Quercus TFI ujawnił się w akcjonariacie Skarbiec Holdingu

Omawiane walory: ,

Fundusz inwestycyjny kierowany przez Sebastiana Buczka dokupił akcji Skarbiec Holdingu i przekroczył próg 5-proc.

Quercus TFI zwiększył pakiet posiadanych akcji Skarbiec Holdingu z 49,1 tys. akcji do 464,1 tys. sztuk. Udział w kapitale i głosach wzrósł z 0,72 proc. do 6,8 proc.

Roszady w akcjonariacie to pokłosie podaży ze strony głównego akcjonariusza funduszu. W tym tygodniu Skarbiec Holding Limited sprzedał 2,1 mln zł walorów, inkasując prawie 57 mln zł (27 zł za sztukę). Akcje sprzedawane były w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wśród wybranych inwestorów. W wyniku tej transakcji Skarbiec Holding Limited zredukował swoje zaangażowanie z 74,64 proc. do 43,86 proc.

Sprzedaż części akcji przez głównego udziałowca spowodowała przecenę na akcjach giełdowego funduszu. Tylko w ciągu trzech sesji notowania spadły o 13 proc. Piątkowy kurs odniesienia na giełdzie to 27,80 zł. W ubiegłym miesiącu Haitong Bank podwyższył rekomendację dla Skarbiec Holdingu z neutralnie do kupuj, a cenę docelową podniósł do 38,10 zł z 32 zł.

wykres_skarbiec

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT quercus, skarbiec, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Quercus TFI negocjuje kupno DI Xelion

  QUERCUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych nabyło 100 proc. spółki, która będzie funkcjonować pod firmą QUERCUS Agent Transferowy. Głównym przedmiotem działalności spółki zależnej będzie prowadzenie rejestru uczestników funduszy inwestycyjnych. Spółka może także uczestniczyć w realizacji planowanego nabycia Domu Inwestycyjnego Xelion lub innego podmiotu dystrybuującego fundusze inwestycyjne.

 • Akcjonariusze Quercus TFI zdecydowali o emisji do 5,5 mln akcji bez prawa poboru

  Akcjonariusze QUERCUS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zdecydowali o emisji nie więcej niż 5 500 000 akcji serii D bez prawa poboru. Spółka chce z emisji pozyskać co najmniej 22 mln zł. Cena emisyjna akcji zostanie ustalona przez zarząd, przy zastrzeżeniu, że wyniesie nie mniej niż 4 zł za jedną akcję.

 • sWIG80 testuje szczyty sprzed dwóch lat. Pamapol wystrzelił po wynikach

  Mieszane nastroje na warszawskiej giełdzie. W południe WIG20 traci 0,7 proc. i schodzi poniżej 1.800 pkt. Na plusach utrzymują się za to małe i średnie spółki, a indeks sWIG80 zdążył już przetestować poziomy z czerwca 2018 roku.

 • Quercus TFI rozpoczyna skup do 2,06 mln akcji własnych po cenie 9,50 zł za sztukę

  QUERCUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych ogłosiło skup maksymalnie 2.057.330 akcji własnych po cenie 9,50 zł za akcję. Przyjmowanie ofert sprzedaży rozpocznie się 18 czerwca, a zakończy 6 lipca br.

 • Aktywa w usłudze asset management Skarbiec TFI przekroczyły 1 mld zł

  Aktywa zgromadzone w usłudze asset management SKARBIEC Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) przekroczyły na początku czerwca br. 1 mld zł. W porównaniu z końcem 2019 r. oznacza to wzrost o ok. 500 mln zł. SKARBIEC TFI podkreśla, że zainteresowanie klientów alternatywnymi formami lokowania nadwyżek finansowych znacząco wzrosło w ostatnich miesiącach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR