Rusza IPO DeGenerals o wartości 10,2 mln zł. Start zapisów na akcje spółki 14 stycznia

Omawiane walory: ,

Producent gier o tematyce historyczno-militarnej rozpoczął pierwsza publiczną ofertę akcji. Według Memorandum Informacyjnego zapisy na akcje dewelopera wystartują 14 stycznia. Wcześniej inwestorzy mają czas na zapoznanie się z warunkami oferty oraz zawarcie umów PPZ z DM INC, podmiotem pośredniczącym w Ofercie. Cena 1 akcji została ustalona na 340 zł, co oznacza, że łączna wartość IPO wyniesie 10,2 mln zł. Oferującym (sprzedającym) akcje jest PlayWay.

degenerals, akcje, emisja, ipo, debiut, gaming, gry, playway,

Fot. Degenerals

DeGenerals to studio deweloperskie z Grupy PlayWay, które w lutym 2020 r. wydało Tank Mechanic Simulator. Gra osiągnęła duży sukces komercyjny, jeden z większych w Grupie. Do końca listopada gracze kupili ponad 125 tys. sztuk gry. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 3,5 mln zł, a koszty produkcji zwróciły się w niecałe 3 dni. Jednocześnie gra zbiera bardzo dobre recenzje – w serwisie Steam grę oceniło prawie 4 tys. osób, z czego 87 proc. opinii jest pozytywnych. Na wishliście tytuł ma około 155 tys. graczy, którzy jeszcze go nie zakupili.

– Sukces Tank Mechanic Simulator sprawił, ze osiągnęliśmy odpowiedni poziom rozwoju by wejść na warszawska giełdę. Chcemy zadebiutować na NewConnect jeszcze w I półroczu 2021 r. Sprzedaż Tank Mechanic Simulator generuje stabilne przepływy pieniężne, zamierzamy zwiększać monetyzacje tytułu dzięki rozszerzeniom DLC, portom na konsole oraz aktywnej polityce sprzedaży. Obiecujące portfolio preprodukcji pozwala z optymizmem patrzeć na sprzedaż również w dłuższym terminie – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jeszcze w 2021 r. DeGenerals planuje wydać dwa rozszerzenia DLC oraz wydać grę na konsole – we współpracy ze spółkami z Grupy PlayWay. Spółka podpisała umowy na przygotowanie wersji na stare i nowe konsole (PS4, PS5, XBOX One, XBOX X|S), platformy mobilne oraz VR.

W ramach IPO inwestorzy mają możliwość zakupu do 30 tys. akcji DeGenerals, co stanowi 9,38 proc. udziału we wszystkich akcjach spółki. Cena 1 akcji została ustalona na 340 zł. Akcje sprzedaje PlayWay, który według stanu sprzed oferty posiada 80 proc. akcji DeGenerals. Pozostałe akcje są w posiadaniu założycieli spółki – Roberta Pietrzko i Michała Flodrowskiego.

– Zespół DeGenerals jest autorem jednego z większych sukcesów w całej Grupie PlayWay, dlatego wiążemy z nim długoterminowe plany i nadzieje na kolejne, jeszcze większe produkcje. Jesteśmy długoterminowym i strategicznym inwestorem w DeGenerals. Transakcja sprzedaży akcji związana jest z potrzebą osiągniecia odpowiedniego poziomu free float przed wejściem spółki na NewConnect. Po ofercie pozostaniemy większościowym akcjonariuszem, z pakietem około 70 proc. akcji – komentuje Krzysztof Kostowski, prezes Grupy Playway.

Zapisy na akcje rozpoczną się 14 stycznia. Wcześniej inwestorzy maja czas na zapoznanie się z Memorandum Informacyjnym oraz zawarcie umów PPZ (umowa przyjmowania i przekazywania zleceń) z Domem Maklerskim INC S.A. Inwestor może złożyć zapis na co najmniej 80 akcji, jednak nie więcej niż 1.600 akcji. Zapisy na akcje potrwają do 22 stycznia, jednak jeśli w dowolnym dniu przypadającym przed ostatnim dniem procesu przyjmowania zapisów (wg stanu na godz. 19:00 tego dnia), zostaną złożone i opłacone zapisy na Akcje w liczbie większej o co najmniej 200 proc. od liczby akcji oferowanych do sprzedaży – proces przyjmowania zapisów zostanie zakończony tego samego dnia.

Proces oferty publicznej akcji DeGenerals koordynuje Dom Maklerski INC. Szczegółowe dane o spółce i zapisach na jej akcje, inwestorzy mogą znaleźć na stronie internetowej DM INC, stronie oferującego www.playway.com i stronie spółki www.degenerals.com.

Harmonogram oferty Answear.com

Termin Wydarzenie
7 stycznia 2021 r. Publikacja Memorandum Informacyjnego
14 – 22 stycznia 2021 r. Przyjmowanie zapisów
do 27 stycznia 2021 r. Dzień przydziału Akcji

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o degenerals, playway)

 • 6 producentów gier, którzy w 2021 r. mogą wypłacić dywidendę

  Rok 2021 zapowiada się rekordowo pod względem dywidend w branży gamingowej zarówno pod względem kwot jak i liczby spółek. Z informacji zebranych przez StockWatch.pl wynika, że w tym roku zyskiem z akcjonariuszami podzieli się aż sześciu producentów gier wideo notowanych na warszawskim rynku.

 • Codeaddict rozpoczął prace nad proj. gamingowym, kompletuje zespół deweloperów

  Codeaddict rozpoczął prace nad pierwszym projektem gamingowym. Podstawą zapowiadanej produkcji ma być koncepcja megafabryki samochodów elektrycznych. Inspiracją do stworzenia projektu jest m.in. Tesla Gigafactory. Spółka rozpoczęła kompletowanie zespołu deweloperów.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • DeGenerals otwiera sezon IPO w 2021 roku. Wkrótce startuje pierwsza oferta publiczna akcji

  Deweloper gier o tematyce historyczno-militarnej, odpowiedzialny za Tank Mechanic Simulator, jest na ostatniej prostej przygotowań do IPO. Będzie to prawdopodobnie pierwsza oferta publiczna akcji w 2021 r. Jej wartość wyniesie do 10,2 mln zł, oferującym akcje będzie główny akcjonariusz spółki - PLAYWAY.

 • sWIG80 jest najwyżej od 2007 r., w grze Oponeo.pl i Ryvu

  Inwestorzy pozostają w szampańskich humorach. Dobre nastroje na warszawskiej giełdzie, będące pochodną oczekiwań na świetny 2021 rok dla akcji, pchają w górę indeksy. Najmocniej zyskuje sWIG80, który wybił się powyżej szczytu z 2017 roku i testuje poziomy nieoglądane od 2007 roku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR