Sony: PlayStation 5 zadebiutuje w Europie 19 listopada

Omawiane walory:

Sony Interactive Entertainment zaplanowało debiut PlayStation 5 na siedmiu kluczowych rynkach: w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Japonii oraz Korei Południowej na 12 listopada br. Na kolejnych rynkach, w tym Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Południowej, Azji oraz Afryce Południowej zadebiutuje 19 listopada.

play, station, 5, konsola, debiut, europa, gry,

Fot. Sony

– PS5 Digital Edition dostępne będzie w sugerowanej cenie detalicznej (SCD) 399,99 dolarów amerykańskich /39 980 jenów /399,99 euro, z kolei PS5 z napędem Ultra HD Blu-ray dostępne będzie w sugerowanej cenie detalicznej, wynoszącej 499,99 dolarów amerykańskich / 49 980 jenów / 499,99 euro. Przedsprzedaż jest już dostępna u wybranych partnerów handlowych w naszym kraju – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że oba modele PS5 wykorzystują ten sam specjalny procesor ze zintegrowanym układem graficznym, zapewniający grafikę wysokiej jakości w rozdzielczości 4K, oraz ultraszybki dysk SSD i zintegrowany układ I/O dla błyskawicznego wczytywania danych. Oba modele PS5 oferują jeszcze głębszą immersję dzięki wyjątkowemu kontrolerowi bezprzewodowemu DualSense i dźwiękowi 3D, by gracze doświadczali identycznej rozgrywki niezależnie od modelu PS5, na jaki się zdecydują.

– Odkąd w zeszłym roku ogłosiliśmy naszą konsolę następnej generacji, otrzymaliśmy ogromne wsparcie od twórców i fanów z całego świata. To naprawdę wspaniałe. Od premiery PS5 dzieli nas kilka miesięcy. Konsola zaoferuje zupełnie nowe doświadczenia, które z pewnością przerosną oczekiwania graczy w kontekście wyglądu gier, towarzyszącego im dźwięku czy samej rozgrywki. Nie możemy się doczekać, aż nasi fani na własnej skórze doświadczą niesamowitej prędkości, zwiększonej immersji oraz zapierających dech w piersi gier na PS5 – powiedział prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan.

Za markę i rodzinę produktów oraz usług PlayStation odpowiedzialna jest firma Sony Interactive Entertainment z siedzibą w San Mateo w Kalifornii. SIE jest spółką zależną, w całości należącą do Sony Corporation i pełniącą funkcje globalne w Kalifornii, Londynie i Tokio.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR