R22 wypłaci 0,28 zł zaliczki na dywidendę

Omawiane walory:

Zarząd i Rada Nadzorcza R22 przyjęły uchwały o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na dywidendę. Akcjonariusze R22 otrzymają 0,28 zł na jedną akcję, co oznacza zaliczkę na dywidendę w łącznej kwocie blisko 4 mln zł. Spółka podtrzymuje przyjętą politykę dywidendową.

r22,dywidenda,2020

R22 wypłaci zaliczkę na dywidendę

– Zgodnie z zapowiedziami chcemy dzielić się zyskiem z Akcjonariuszami. Rekordowe wyniki oraz wydłużony rok obrotowy sprawiały, że zdecydowaliśmy się na wypłatę zaliczki. Cieszymy się, że możemy dzielić się zyskiem z naszymi akcjonariuszami, co od początku naszej giełdowej historii było jednym z elementów naszej strategii. Dlatego podtrzymujemy politykę dywidendy i po zakończeniu roku również będziemy rekomendować wypłatę dywidendy – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

Dzień dywidendy został ustalony na 29 września, a dzień wypłaty na 6 października.

Polityka dywidendowa R22 zakłada wypłatę, co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. Przy jednoczesnym wzroście wartości nominalnej na jedną akcje. Dywidenda za 2018/2019 r. obr. wyniosła 0,30 zł na jedną akcję.

W II kwartale 2020 r. przychody Grupy R22 po raz pierwszy przekroczyły kwartalnie 50 mln zł i wyniosły 52,9 mln zł, a zysk EBITDA ponad 14 mln zł. Zysk netto wzrósł o 55 proc. do 7,5 mln zł, a jeszcze mocniej wzrósł zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej. Wyniósł on 5,7 mln zł i był o 74 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o R22)

 • Vercom z Grupy R22 bliżej debiutu na GPW

  Należąca do notowanej na GPW grupy technologicznej R22 spółka Vercom złożyła prospekt do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Debiut planowany jest na I półrocze 2021 r. Vercom jest jednym z wiodących dostawców technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. W 2020 r. Vercom rozpoczęła międzynarodowy rozwój, który chce kontynuować w kolejnych latach w oparciu o działania organiczne oraz akwizycje.

 • R22: Chcemy, żeby każda kolejna dywidenda była wyższa od poprzedniej

  Zarząd R22 na wideokonferencji w StockWatch.pl podsumował rekordowy III kwartał i przedstawił plany rozwoju na kolejne okresy. Grupa technologiczna zasygnalizowała, że nie wyklucza dopłaty dywidendy do już wypłaconej zaliczki.

 • JSW z tarczą, Allegro na tarczy, w tle wyniki kwartalne małych i średnich spółek Wtorkowa sesja na GPW rozpoczęła się od realizacji zysków. Popyt jednak nie odpuszcza i stara się ją rozstrzygnąć na swoją korzyść. W tle znalazły się spółki publikujące wyniki kwartalne.
 • Grupa R22 podwoiła zysk netto w III kwartale

  Notowana na GPW grupa technologiczna osiągnęła w III kwartale rekordowe wyniki zarówno na poziomie zysku EBITDA, jak i zysku netto. W minionym kwartale zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 6,8 mln zł. To ponad dwukrotnie lepszy wynik niż rok wcześniej. We wtorek rano kurs akcji R22 rośnie o 3,8 proc.

 • Haitong Bank podniósł cenę docelową dla R22 do 41,60 zł za akcję

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 19 października podtrzymał rekomendację kupuj dla R22. Jednocześnie cena docelowa została podwyższona z 38,90 zł do 41,60 zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR