X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Emisje obligacji

 • 05 grudnia 2018

  Kruk: Dywidenda będzie rywalizowała z projektami na dobrym zwrocie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk planuje wypłacać rokrocznie dywidendę i zakłada jednocześnie ponad dwukrotny wzrost nakładów inwestycyjnych do 2024 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu, odnosząc się do strategii grupy na lata 2019-2024. Windykator chce także pozostać aktywnym emitentem obligacji - zarówno skierowanych do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

 • 28 listopada 2018

  Echo Investment może wrócić z publiczną emisją obligacji jeszcze w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wiceprezes Maciej Drozd ocenia, że spółka może wyjść na rynek z publiczną emisją obligacji o wartości ok. 50 mln zł w IV kw. br. Resztę publicznego programu emisji obligacji kielecki deweloper będzie starał się wykorzystać w I kw. 2019 r.

 • 27 listopada 2018

  Kruk w cuglach uplasował emisję obligacji wartą 30 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk z sukcesem kończy pierwszą emisję publiczną obligacji w ramach V Programu Emisji Publicznych. Spółka przydzieliła obligacje o wartości 30 mln zł. Łącznie 374 inwestorów złożyło zapisy o wartości prawie 33 mln zł. 

 • 26 listopada 2018

  Euroexpert chce zebrać 1,5 mln zł z pierwszej publicznej oferty obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Bydgoska spółka udzielająca mikropożyczek oferuje zabezpieczone, roczne obligacje o stałym oprocentowaniu wynoszącym 9,2 proc. Zapisy trwają do 7 grudnia br.

 • 19 listopada 2018

  P. Krupa: Możemy inwestować ponad 2 mld zł rocznie w kolejnych latach [RELACJA Z CZATU]

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Gościem poniedziałkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Piotr Krupa, prezes największej polskiej spółki na rynku zarządzania wierzytelnościami. Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące trwającej publicznej emisji obligacji oraz plany rozwoju spółki.

 • 09 listopada 2018

  15 listopada ruszają zapisy w ramach publicznej emisji obligacji Kruka

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Łączna wartość listopadowej emisji to 30 mln zł. Spółka oferuje WIBOR 3M plus marżę 3,5 p.p., a szacowane zmienne oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wyniesie 5,22 proc. w skali roku.

 • 07 listopada 2018

  Kruk po przerwie wraca z emisją obligacji o wartości nominalnej 30 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie emisji nie więcej niż 300 tys. 5-letnich obligacji serii AG1 o łącznej wartości nominalnej do 30 mln zł.

 • 29 października 2018

  Kruk nie wyklucza kolejnej emisji obligacji w tym roku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk nie wyklucza, że w tym roku wyjdzie jeszcze z emisją na rynek dłużny, po udanej emisji obligacji na kwotę 35 mln zł w październiku, poinformował członek zarządu Michał Zasępa. Kruk rozważa również publiczną emisję obligacji.

 • 25 października 2018

  PKN Orlen: Program emisji obligacji zwiększamy pod ewentualne przyszłe wydatki

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen zwiększa kwotę programu emisji obligacji do 4 mld zł pod ewentualne przyszłe wydatki oraz na refinansowanie papierów zapadających w lutym 2019 r. o wartości 1 mld zł, poinformował członek zarządu ds. finansowych Wiesław Protasewicz.

 • wczoraj

  Kruk wrócił na rynek obligacji. Spółka pozyskała 35 mln zł w prywatnej emisji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kruk zakończył prywatną emisję i dokonał przydziału obligacji serii AE3 o łącznej wartości nominalnej 35 mln zł. Termin zapadalności obligacji wynosi 5 lat, a oprocentowanie będzie oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę 3,50 p.p. Oferującym obligacje w imieniu emitenta był  mBank SA. Emisja została skierowana do inwestorów instytucjonalnych i była pierwszą emisją obligacji przeprowadzoną przez Kruk od czerwca 2017 r. (wówczas spółka wyemitowała papiery w euro) oraz pierwszą dokonaną w polskich złotych od grudnia 2016 roku.

 • 13 września 2018

  Best wycofał się z publicznych ofert obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Best zrezygnował z ofert publicznych obligacji, dostępnych w ramach uchwalonego w ubiegłym roku programu o łącznej wartości 350 mln zł. Spółka do wykorzystania miała jeszcze emisje na ponad ćwierć miliarda złotych. 

 • 14 sierpnia 2018

  TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

 • 07 sierpnia 2018

  Czy Konrad K. zatopił finansowo Hussar Gruppę by ratować GetBack?

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  StockWatch.pl dotarł do dokumentów finansowych Hussar Gruppa, rodzinnej firmy Konrada K., która pod koniec lipca nieoczekiwanie złożyła wniosek do sądu o postępowanie układowe. Jeden ze scenariuszy zakłada, że środki pozyskane z pokaźnych emisji obligacji Hussar Gruppa zostały wytransferowane do spółki GetBack, by ratować jej sytuację płynnościową.

 • 06 sierpnia 2018

  13 inwestorów zapisało się na obligacje Kredyt Inkaso o wartości nominalnej 50 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Emisja Kredyt Inkaso była pierwszym testem spółki z branży windykacyjnej na rynku obligacji od czasu wybuchu afery GetBack.

 • 02 sierpnia 2018

  Krajobraz rynku obligacji korporacyjnych Catalyst po I półroczu 2018 r.

  Opublikowano:

  Omawiane walory: , , , , , , , , , , ,

  Pierwsze półrocze 2018 r. było okresem pełnym wyzwań dla polskiego rynku obligacji korporacyjnych. Afera GetBack nadszarpnęła zaufanie inwestorów i negatywnie wpłynęła na postrzeganie wiarygodności pozostałych emitentów. Mimo to, spadki na rynku akcji oraz otoczenie niskich stóp procentowych nadal przyciągają inwestorów do rynku Catalyst, a jego całkowita wartość wzrosła w porównaniu z końcem poprzedniego roku.

 • 24 lipca 2018

  Polski DM: Pracownicy Idea Banku byli odpowiedzialni za tzw. pierwszy kontakt z klientem

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Polski Dom Maklerski odniósł się do wypowiedzi rzecznika Idea Banku i przypomniał mu, że to bank jest odpowiedzialny za rzetelne przedstawienie oferty. W Warszawie trwa protest obligatariuszy pod siedzibą banków z grupy Leszka Czarneckiego.

 • 19 lipca 2018

  GPW, PFR, BIK i IAiR mają umowę ws. utworzenia agencji ratingowej

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Instytut Analiz i Ratingu (IAiR) podpisały umowę inwestycyjną z zamiarem utworzenia wspólnej agencji ratingowej, której misją będzie wypełnienie luki w ofercie ratingowej skierowanej przede wszystkim do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

 • 16 lipca 2018

  Obligatariusze alarmują: Firmy-krzaki naciągają na „odkupienie” obligacji GetBacku

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Zaczyna się od propozycji odkupienia pechowych obligacji, a kończy na ofercie zupełnie nowych papierów, dzięki którym inwestor ma rzekomo odkuć się po GetBacku. Obligatariusze już zgłosili sprawę do Prokuratury, ABW i CBA. Ich zdaniem, ktoś nielegalnie zdobył listę posiadaczy papierów GetBacku i zbiera dane o ich majątku.

 • 10 lipca 2018

  TXM wyemituje akcje i obligacje zamienne na akcje

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Akcjonariusze TXM zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii G w subskrypcji prywatnej i emisji obligacji serii A zamiennych na akcje na okaziciela serii H. Cena emisyjna nowych akcji, jak i konwersji obligacji wyniesie 2 zł za akcję.

 • 05 lipca 2018

  Obligatariusze dopięli swego. Prokuratura przyjrzy się firmom oferującym obligacje GetBack

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Setki zawiadomień składanych przez poszkodowanych inwestorów do UOKiK, KNF i prokuratury przynoszą efekty. W środę RMF FM poinformował, że śledczy sprawdzą, czy podmioty oferujące feralne obligacje wrocławskiej spółki działały zgodnie z prawem.

 • 25 czerwca 2018

  PCC Rokita ma zgodę na uruchomienie kolejnego programu emisji obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Rokita w związku z ofertą publiczną obligacji w ramach programu o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł.

 • 22 czerwca 2018

  Polnord w ramach prywatnej emisji uplasował obligacje za 40 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Polnord przydzielił w ramach subskrypcji prywatnej 3-letnie, niezabezpieczone obligacje o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł. Wypłata odsetek będzie następowała co 6 miesięcy. Polnord będzie mógł wprowadzić obligacje do Alternatywnego Systemu Obrotu.

 • 06 czerwca 2018

  Obligacje Orlenu o wartości 200 mln zł trafiły do portfeli blisko 800 inwestorów

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  PKN Orlen uplasował obligacje serii D o wartości nominalnej 200 mln zł. Średnia stopa redukcji wyniosła 28,08 proc.

 • Do 22 czerwca trwają zapisy na obligacje i2 Development

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Wrocławski deweloper oferuje 2,5-letnie obligacje o wartości do 20 mln zł, z kuponem na poziomie WIBOR 3M powiększonym o 4,3 proc. marży. Zapisy trwają do 22 czerwca.

 • 28 maja 2018

  Legimi ruszyło z publiczną emisją obligacji wartych 1,2 mln zł

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  W poniedziałek właściciel aplikacji umożliwiającej dostęp do e-booków i audiobooków w modelu subskrypcyjnym ruszył z publiczną ofertą obligacji. Z emisji papierów dłużnych Legimi chce pozyskać 1,2 mln zł.

 • 27 kwietnia 2018

  Obligacje GetBacku odbijają się czkawką notowaniom Idea Banku

  Opublikowano:

  Omawiane walory: ,

  Kurs akcji Idea Banku pikuje, a zarząd robi co może, by uspokoić inwestorów. W czwartek po południu bank odniósł się do kwestii rozliczeń między spółkami, ale to jak się wydaje nie jest potencjalnie jedyny problem spółki ze stajni Leszka Czarneckiego.

 • 26 kwietnia 2018

  Jak GetBack przez atomową opcję put skończył na skraju bankructwa

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Utrata płynności GetBacku wstrząsnęła rynkiem, szczególnie że po raporcie za III kwartał 2017 r. nic nie wskazywało na realizację czarnego scenariusza. Zarząd najprawdopodobniej przeszarżował, emitując obligacje z opcją wcześniejszego wykupu, a na dodatek zataił ten fakt przed akcjonariuszami i obligatariuszami.

 • 16 kwietnia 2018

  Kruk dostał zielone światło od KNF na kolejne publiczne emisje obligacji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt V Programu Emisji Obligacji Publicznych Kruka. Na jego podstawie spółka w ciągu roku może wyemitować papiery dłużne o wartości nominalnej 500 mln zł.

 • 30 marca 2018

  GetBack w krzyżowym ogniu. Akcje i obligacje na Catalyst rekordowo tanie

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kryzys zaufania do GetBack widać nie tylko po pikującym kursie akcji, ale także po rekordowo niskich cenach obligacji spółki na Catalyst, których posiadaczami jest także pokaźne grono inwestorów instytucjonalnych. W czwartek ceny niektórych serii spadły nawet w okolice 77 proc. wartości nominału.

 • 26 marca 2018

  Kredyt Inkaso w cuglach uplasował wszystkie obligacje z marcowej emisji

  Opublikowano:

  Omawiane walory:

  Kredyt Inkaso uplasował w ofercie publicznej wszystkie czteroletnie obligacje serii PA02. Emisja zakończyła się 36-proc. redukcją zapisów. W sumie papiery trafiły do portfeli ponad 800 inwestorów. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku