Przychody TIM wzrosły wstępnie o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu

Omawiane walory:

Przychody TIM wzrosły o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-lipiec przychody wzrosły o 15,1 proc. r/r do 520,49 mln zł.

tim, wyniki, akcje,

Przychody TIM wzrosły wstępnie o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu

Przychody z kanału e-commerce wyniosły w lipcu 59,5 mln zł, co oznacza wzrost o 15,5 proc. r/r. Narastająco, w okresie styczeń-lipiec przychody z e-commerce wzrosły o 16 proc. r/r do 368,55 mln zł.

– Nasza rozpędzona machina sprzedażowa nie ma wakacji. Pierwszy raz poziom 80 mln zł przekroczyliśmy, i to nieznacznie, w październiku 2019 r., a więc w szczycie zakupów w branży elektrotechnicznej, który przypada na ostatni kwartał roku. Tym razem rekord bijemy na początku lata. Ponad 86 mln i niemal 20-proc. dynamika sprzedaży już teraz rozbudzają nasze apetyty na to, co może wydarzyć się jesienią – skomentował prezes Krzysztof Folta.

Jego zdaniem, te liczby stanowią także dowód na odstrajanie się TIM-u od koniunktury zarówno w branży budowlanej, jak i elektrotechnicznej.

– Zgodnie ze strategią średnioterminową spółki na lata 2019-2021 stale przybywa w naszej ofercie produktów spoza segmentu elektrotechniki, często charakteryzujących się mniejszą sezonowością sprzedaży, a oferowanych w dynamicznie rozwijającym się modelu dropshippingowym – podkreślił prezes.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • TIM wkrótce przedstawi nową politykę dywidendową

  TIM może przedstawić nową politykę dywidendową w październiku lub listopadzie br., poinformował prezes Krzysztof Folta.

 • TIM miał 9,5 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r.

  TIM odnotował 9,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 8,46 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 11,3 proc. r/r do 70,7 mln zł w sierpniu

  Przychody TIM wzrosły o 11,3 proc. r/r do 70,7 mln zł w sierpniu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-sierpień przychody wzrosły o 14,6 proc. r/r do 591,2 mln zł. Kurs akcji dystrybutora materiałów elektrotechnicznych spada w czwartek kwadrans po 12:00 o blisko 3 proc.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.

 • 5 najciekawszych spółek przemysłowych wg BM mBanku Analitycy w cyklicznym raporcie utrzymali pozycjonowanie niedoważaj dla sektora przemysłowego. Ich zdaniem, sprzedaż spółek zbyt wolno wraca do poziomów sprzed epidemii COVID-19. Na krótkiej liście faworytów znalazło się 5 małych i średnich spółek.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR