StockWatch.pl

Przychody Unimotu wzrosły wstępnie o blisko 50 r/r do 409 mln zł w sierpniu

Omawiane walory:

To już drugi miesiąc z rzędu, kiedy Unimot chwali się 50-proc. skokiem przychodów. Według wstępnych danych, w sierpniu ich suma urosła do 408,9 mln zł w ujęciu jednostkowym. 

unimot, przychody, wyniki

Fot. fb/AVIA Polska

Jak podała spółka, wzrost przychodów wynika głównie z wyższych wolumenów sprzedaży oleju napędowego (nowi klienci i zwiększony popyt w grupie dotychczasowych klientów) oraz biopaliw (więcej wygranych przetargów). Poprawa to także efekt problemów konkurencji. Jeszcze w lipcu spółce udało się przejąć część klientów po upadającym Onico.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR