Przecena na kursie PKO BP. Zbigniew Jagiełło rezygnuje z kierowania największym polskim bankiem

Omawiane walory:

Zbigniew Jagiełło odchodzi z PKO BP. Zgodnie z decyzją, swoją kadencję zakończy po walnym 7 czerwca. Informacja o rezygnacji wstrząsnęła kursem akcji banki. Przecena momentami przekraczała 8 proc.

pkobp,prezes, rezygnacja,jagiełło

Zbigniew Jagiełło rezygnuje kierowania największym polskim bankiem

– Złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma, zgodnie z dobrymi praktykami, zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i umożliwić Radzie Nadzorczej Banku dokonanie wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Banku. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia.

>> CHF-udy wynik po ugodach – omówienie sytuacji finansowej i rynkowej PKO BP za IV kw. 2020 roku kalendarzowego

Dla PKO BP to symboliczny koniec pewnej epoki. Zbigniew Jagiełło w fotelu prezesa największego polskiego banku zasiadł w październiku 2009 roku. Swoją funkcję sprawował nieprzerwanie przez kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 roku. To najdłużej urzędujący menedżer w spółce kontrolowanej przez Skarb Państwa.

Według rankingu Martis CONSULTING za 2020 r., Zbigniew Jagiełło był drugim „najdroższym” giełdowym prezesem. Jego wartość oszacowano na blisko 390 mln zł. Wśród polskich firm wyżej uplasował się tylko Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Ranking „Wycena polskich menadżerów TOP 30 edycja 2020”. Źródło: Martis CONSULTING

Moment ogłoszenia rezygnacji jest dość ciekawy. Dziś sprawą kredytów walutowych zajmuje się Sąd Najwyższy. Pierwotnie posiedzenie w sprawie zagadnień prawnych związanych z kredytami w walutach obcych miało ruszyć o godzinie 10:00, ale z powodu alarmu bombowego zostało przerwane. Prezes Sądu Najwyższego zarządziła ewakuację budynku sądu, a czynności sprawdzające potrwają co najmniej do godz. 12:30.

Informacja o rezygnacji wywołała wstrząsnęła kursem akcji banku. Kilka minut po 11:00 notowania PKO BP spadają o 6,5 proc. do 34,55 zł. W dołku za jeden walor płacono 34,06 zł (-8,3 proc.).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pkobp)

 • Na GPW cisza przed burzą, w grze CD Projekt i Prairie Mining

  W środę małe i średnie spółki idą nieśmiało w górę, a duże zmagają się z korektą. W centrum uwagi znalazły się m.in. akcje spółek Prairie Mining, CD Projekt, Inter Cars, czy Farm51.

 • PKO BP ma nowego prezesa

  Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała dotychczasowego wiceprezesa Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa zarządu na bieżącą wspólną kadencję i do czasu uzyskania zgody regulatora powierzyła mu kierowanie pracami zarządu. RN powołała także Marcina Eckerta na stanowisko wiceprezesa.

 • Jan Emeryk Rościszewski ma zostać nowym prezesem PKO BP

  Dotychczasowy wiceprezes PKO Banku Polskiego Jan Emeryk Rościszewski ma zostać nowym prezesem banku, jak ustalili dziennikarze RMF FM.

 • PKO BP chce powrócić do płacenia dywidendy z bieżących zysków

  PKO Bank Polski oczekuje, że 2021 będzie dobrym rokiem pod względem zysku netto, zwrotu z kapitałów, kosztów ryzyka i chce powrócić do ścieżki płacenia dywidendy z bieżących zysków, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło.

 • Indeksy coraz wyżej, w grze CD Projekt, Biomed-Lublin i Kęty

  Kolejna wzrostowa sesja w Warszawie. WIG20 wyznacza nowe 1,5-roczne maksima. Rynkowy optymizm jest również widoczny na pozostałych indeksach. W centrum uwagi jest CD Projekt, PKO BP i KGHM, a także tracący po wynikach Biomed oraz Kęty, od których została odcięta dywidenda.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR