R22: Chcemy, żeby każda kolejna dywidenda była wyższa od poprzedniej

Omawiane walory:

Zarząd R22 na wideokonferencji w StockWatch.pl podsumował rekordowy III kwartał i przedstawił plany rozwoju na kolejne okresy. Grupa technologiczna zasygnalizowała, że nie wyklucza dopłaty dywidendy do już wypłaconej zaliczki.

Notowana na GPW grupa technologiczna osiągnęła w III kwartale rekordowe wyniki na poziomie zysku netto i EBITDA. W minionym kwartale R22 zarobiło na czysto 6,8 mln zł, czyli ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. Przychody ze sprzedaży urosły r/r o 11 proc. do 49,4 mln zł, a zysk EBITDA o 21 proc. do 15 mln zł.

Jak zaznaczył prezes Jakub Dwernicki, w odróżnieniu od poprzednich okresów, na dynamikę wzrostu w III kwartale nie miały praktycznie żadnego wpływu przejęcia, a niemal w 100 proc. była ona efektem wzrostu organicznego.

Pandemia koronawirusa przyspieszyła pewne działania, ale nie jest prawdą, że jesteśmy tzw. „spółką covidową”. To wykorzystanie usług przez naszych klientów, które wzrosło w związku z koronawirusem, już takie pozostanie po pandemii. Zresztą ten wpływ nie jest wcale taki duży, nasze wzrosty pozostają w trendzie, w którym byliśmy już wcześniej – powiedział Dwernicki podczas wideokonferencji w StockWatch.pl.

Prezes Jakub Dwernicki zakłada utrzymanie dynamiki wzrostu osiągniętej w III kwartale 2020 roku także w kolejnych kwartałach.

– Dynamika, jaką osiągnęliśmy w III kwartale 2020 roku, jest jak najbardziej do utrzymania w kolejnych kwartałach. Ciągle pracujemy nad nowymi usługami i produktami, pozyskujemy nowych klientów. Dodatkowo w segmencie SPaaS nasz wzrost wspiera sam rozwój naszych klientów, bo wielu z nich działa w segmencie e-commerce, który dynamicznie się rozwija – dodał prezes.

R22 chce w przyszłości wypłacać dywidendy

Jeszcze w październiku spółka wypłaciła akcjonariuszom 3,97 mln zł zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za rok 2019/2020. Stawka na akcję wyniosła 0,28 zł i była tylko o 2 grosze niższa od ubiegłorocznej. Jak zaznaczył wiceprezes spółki, to po części efekt wyjątkowo długiego roku obrotowego.

– Pamiętajmy przy tym, że rok obrotowy 2019/2020 jest szczególny, bo trwa sześć kwartałów i kończy się 31 grudnia 2020 roku – zaznaczył Robert Stasik podczas wideokonferencji w StockWatch.pl.

Robert Stasik dodał, że tegoroczna wypłata była zaliczką i spółka nie wyklucza wypłaty „pełnej” dywidendy.

Chcemy, żeby każda kolejna dywidenda była wyższa od poprzedniej i jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten plan realizować – dodał prezes Jakub Dwernicki.

Jednocześnie zaznaczył, że polityka wypłacania dywidendy na poziomie co najmniej 30 proc. zysku netto pozostaje aktualna.

– Od kilku lat prowadzimy zdrowy zrównoważony rozwój. Z jednej strony bardzo silnie rośniemy organicznie i poprzez akwizycje, ale nie zapominamy o tym, że podstawowym celem każdego biznesu jest osiąganie zysków i wypłata dywidendy. Pod tym względem pojawia się u nas taki mix nowej i starej ekonomii. Tej starej, czyli wypłaty dywidend, i tej nowej, czyli orientacji na nowe technologie i inwestycje – powiedział prezes Dwernicki.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r. We wtorek rano kurs akcji R22 rośnie o 3,2 proc. do 32,40 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o R22)

 • Vercom z Grupy R22 bliżej debiutu na GPW

  Należąca do notowanej na GPW grupy technologicznej R22 spółka Vercom złożyła prospekt do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Debiut planowany jest na I półrocze 2021 r. Vercom jest jednym z wiodących dostawców technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. W 2020 r. Vercom rozpoczęła międzynarodowy rozwój, który chce kontynuować w kolejnych latach w oparciu o działania organiczne oraz akwizycje.

 • JSW z tarczą, Allegro na tarczy, w tle wyniki kwartalne małych i średnich spółek Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od realizacji zysków. Popyt jednak nie odpuszcza i stara się ją rozstrzygnąć na swoją korzyść. W tle znalazły się spółki publikujące wyniki kwartalne.
 • Grupa R22 podwoiła zysk netto w III kwartale

  Notowana na GPW grupa technologiczna osiągnęła w III kwartale rekordowe wyniki zarówno na poziomie zysku EBITDA, jak i zysku netto. W minionym kwartale zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 6,8 mln zł. To ponad dwukrotnie lepszy wynik niż rok wcześniej. We wtorek rano kurs akcji R22 rośnie o 3,8 proc.

 • Haitong Bank podniósł cenę docelową dla R22 do 41,60 zł za akcję

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 19 października podtrzymał rekomendację kupuj dla R22. Jednocześnie cena docelowa została podwyższona z 38,90 zł do 41,60 zł.

 • Rynek fuzji i przejęć odżył po okresie lockdownu. Tylko w III kwartale przeprowadzono 74 duże transakcje

  W Polsce przeprowadzono 74 transakcje fuzji i przejęć w III kw. 2020 r., tj. o 41 więcej niż rok wcześniej, wynika z raportu "M&A Index Poland", przygotowywanego przez Navigator Capital i Fordata. Po stronie podmiotów przejmowanych, dominowały branże Media/IT/Telekom (25 proc.), energetyka (11 proc.) oraz usługi finansowe (8 proc.).Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR