Rada nadzorcza Getin Holding dała na sprzedaż Carcade oraz nabycie akcji Idea Bank Białoruś

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Getin Holding wyraziła zgodę na zbycie 1 udziału stanowiącego 100 proc. kapitału zakładowego OOO Carcade - spółki utworzonej i istniejącej pod prawem rosyjskim - na rzecz Gazprombank Leasing JSC z siedzibą w Moskwie oraz Novfintekh LLC z siedzibą w Moskwie oraz na zawarcie stosownych umów. Kurs akcji spółki rośnie o ponad 2 proc.

(Fot. mat. prasowe)

– Jednocześnie emitent informuje, że dzisiaj uzyskał zgodę rady nadzorczej emitenta na nabycie przez emitenta od Carcade 26 690 akcji ZAO Idea Bank z siedzibą w Mińsku, Białoruś, spółki zależnej od emitenta stanowiących 22,059 proc. kapitału zakładowego Idea Bank Białoruś – czytamy w komunikacie.

22 listopada Getin Holding informował, że podjął uchwałę o przystąpieniu do rozmów z podmiotami z Grupy Gazprombank celem uzgodnienia warunków potencjalnej transakcji sprzedaży 100 proc. w OOO Carcade z siedzibą w Kaliningradzie oraz o rozpoczęciu działań zmierzających do nabycia od Carcade pakietu akcji Idea Bank z siedzibą w Mińsku.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR