Pyramid Games pozyskało milion złotych z emisji akcji i ruszyło z kolejną ofertą

Omawiane walory:

Pyramid Games zamknął emisję akcji serii D i pozyskał od inwestorów finansowanie w kwocie 1 mln zł. Zainteresowanie spółką było jednak tak duże, że producent gier postanowił uruchomić kolejną emisję.

Jacek,Wyszynski,prezes,Pyramid,Games

Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Pyramid Games plasował akcje serii D w ramach tzw. private placement. Cena emisyjna wynosiła 20 zł za sztukę. Jak zaznacza spółka, oferta cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na dodatkową emisję akcji serii E, która obecnie jest finalizowana.

– Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania naszą emisją akcji, jednak utwierdza nas to w przekonaniu, że obraliśmy dobrą drogę i planujemy nią dalej podążać. Poinformujemy w późniejszych komunikatach o zakończeniu emisji, liczbie objętych akcji i wartości emisji. W dalszej kolejności musimy zarejestrować akcje w KRS, a następnie w KDPW. Po przejściu tych kwestii formalnych będziemy się starali o jak najszybszy debiut na NewConnect – powiedział prezes Pyramid Games Jacek Wyszyński.

Producent gier spodziewa się, że debiut na małej giełdzie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca br.

Rok 2020 będzie bardzo pracowity dla lubelskiego studia. Spółka pracuje łącznie nad 9 grami, z czego w tym roku chce zakończyć produkcję aż 7 gier na PC. Wśród nich będą autorskie projekty: Occupy Mars, Rover Mechanic Simulator oraz Dinosaur Fossil Hunter, a także 4 projekty realizowane na zlecenie innych podmiotów i wydawców.

– We wczesnym dostępie Steam jest już Rover Mechanic Simulator, w którym gracz wciela się w rolę inżyniera dbającego o marsjańskie łaziki. Już przed pełną premierą grę nabyło 7.800 graczy, a sam tytuł jest ciągle rozwijany przez developerów. Planowana premiera pełnej wersji RMS to II/III kw. 2020 r., do rozgrywki wejdzie największy jak do tej pory model marsjańskiego łazika – MSL Curiosity, składający się z blisko 1.500 części, co doda do gry kilkadziesiąt dodatkowych godzin rozgrywki. Trwają również prace nad DLC do gry, które zostaną wydane po wyjściu z trybu early access. Rover Mechanic Simulator osiągnął ponad 95 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam – zaznacza spółka.

Pyramid Games to lubelski producent gier. Spółka istnieje od 2012 r., a jednym z jej głównych akcjonariuszy jest giełdowy PlayWay. W studiu pracuje ponad 30 deweloperów tworzących (oprócz projektów autorskich) również gry na zlecenie spółek takich jak: Ultimate Games, Gaming Factory czy PlayWay.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PyramidGames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR