Ruszyły zapisy na obligacje Kruka oprocentowane na 4,2 proc. w skali roku

Omawiane walory:

Wrocławska spółka windykacyjna oferuje obligacje z oprocentowaniem stałym 4,2 proc. w skali roku. Zapisy potrwają do 16 lutego 2021 r.

kruk,obligacje,emisja,

Kruk wystartował z publiczną emisją obligacji serii AK2

W lutowej emisji publicznej Kruk oferuje 5-letnie papiery dłużne o wartości 20 mln zł. Zapisy można składać już od 100 zł, czyli 1 obligacji. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 4,2 punktu procentowego w skali roku. Odsetki będą płatne co kwartał. Termin wykupu ustalono na 18 luty 2026 r. Docelowo obligacje mają trafić do obrotu na rynku Catalyst.

– W tym roku Kruk będzie obchodził 10 rocznicę debiutu obligacji spółki na rynku Catalyst i jako wieloletni emitent, chce regularnie wychodzić z ofertą do inwestorów. Mamy stabilną sytuację finansową opartą na mocnych spłatach, a także dobry dostęp do finansowania. Spłaty na portfelach własnych w ubiegłym roku były rekordowe i wyniosły 1,8 mld zł, o 3 procent więcej niż w 2019 roku. Na koniec III kwartału 2020 roku zgromadzone środki pieniężne wyniosły 266 mln zł, a dostępne i niewykorzystane linie kredytowe na poziomie 1,2 mld zł. Chcąc jednak utrzymać cykliczną aktywność na rynku obligacji zdecydowaliśmy się na emisję serii AK2 skierowaną do inwestorów indywidualnych. Z uwagi na dobrą pozycje płynnościową Kruka i biorąc pod uwagę rynek, emitujemy w tej serii obligacje o stałym oprocentowaniu na poziomie 4,2 proc. rocznie – komentuje Piotr Krupa, CEO Kruka.

Termin Wydarzenie
3 luty 2021 Rozpoczęcie zapisów
3-16 luty 2021 Okres zapisów
16 luty Zakończenie zapisów
18 luty 2021 Przydział obligacji
marzec 2021 Przewidywany termin rozpoczęcia notowań na Catalyst
>> Szczegóły oraz zapisy na obligacje serii AK2 spółki Kruk znajdziesz tutaj

Ofertę przeprowadzi konsorcjum dystrybucyjne: Dom Maklerski BDM, Noble Securities, Michael/Ström Dom Maklerski, Dom Maklerski BOŚ oraz Ipopema Securities. Pozyskane w ten sposób środki spółka zamierza przeznaczyć na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.

– W IV kwartale 2020, trudnego roku pandemii, podaż portfeli, szczególnie na polskim rynku, wzrosła, a my zbliżyliśmy się poziomem nakładów do IV kwartału 2019. Jesteśmy przygotowani na kontynuowanie inwestycji w kolejnych kwartałach 2021 roku – dodaje Piotr Krupa.

Oferta obligacji zostanie przeprowadzona w oparciu o Prospekt VII Programu Emisji Obligacji, który został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 24 sierpnia 2020 roku. Na jego podstawie Kruk ma możliwość emisji obligacji przez rok od daty zatwierdzenia. Wartość nominalna całego programu to 700 mln zł. Ostateczne warunki emisji obligacji serii AK2 są dostępne tutaj.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR