Rada nadzorcza Lotosu powołała Pawła Majewskiego na stanowisko prezesa

Omawiane walory:
Rada nadzorcza gdańskiej rafinerii powołała Pawła Majewskiego na stanowisko prezesa zarządu. Jego kadencja rozpocznie się 3 lutego.
lotos,majewski,prezes

Rada nadzorcza Lotosu powołała Pawła Majewskiego na stanowisko prezesa

12 grudnia 2019 r. rada nadzorca Lotosu odwołała z funkcji prezesa Mateusza Boncę, powierzając pełnienie obowiązków prezesa dotychczasowemu wiceprezesowi ds. korporacyjnych Jarosławowi Wittstockowi. W styczniu br. spółka ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na funkcję prezesa zarządu X wspólnej kadencji.

– Karierę zawodową rozpoczął w 2002 r., początkowo jako Prawnik Działu Prawnego w spółkach KGZ S.A., Żywiec Trade Sp. z o.o., Projekty Kapitałowe Sp. o.o., Dyrektor Działu Prawnego w Intacto Centrum Windykacji Sp. z o.o. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w PETROLOT Sp. z o.o. (obecnie ORLEN Aviation Sp. z o.o.), a także jako dyrektor pionu zarządzania marżą zmienną i produkcją w PGNiG TERMIKA S.A. Kwalifikacje menadżerskie zdobył sprawując funkcję członka zarządu DO & CO POLAND Sp. z o.o., wiceprezesa zarządu HUTY STALOWA WOLA S.A., oraz prezesa zarządu AIRPORT CLEANING SERVICE Sp. z o.o. Ponadto, pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej LOTNICZY CATERING SERVICE Sp. z o.o., był członkiem rady nadzorczej JELCZ Sp. z o.o., oraz członkiem rady nadzorczej ZEM ŁABĘDY Sp. z o.o. – informuje spółka.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W czwartek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 76,32 zł (-3,88 proc.).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Lotos, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR