Seemore chce pozyskać 1,3 mln zł z crowdinvestingu

Omawiane walory:
Start-up pracujący nad systemem wyświetlania informacji na wizjerze kasku, tzw. Head-Up Display, chce pozyskać 1,3 mln zł w ramach crowdinvestingu. Zapisy na akcje trwają do 17 lutego 2021 r.

Seemore chce pozyskać 1,3 mln zł z crowdinvestingu na AR dla motocyklistów. (Fot. spółka)

Seemore pracuje nad systemem wyświetlania informacji na wizjerze kasku, tzw. Head-Up Display (HUD), co stanowi bazę pod inteligentne kaski. Dzięki nim motocykliści nie będą musieli odrywać wzroku od drogi, a wszystkie niezbędne informacje wyświetlane są parę metrów przed wzrokiem motocyklisty w wygodny i bezpieczny sposób. Takie kaski będą mogły wyświetlać informacje m.in. o połączeniu przychodzącym, nawigację, prędkość, czy informacje o stanie sąsiedniego pasa. Wszystko po to, aby motocyklista nie odrywał wzroku od drogi.

Nie tylko motocykliści mogą korzystać z tej technologii. Spółka testowała także Seemore HUD w hełmach płetwonurków-saperów. Oprócz tego ma podpisane dwie umowy mające na celu walidację technologii w branży lotniczej oraz kosmicznej.

Polską spółkę wyróżniają dwa ważne aspekty. Po pierwsze – działający prototyp, który testują z zewnętrznymi partnerami. Po drugie – tworzy komponent montowany do kasku, a nie cały kask. Dzięki temu nie planuje wydawać milionów na budowanie marki, tylko współpracować z uznanymi producentami kasków na całym świecie.

Seemore powstał w 2015 roku, a od października 2020 roku działa jako spółka akcyjna. Pomysłodawcami projektu są Grzegorz Palmer oraz Wojciech Trelak, założyciele spółki, którzy poznali się podczas pracy w Volvo w dziale IT. Dotychczas Seemore pozyskało granty na ponad 3,5 mln zł. Jak przyznają założyciele, spółka ma za sobą kilka technologicznych „ślepych zaułków”, które teraz określają jako cenne doświadczenie, które inni dopiero będą odkrywać.

Oferta Seemore

Spółka chce pozyskać z emisji 1,3 mln zł. Jeśli to się uda, 1 mln zł przeznaczy na dokończenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) w zakresie przygotowania produktów do produkcji masowej, a także testy i uzyskanie certyfikacji. Pozostałe 300 tys. zł sfinansuje budowanie podstaw obecności marki w mediach i tworzenie popytu zarówno wśród konsumentów jak i producentów. Zwiększenie liczby rozmów i testów z producentami kasków, to priorytetowy cel na 2021 i 2022 rok.

Oferta Seemore składa się z 448.276 akcji serii B po cenie 0,58 zł/sztuka, 639.344 akcji serii C po 0,61 zł/sztuka i nieco ponad 1 mln akcji serii D oferowanych po 0,64 zł za sztukę. Na ten moment spółka pozyskała ponad 81 tys. zł od blisko 100 inwestorów. Oferta trwa do 17 lutego 2021 r.

(Źródło: Seemore)

>> Szczegóły i dokument ofertowy spółki Seemore znajdziesz tutaj

W perspektywie 24 miesięcy po zakończeniu tej emisji, spółka planuje ponowną emisję akcji w celu pozyskania środków na uruchomienie produkcji oraz wejście na rynek globalny.

W ciągu najbliższych 5 lat Seemore chciałby zadebiutować na NewConnect lub dokonać sprzedaży istotnej części udziałów inwestorowi strategicznemu z obszaru innowacyjnych technologii (OEM).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie PremiumWspółpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR