ProCarePlus Pharma pozyskała prawie 680 tys. zł z emisji akcji

Omawiane walory:

Spółka farmaceutyczna z październikowo-grudniowej emisji akcji pozyskała ponad 678,4 tys. zł. Dziś ProCarePlus Pharma dokonała przydziału 56.536 akcji.

ProCarePlus,Pharma,emisja,akcje

ProCarePlus Pharma pozyskała prawie 680 tys. zł z emisji akcji serii E

W puli było 200 tys. walorów serii E po cenie emisyjnej 12 zł. Z emisji ProCarePlus Pharma chciała pozyskać od inwestorów 2,4 mln zł. Ostatecznie złożono zapisy na 56.536 akcji o łącznej wartości 678.432 zł. 12 stycznia zarząd spółki dokonał przydziału akcji.

Razem ze środkami z wcześniejszej emisji akcji serii D ProCarePlus Pharma pozyskała brutto 1.088.432 zł. Spółka zamierza zainwestować w zakup licencji oraz rejestrację dwóch leków. Pozostałe cele wskazane w ubiegłorocznej emisji mają zostać sfinansowane z innych źródeł.

– Pozyskane środki umożliwią nam realizację w najbliższych miesiącach dwóch kluczowych planów rozwojowych:

  • Pokrycie kosztów licencji na lek z substancją czynną Modafinil oraz kosztów rejestracji tego leku – spółka planuje przeznaczyć na te wydatki kwoty odpowiednio ok. 340 tys. zł (75 tys. euro) i ok. 95 tys. zł, które w całości pochodzić będą ze środków z emisji.
  • Pokrycie kosztów licencji na lek z substancją czynną Trazodon oraz kosztów rejestracji tego leku – spółka planuje przeznaczyć na te wydatki kwoty odpowiednio ok. 360 tys. zł (80 tys. euro) i ok. 95 tys. zł, które w całości pochodzić będą ze środków z emisji – poinformował Tomasz Stramek, prezes ProCarePlus Pharma.

Autoryzowanym Doradcą emisji ProCarePlus Pharma była firma allStreet. Spółka farmaceutyczna w przyszłości chce wejść na małą giełdę. Zarząd zakłada, że wprowadzenie akcji do alternatywnego systemu obrotu nastąpi jeszcze w tym roku.

ProCarePlus Pharma to firma farmaceutyczna, która powstała w grudniu 2019 r. i w ciągu półrocza rozpoczęła komercjalizację pierwszych produktów. Obecnie w ofercie spółki znajduje się 5 suplementów diety: Insudiab, Cyncor, CyncorC, Artroreg i Gastrit. Wszystkie dostępne są w sprzedaży internetowej, ale ProCarePlus Pharma pracuje też nad budową kanałów dystrybucji z sieciami aptecznymi i hurtowniami farmaceutycznymi.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pcppharma)

  • ProCarePlus Pharma chce pozyskać 2,4 mln zł z emisji akcji Krakowska firma farmaceutyczna oferuje akcje po 12 zł za sztukę. Z wpływów z emisji zamierza sfinansować zakup licencji na leki i roczne zatowarowanie. ProCarePlus Pharma nie wyklucza, że w przyszłym roku zadebiutuje na rynku NewConnect.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR