Przychody Unimotu wzrosły wstępnie o ponad 50 proc. r/r do 400 mln zł w lipcu

Omawiane walory:

Unimot osiągnął według wstępnych danych przychody ze sprzedaży w wysokości 400,43 mln zł w ujęciu jednostkowym w lipcu. To o ponad 50 proc. więcej niż rok wcześniej.

Fot. fb/AVIA Polska

Według wstępnych danych, Unimot osiągnął w lipcu, w ujęciu jednostkowym, przychody w wysokości 400,43 mln zł, czyli o ponad 50 proc. więcej niż w w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jak podała spółka, wzrost przychodów wynika głównie z wyższych wolumenów sprzedaży oleju napędowego (najwyższy miesięczny poziom sprzedaży w historii) oraz biopaliw (więcej wygranych przetargów). Na Twitterze spółka dodała, że udało jej się pozyskać część klientów po borykającym się z problemami finansowymi Onico.

– Pozyskaliśmy nowych klientów, ale nie tylko po ONICO. Poza tym wysoka premia lądowa pozwalała zwiększyć wolumen. No i dodatkowo, wzrost konsumpcji zwiększa lukę importową, a w konsekwencji nasze wolumeny – poinformował Unimot.

>> Księgowe Sudoku – omówienie sprawozdania finansowego Unimot po I kw. 2019 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR