branży obawiają się jednak negatywnego wpływu na rynek.

 • 05 września 2018

  Komentarz posesyjny: Nerwy zaczynają puszczać

  Środa nie przyniosła przesadnie ważnych danych makroekonomicznych (wyłącznie finalne poziomy europejskich PMI w usługach, które zostały lekko obniżone), znaczenia też w oczywisty sposób nie miało posiedzenie RPP. 

 • PKN Orlen: Rozruch instalacji polietylenu PE3 w Czechach zacznie się w grudniu

  Rozruch nowej instalacji polietylenu PE3 budowanej w Litwinowie w Czechach (Grupa Unipetrol) rozpocznie się w grudniu br. i potrwa około trzech miesięcy, poinformował prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

 • Mocna przecena PGE, Energi, Enei i Taurona. W tle nowe minima na sWIG80 i mWIG40

  Fatalne zachowanie branży energetycznej, minorowe nastroje na GPW, a także wyprzedaż akcji na światowych giełdach, to wszystko stanowi złą wróżbę na drugą połowę dnia.

 • 28 sierpnia 2018

  Orlen poluje w niedziele – omówienie sprawozdania finansowego po II kw. 2018 r.

 • 24 sierpnia 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek paliwowych

  Akcjonariusze największych polskich rafinerii mają powody do zadowolenia. Akcje Orlenu i Lotosu w ciągu kilku tygodni podrożały o kilkanaście procent. Po przeciwnej stronie znalazły się PGNiG i Unimot, gdzie wakacje upłynęły pod znakiem przeceny. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził aktualną kondycję techniczną czterech znanych reprezentantów sektora paliwowego.

 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • 14 sierpnia 2018

  PKNORLEN – analiza techniczna

 • Odbicie tureckiej waluty wspiera giełdy. Na GPW w centrum uwagi Orlen i Play

  Odbicie na tureckiej lirze, a co się z tym wiąże, chwilowe wyciszenie tematu kryzysu w Turcji, wspierają nastroje na europejskich giełdach. Korzysta na tym parkiet w Warszawie, który w górę ciągnie przede wszystkim Orlen i PZU. Czarną owcą jest Play.

 • PKN Orlen planuje jesienią uruchomienie stacji z logo CPN w Warszawie

  PKN Orlen planuje uruchomienie stacji paliwowej pod historycznym logo CPN na warszawskiej Pradze jesienią, najprawdopodobniej w październiku.

 • 13 sierpnia 2018

  Kryzys w Turcji i negatywna formacja na WIG20 straszą inwestorów. Na fali Orlen i Lotos

  Kryzys w Turcji to aktualnie temat numer jeden na rynkach finansowych. Dobre zachowanie Orlenu i Lotosu wprawdzie sprawia, że indeks WIG20 wyhamował spadki. Nie zmienia to jednak niekorzystnej sytuacji na jego wykresie, gdzie formacja podwójnego szczytu straszy spadkiem poniżej 2.200 pkt.

 • 02 sierpnia 2018

  Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • 31 lipca 2018

  Spadkowy koniec udanego miesiąca. CD Projekt doczekał się solidnej korekty

  Realizacją zysków zakończyła się ostatnia lipcowa sesja na warszawskim parkiecie. Giełdę w dół pociągnął CD Projekt i PKN Orlen. Dobrze za to spisała się sama giełda, której akcje podrożały. O nastrojach w środę zdecydują wyniki Apple.

 • 30 lipca 2018

  WIG20 w transie

  W skali dwóch tygodni WIG20 zyskał 9 proc., mWIG40 +2,5 proc. a sWIG80 +3 proc. Z rynkiem oczywiście się nie dyskutuje, niemniej jednak martwić może fakt, że wypracowane zwyżki zostały osiągnięte przy relatywnie niskiej wartości obrotów. Ponadto zauważalna różnica stóp zwrotu występująca pomiędzy polskim indeksem blue chipów, a indeksami reprezentującymi małe i średnie spółki, które zyskały „tylko” ponad 2 proc. świadczy o tym, że za lipcową mini-hossą stoi przede wszystkim zagranica. Natomiast nie od dziś wiadomo, że kapitał zagraniczny dynamicznie migruje, a pokaźne stopy zwrotu osiągnięte w tak krótkim czasie wydają się być na chwilę obecną zachęcające do realizacji zysków.

 • 23 lipca 2018

  Wakacyjny cud: druga z rzędu dobra sesja na GPW

  Przebieg poniedziałkowej sesji na świecie należy określić jako mieszany. Większość azjatyckich parkietów zamykała się rano na plusach, silny był m.in. Shanghai Composite (+1,1 proc.), któremu przyglądamy się w ostatnich tygodniach z podwójną uwagą.

 • Liczba fuzji i przejęć w Polsce będzie rosnąć. Rekordowej transakcji można się spodziewać w energetyce

  Ten rok ma być dla rynku fuzji i przejęć równie udany jak poprzednie 2–3 lata. Sprzyja temu dobra koniunktura gospodarcza – spółki mają kapitał do przejęć, z drugiej strony finansowanie tego typu transakcji jest tanie przy obecnym historycznie niskim poziomie stóp procentowych. Jak prognozują eksperci Instytutu Staszica, ze względu na konieczność wielomiliardowych inwestycji oraz dalszej konsolidacji kolejnych transakcji na rynku M&A można wypatrywać w sektorze energetycznym. I będą to rekordowe transakcje.  

 • Słabszy dolar i wieści ze spółek windują WIG20. Na fali Orlen, Orange Polska i Ursus

  GPW rozpoczęła nowy tydzień od wzrostów, czym pozytywne wyróżnia się na tle innych europejskich parkietów. W centrum uwagi inwestorów znalazł się dziś PKN Orlen, Orange Polska, PlayWay i Ursus.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku