X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Lotos

 • 08 listopada 2018

  Indeksy na GPW znów rozjechały się, w grze Orlen, Alior i PCM

  WIG20 wyhamował i traci 0,5 proc., a grupujący giełdowe maluchy indeks sWIG80 próbuje odbić od 5-letniego dołka. Czwartek na GPW to przede wszystkim dzień wysypu raportów finansowych. 

 • 30 października 2018

  Spadki na Wall Street paraliżują GPW, w grze Lotos, mBank i Budimex

  We wtorek warszawskie indeksy krążą blisko poziomów z odniesień i czekają na nowe impulsy, w tym na rozstrzygnięcie sytuacji na Wall Street. Gorąco jest natomiast na spółkach publikujących wyniki kwartalne. W grze jest m.in. Lotos, mBank oraz Budimex. 

 • Lotos pracuje nad polityką dywidendową i nie wyklucza wyższej wypłaty w przyszłości

  Grupa Lotos pracuje nad polityką dywidendową i nie wyklucza wyższej wypłaty w przyszłości, poinformował prezes Mateusz Aleksander Bonca.

 • 24 października 2018

  GPW wyhamowała spadki, w centrum uwagi CD Projekt, Eurocash i niepokojące dane z Europy

  Odbicie na akcjach CD Projektu, nawet w połączeniu z pozytywnymi informacjami z CCC i innych spółek, to zbyt mało, żeby pociągnąć GPW mocno w górę, kiedy nastroje na rynkach światowych są fatalne. Niepokój wśród inwestorów budzą doniesienia z Włoch oraz dane sugerujące mocne hamowanie koniunktury w Europie.

 • Grupa Lotos miała wstępnie ponad miliard złotych EBITDA w III kw. 2018 r.

  Grupa Lotos według wstępnych danych miała 8,34 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 0,87 mld zł zysku operacyjnego i 1,04 mld zł EBITDA w III kw. 2018 r.

 • 19 października 2018

  Powrót spadków na giełdach, czerwony PGNIG, Lotos i Orbis

  Silne spadki wróciły na Wall Street, na rynkach ponownie pojawił się strach o Włochy, a wzrost gospodarczy w Chinach okazał się niższy od prognoz. W takich warunkach spadki na GPW nie mogą dziwić. W WIG20 mocno traci PGNIG i Lotos, a na szerokim rynku negatywnie wyróżnia się Orbis oraz spółki Leszka Czarneckiego.

 • 25 września 2018

  Dziś na GPW warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe

  Po wczorajszym szumie medialnym dotyczącym zmiany kwalifikacji polskiego rynku na rozwinięty, dzisiaj inwestorzy na GPW powinni głównie zajmować się spływającymi danymi ekonomicznymi. Sytuacja WIG i WIG20 jest niepewna. Pozostając w trendzie horyzontalnym, inwestorzy z rezerwą podchodzą do poważniejszego kupna akcji. Dziś warto obserwować spółki rafineryjne i surowcowe.

 • 20 września 2018

  LOTOS – analiza techniczna

 • 12 września 2018

  Na GPW strach silniejszy od chciwości, w grze Altus TFI i Lotos

  Mimo olbrzymiego wyprzedania w segmentach małych i średnich spółek oraz poprawy nastrojów na świecie, chętnych do kupowania przecenionych akcji brakuje. Korekta wzrostowa prędzej czy później się pojawi, ale ta słabość GPW jest bardzo złą wróżbą na przyszłość.

 • 11 września 2018

  Rosną szanse na techniczne odbicie, w grze JSW i rekordowo tanie spółki energetyczne

  We wtorek przed południem WIG20 traci ponad 1 proc., ale spora w tym zasługa odcięcia dywidend od akcji PZU i Lotosu. W szerszej perspektywie rynek jest już mocno wyprzedany, a to stwarza dobrą okazję do przynajmniej korekcyjnego odbicia na GPW.

 • 07 września 2018

  Bessa zbiera krwawe żniwo. Wrze na spółkach gamingowych, Rafako i Altus TFI

  Warszawska giełda kończy tydzień w nerwowej atmosferze. Przed południem wszystkie główne indeksy są na minusach. Największe straty notuje mWIG40, który walczy dziś o utrzymanie się powyżej okrągłego poziomu 4.000 pkt.

 • 06 września 2018

  Branża paliwowa boi się fuzji Orlenu i Lotosu

  PKN Orlen chce złożyć do Komisji Europejskiej wniosek dotyczący fuzji z Lotosem do końca 2018 roku lub na początku 2019 roku. Jak wynika z raportu Warsaw Enterprise Institute, połączenie obu firm jest w pełni uzasadnione ekonomicznie i wpisuje się światowy trend konsolidacji. Inne podmioty z branży obawiają się jednak negatywnego wpływu na rynek.

 • 24 sierpnia 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek paliwowych

  Akcjonariusze największych polskich rafinerii mają powody do zadowolenia. Akcje Orlenu i Lotosu w ciągu kilku tygodni podrożały o kilkanaście procent. Po przeciwnej stronie znalazły się PGNiG i Unimot, gdzie wakacje upłynęły pod znakiem przeceny. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził aktualną kondycję techniczną czterech znanych reprezentantów sektora paliwowego.

 • 23 sierpnia 2018

  WIG20 wraca powyżej 2.300 pkt. W centrum uwagi rekordy Lotosu i przecena Dino

  Giełda w Warszawie korzysta z poprawy nastrojów na globalnych rynkach akcji, a indeks WIG20 wraca powyżej poziomu 2.300 pkt. Wyróżnia się zwłaszcza Lotos, którego kurs wyznaczył nowy historyczny rekord.

 • 16 sierpnia 2018

  PKN, KGHM i LPP ciągną w dół WIG20, druga połowa sesji może być lepsza

  Spółki paliwowe, KGHM i LPP ciągnął w dół warszawską giełdę, która w ten sposób reaguje na wczorajsze mocne spadki na świecie. Pojawiające się jednak pozytywne informacji z Turcji i Chin, a także odbicie na europejskich giełdach, w kolejnych godzinach powinny wesprzeć popyt na GPW.

 • 13 sierpnia 2018

  Kryzys w Turcji i negatywna formacja na WIG20 straszą inwestorów. Na fali Orlen i Lotos

  Kryzys w Turcji to aktualnie temat numer jeden na rynkach finansowych. Dobre zachowanie Orlenu i Lotosu wprawdzie sprawia, że indeks WIG20 wyhamował spadki. Nie zmienia to jednak niekorzystnej sytuacji na jego wykresie, gdzie formacja podwójnego szczytu straszy spadkiem poniżej 2.200 pkt.

 • 09 sierpnia 2018

  Grupa Lotos chce przedstawić plan redukcji długu w połowie 2019 r.

  Grupa Lotos planuje przedstawić w połowie przyszłego roku plan redukcji swojego zadłużenia, poinformował wiceprezes ds. finansowych Robert Sobków.

 • Grupa Lotos miała ponad 0,5 mld zł zysku netto i 1 mld zł EBITDA w II kw. 2018 r.

  W najnowszym raporcie finansowym gdańska spółka paliwowa potwierdziła szacunki opublikowane jeszcze pod koniec lipca. W czwartek rano kurs akcji Lotosu pozostaje w okolicach poziomu odniesienia.

 • 06 sierpnia 2018

  LOTOS – analiza techniczna

 • 02 sierpnia 2018

  Grupa Lotos ma umowę z Rosneftem na dostawy ropy do 2020 r.

  Rosneft i Lotos podpisały kontrakt na dostawę od 6,4 mln ton do 12,6 mln ton ropy naftowej do końca 2020 r. 

 • 26 lipca 2018

  WIG20 szaleje w najważniejszym dniu lipca

  Rzadko trafiają się na rynku tak fascynujące dni jak dzisiejszy, gdy nawet posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego schodzi na drugi plan. Pomimo iż wiadomo było, że nie ma powodu, by liczyć na jakiekolwiek decyzje, przebieg konferencji wystarczył, by mocno zachwiać kursem EUR/USD. Od początku dnia był on pod presją, ale dość optymistyczna treść komunikatu dała nadzieję na stabilizację euro.

 • Wyniki spółek i porozumienie USA-UE wspierają GPW, w grze Lotos i debiutujący Silvair

  WIG20 rośnie piątą kolejną sesję, powoli zbliżając się do 2.300 pkt. Dobre nastroje to zasługa pozytywnych wieści m.in. z Lotosu, Budimeksu i Banku Millennium, a także odsuniętego ryzyka wojen handlowych pomiędzy USA a Unią Europejską. W czwartek na GPW udanie zadebiutowały akcje spółki Silvair.

 • 25 lipca 2018

  Grupa Lotos miała wstępnie 1,08 mld zł EBITDA w II kw. 2018 r.

  Grupa Lotos miała 7,53 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 0,89 mld zł zysku operacyjnego i 1,08 mld zł EBITDA w II kw. 2018 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane.

 • 23 lipca 2018

  Liczba fuzji i przejęć w Polsce będzie rosnąć. Rekordowej transakcji można się spodziewać w energetyce

  Ten rok ma być dla rynku fuzji i przejęć równie udany jak poprzednie 2–3 lata. Sprzyja temu dobra koniunktura gospodarcza – spółki mają kapitał do przejęć, z drugiej strony finansowanie tego typu transakcji jest tanie przy obecnym historycznie niskim poziomie stóp procentowych. Jak prognozują eksperci Instytutu Staszica, ze względu na konieczność wielomiliardowych inwestycji oraz dalszej konsolidacji kolejnych transakcji na rynku M&A można wypatrywać w sektorze energetycznym. I będą to rekordowe transakcje.  

 • 05 lipca 2018

  4 nowe rekomendacje dla gigantów z branży paliwowej

  DM mBanku w raporcie z 29 czerwca zaktualizował zalecenia i ceny docelowe dla czterech najważniejszych spółek z branży paliwowej. Biuro w swoim scenariuszu makro rekomenduje przeważanie spółek z ekspozycją na segment E&P, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem Orlenu.

 • 28 czerwca 2018

  Instytut Staszica: Połączenie Orlenu i Lotosu poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

  Konsolidacja Orlenu i Lotosu może przynieść duże korzyści polskiej gospodarce - oceniają eksperci Instytutu Staszica. Budowa przez duże koncerny siły ekonomicznej państwa w ramach inwestycji w przetwórstwo ropy czy możliwość inwestowania w duże projekty technologiczne może także wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarki. Korzyści powinni odczuć także kierowcy. Jeśli integracja pomiędzy Orlenem a Lotosem będzie skuteczna, rynek będzie lepiej zorganizowany, a to może doprowadzić nawet do obniżki cen paliw.

 • 19 czerwca 2018

  Krwawy początek sesji na GPW. Mocna przecena Lotosu i KGHM-u

  Amerykańsko-chińska wojna na cła psuje nastroje na światowych giełdach, ściągając tym samym w dół również GPW. Widoki na przyszłość nie są najlepsze. I to niezależnie od tego, czy oceniamy je na podstawie przesłanek fundamentalnych, czy też sytuacji na wykresach warszawskich indeksów. Jedyną nadzieją jest to, że rynek jest mocno wyprzedany, więc na koniec dnia skala przeceny zostanie zredukowana.

 • 07 czerwca 2018

  Analiza techniczna 4 czerwcowych lokomotyw indeksu blue chipów

  WIG20 rośnie już piątą sesję z rzędu. Jego sytuacja techniczna jest najlepsza ze wszystkich warszawskich indeksów i niewykluczone, że w najbliższych dniach powróci powyżej 2.300 pkt. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne dla czterech lokomotyw czerwcowych wzrostów.

 • Lotos i PGE liderami wzrostów w WIG20, w grze także CD Projekt i PlayWay

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych wspiera giełdę w Warszawie. Lotos i sektor energetyczny, z PGE na czele, prowadzą indeks WIG20 do góry. W dalszym ciągu słabo za to radzą sobie małe spółki.

 • 29 maja 2018

  Grupa Lotos rekomenduje 1 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Grupa Lotos proponuje akcjonariuszom 184,87 mln zł dywidendy z zysku netto za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku