Przychody TIM wzrosły wstępnie o 11,1 proc. r/r do 67,45 mln zł w kwietniu

Omawiane walory:

Przychody TIM wzrosły o 11,1 proc. r/r do 67,45 mln zł w kwietniu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-kwiecień przychody wzrosły o 12,5 proc. r/r do 283,24 mln zł.

tim, wynik, akcje

Fot. fb/TIM SA

Przychody z kanału e-commerce wyniosły w kwietniu 47,83 mln zł, co oznacza wzrost o 10 proc. r/r. Narastająco, w okresie styczeń-kwiecień przychody z e-commerce wzrosły o 12,5 proc. r/r do 203,15 mln zł.

– Trzeci miesiąc z rzędu notujemy dwucyfrowe dynamiki wzrostu sprzedaży – wyższe niż przez większość miesięcy 2019 roku. Kwiecień 2020 roku był pierwszym pełnym miesiącem, w którym działalności TIM-u towarzyszyła pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Wyniki sprzedaży potwierdzają, że nasz model biznesowy sprawdził się w nowej rzeczywistości, podobnie jak system pracy zdalnej, w którym od połowy marca funkcjonuje ponad 90% pracowników spółki. Ten sukces nie byłby możliwy zarówno bez załogi TIM-u, jak i ekipy centrum logistycznego 3LP SA, które zajmuje się realizacją zamówień składanych przez naszych klientów. Klientów, wśród których jest całkiem spore grono kupujących po raz pierwszy na TIM.pl – osób i firm, które w związku z sytuacją epidemiczną często po raz pierwszy w życiu zdecydowały się na zakup artykułów elektrotechnicznych przez internet – skomentował prezes Krzysztof Folta.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu

  Przychody TIM wzrosły o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-lipiec przychody wzrosły o 15,1 proc. r/r do 520,49 mln zł.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • 5 najciekawszych spółek przemysłowych wg BM mBanku Analitycy w cyklicznym raporcie utrzymali pozycjonowanie niedoważaj dla sektora przemysłowego. Ich zdaniem, sprzedaż spółek zbyt wolno wraca do poziomów sprzed epidemii COVID-19. Na krótkiej liście faworytów znalazło się 5 małych i średnich spółek.
 • TIM poprzestaje na wypłacie dywidendy zaliczkowej

  Zarząd TIM rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 5,55 mln zł z zysku netto za 2019 r. na dywidendę, czyli dokładnie tyle, ile spółka wypłaciła już w ramach zaliczki. Pozostałą część ubiegłorocznego zysku zarząd chce przeznaczyć na fundusz dywidendowy.

 • TIM osiągnął rekordowe 800 mln zł obrotów w 2019 r.

  Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów osiągnęły w 2019 r. najwyższy w ponad 32-letniej historii spółki poziom 799,6 mln zł, co oznacza wzrost o 6,2 proc. w stosunku do 2018 r. Ponad 70 proc. tej kwoty (562 mln zł, +11,8 proc. rdr.) przyniosła sprzedaż online. Kurs akcji dystrybutora materiałów elektrotechnicznych rośnie o ponad 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR