Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Lotos

 • 03 lipca 2019

  PKN Orlen złożył wniosek do KE w zw. z planowanym przejęciem Grupy Lotos

  Płocki koncern złożył dziś do Komisji Europejskiej wniosek stanowiący zgłoszenie koncentracji w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Grupą Lotos. Tym samym Orlen oficjalnie zainicjował postępowanie, którego efektem ma być wielka fuzja. 

 • Shell może być zainteresowany zakupem stacji z PKN Orlen po fuzji z Lotosem

  Shell nie wyklucza możliwości zakupu stacji paliw od PKN Orlen, jeśli europejski regulator zażąda, by płocki koncern pozbył się części swojej sieci detalicznej po połączeniu z Grupą Lotos, poinformował ISBnews globalny wiceprezes koncernu Shell ds. detalu István Kapitány.

 • Wakacyjny rollercoaster, w grze Orlen, Lotos i Grupa Azoty

  Wzrosty na europejskich parkietach oraz mocne zachowanie akcji Orlenu i Lotosu pozwoliło GPW odrobić poranne straty. Mocno w górę idzie też kurs akcji Grupy Azoty. W drugiej połowie dnia ton wydarzeniom w Warszawie będą nadawać amerykańskie dane makroekonomiczne.

 • 01 lipca 2019

  Lotos wypłaci 3 zł dywidendy na akcję

  Paliwowa spółka podzieli między akcjonariuszy 554,62 mln zł, co daje stawkę 3 zł na akcję i stopę 3,5 proc. Pozostała część ubiegłorocznego zysku w wysokości 779 mln zł trafi na kapitał zapasowy.

 • 25 czerwca 2019

  W oczekiwaniu na G20

  Na rynku inwestorzy wyczekują szczytu G20, który rozpocznie się już w najbliższy piątek. Tymczasem prezydent D. Trump nakłada kolejne sankcje na Iran, które potencjalnie zwiększają prawdopodobieństwo wybuchu otwartego konfliktu na Bliskim Wschodzie.

 • Giełdy wstrzymują oddech przed szczytem G20, w grze Lotos i Tauron

  Po tym jak Wall Street wstrzymało oddech przed zbliżającym się szczytem G20, podobnie zrobiły też inne giełdy. W tym GPW. Wtorkowa sesja upływa pod znakiem niewielkiej realizacji zysków. Słabo radzi sobie Lotos, pozytywnie wyróżnia się za to Tauron i PGE.

 • 10 czerwca 2019

  Orlen złoży wniosek o przejęcie Lotosu w ciągu kilku tygodni

  PKN Orlen planuje w ciągu najbliższych tygodni złożyć wniosek koncentracyjny ws. fuzji PKN Orlen z Grupą Lotos, zapowiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

 • 28 maja 2019

  Orlen i Lotos kontra LPP i CCC, a w tle mocne wzrosty spółek Leszka Czarneckiego

  Niewielkie wzrosty warszawskich indeksów w żaden sposób nie odzwierciedlają tego, jak gorąco dziś jest przy ulicy Książęcej, gdzie m.in. mocne wzrosty spółek paliwowych kamuflują wyprzedaż akcji LPP i prawie trzyletnie minima notowań CCC.

 • 27 maja 2019

  LOTOS – analiza techniczna na życzenie

 • 21 maja 2019

  Raport: Spółki z WIG20 wypłacą ponad 12 mld zł dywidend w 2019 r.

  Znamy już plany dywidendowe wszystkich największych firm z warszawskiej giełdy. W tym roku 13 z 20 spółek sklasyfikowanych w prestiżowym indeksie podzieli między akcjonariuszy 12,3 mld zł. Wśród nich są 4 propozycje o stopie przekraczającej 5 proc. 

 • 16 maja 2019

  Podatek handlowy wraca, Dino i inni detaliści tanieją na GPW

  Akcje Dino Polska tanieją o 5,7 proc., CCC o 5,1 proc., LPP o 4 proc., a Eurocash o 4,5 proc. po decyzji Sądu UE, że podatek handlowy w Polsce był zgodny z unijnym prawem. Nastroje na całym rynku są natomiast mieszane, a warszawski parkiet jest jednym ze słabszych w Europie. Dobrze radzą sobie za to spółki paliwowe.

 • 08 maja 2019

  WIG20 spada 6. sesję z rzędu, JSW i Orlen na największych minusach

  Zapału kupującym wystarczyło zaledwie na pierwsze dwie godziny notowań w Warszawie. Zamiast odreagowania wczorajszej mocnej przeceny i gry pod odbicie na Wall Street, przy ulicy Książęcej ponownie widać strach i spadki. Wśród blue chipów największe spadki notują Orlen i JSW.

 • 30 kwietnia 2019

  Lotos rekomenduje wypłatę 3 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.

  Na tegoroczną dywidendę Lotos chce przeznaczyć 554,62 mln zł, co daje stawkę 3 zł na akcję i stopę 3,5 proc. Pozostała część zysku netto spółki za rok 2018 w wysokości 779,26 mln zł ma trafić na kapitał zapasowy.

 • 29 kwietnia 2019

  Majówka na indeksach. CCC i Lotos pod presją podaży

  Początek poniedziałkowej sesji na GPW upływa pod znakiem mocniej przeceny akcji CCC. Znacznie gorsze od konsensusu szacunki wyników za I kwartał wystraszyły inwestorów. Nieco ciekawiej jest jeszcze na niektórych spółach gamingowych. Szeroki rynek żyje już majówką.

 • 26 kwietnia 2019

  Lotos może zainwestować do 500 mln zł projekt Polimery Police

  Grupa Lotos podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police. Wcześniej PDH Polska otrzymała ze strony koreańskich koncernów Hyundai Engineering Co., Ltd. oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation listy intencyjne w sprawie potencjalnego zaangażowania finansowego o wartości do 130 mln USD, tj. także ok. 500 mln zł. 

 • 25 kwietnia 2019

  Polska wstrzymała dostawy rosyjskiej ropy rurociągiem Przyjaźń. Inwestorzy nerwowo spoglądają na akcje Orlenu i Lotosu

  Powodem wstrzymania dostaw rosyjskiej ropy jest jej zanieczyszczenie, które może spowodować fizyczne uszkodzenia instalacji rafineryjnych. Orlen i Lotos zapewniają, że dysponują zapasami surowca w ilości wystarczającej na kontynuowanie produkcji.

 • 08 kwietnia 2019

  Niepokojące zachowanie GPW, akcje Lotosu najtańsze od 4 miesięcy

  Niewiele już zostało z siły warszawskiej giełdy, jaką prezentowała w pierwszych dniach kwietnia. Dziś na rynku dominuje przede wszystkim ostrożność. W grze jest m.in. Lotos, Bogdanka i Oponeo.pl.

 • 26 marca 2019

  D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.

 • 19 marca 2019

  Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20 w 2019 r. [AKTUALIZACJA]

  Oto aktualna lista dywidend, jakie spółki z indeksu WIG20 zamierzają wypłacić w 2019 r. W tabeli uwzględniliśmy także deklaracje zarządów i plany na kolejne lata. 

 • 13 marca 2019

  Grupa Lotos wkrótce ogłosi długoterminową politykę dywidendową

  Rezerwa finansowa Grupy Lotos wynosi prawie 2 mld zł, co wskazuje na to, że - podobnie jak w dwóch poprzednich latach - spółka również w obecnym roku utrzyma zdolność dywidendową, poinformował wiceprezes Lotosu ds. finansowych Robert Sobków.

 • Duże spółki odkrywają karty, w grze PZU, PGE, Energa i Lotos

  Wyniki zdominowały pierwszą część sesji w Warszawie. PZU ciągnie giełdę w górę, PGE, Energa i Lotos ściągają ją w dół, a indeksy pozostają blisko wtorkowego zamknięcia. W drugiej połowie dnia ten układ sił raczej się nie zmieni.

 • 27 lutego 2019

  ABW zatrzymała trzech byłych członków zarządu spółki Lotos Petrobaltic

  Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymali dziś 3 osoby w związku z zarzutami dotyczącymi wyrządzenia szkody w mieniu spółki Lotos Petrobaltic, podała Prokuratura Regionalna w Gdańsku, na której polecenie działało ABW. Chodzi o działania związane z platformą wiertniczą "Petrobaltic".

 • 19 lutego 2019

  Diesel napędza wyniki – omówienie sprawozdania finansowego Grupy Lotos po III kw. 2018 r.

 • 07 lutego 2019

  14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • 06 lutego 2019

  Lotos rośnie po wynikach, w grze Grupa Azoty i Qumak

  Dużym spółkom udało się wykorzystać okres prosperity w polskiej gospodarce do poprawy wyników. Potwierdza to Lotos, którego akcje drożeją dziś po publikacji wstępnych wyników. Znacznie gorzej sytuacja wygląda w wypadku mniejszych firm.

 • 04 lutego 2019

  4 ciekawe spółki, w których grube ryby ukryły się pod progiem 5 proc.

  Fundusze dzięki bezpośrednim kontaktom z zarządami lepiej niż reszta rynku wiedzą, co dzieje się w biznesach poszczególnych spółek. Dlatego wzrost lub spadek ich zaangażowania, a szczególnie przejście progu 5 proc., jest cenną wskazówką lub wręcz nieformalną rekomendacją. Sprawdziliśmy, gdzie w styczniu doszło do najciekawszych roszad z udziałem grubych ryb.

 • 29 stycznia 2019

  Wyniki, polityka i CBA w centrum uwagi na GPW. Potężne wzrosty spółek Czarneckiego

  We wtorek na GPW dzieje się naprawdę dużo. AmRest i Forte reagują na wyniki, Idea Bank i Getin Noble Bank rosną pod sprzedaż, wątek Pekao pojawił się na tzw. taśmach Kaczyńskiego, a Lotos w komunikacie CBA.

 • Były prezes Lotosu zatrzymany przez CBA

  Funkcjonariusze CBA zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej grupie Lotos. Jak podaje RMF FM, wśród nich jest Paweł Olechnowicz, były wieloletni prezes zarządu.

 • wczoraj

  Ważą się losy Brexitu. Na GPW Lotos bije nowe rekordy

  Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest zaplanowane na godzinę 20:00 czasu polskiego głosowanie umowy ws. brexitu w brytyjskim parlamencie. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że wynegocjowana przez premier May umowa ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie odrzucona. A to rodzi nowe znaki zapytania i dużo niepewności. Konsekwencją odrzucenia umowy może być tzw. twardy brexit, ale też i jego brak.

 • 11 stycznia 2019

  Wzrosty w Warszawie, gorąco na PGNiG, Orange Polska i Medicalgorithmics

  Złagodzenie retoryki ze strony amerykańskich bankierów centralnych oraz informacje o planowanej kontynuacji negocjacji handlowych zaostrzyło inwestorom apetyt na akcje. W piątek rosną wszystkie warszawskie indeksy, a języczkiem u wagi jest wątek w aferze szpiegowskiej z udziałem byłego pracownika Orange Polska.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku