Spółka realizująca projekt drona planuje debiut na giełdzie

Omawiane walory:

Prometheus - spółka realizująca projekt drona, który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje - przeprowadza emisję crowdfundingową i planuje rozpocząć procedurę wprowadzenia na giełdę nawet w 2021 roku. Łączny portfel zamówień spółki, jaki może być zrealizowany na podstawie już podpisanych listów intencyjnych na rok 2020 to budowa 34 dronów, o wartości ok. 17 mln zł.

Model drona Prometheus. Fot. prometheus-sa.com

– Aby zrealizować potencjał, spółka poszukuje kapitału, korzystając z finansowania społecznościowego. Zamierza przekonać indywidualnych inwestorów do nabycia akcji i przedstawia realną możliwość zarobku. Małgorzata Książek – prezes zarządu Prometheus deklaruje, że w przypadku wypracowania zysku 30 proc. już w 2020 zostanie wypłacona w formie dywidendy, a spółka planuje również rozpocząć procedurę wprowadzenia na giełdę nawet w 2021 roku, co pozwoli inwestorom na łatwą sprzedaż akcji i realizację zysku, w przypadku wzrostu wyceny – czytamy w komunikacie.

Prometheus (Prometeusz) – to nazwa drona, który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje. Grupa polskich inżynierów, która ma za sobą doświadczenie w wielu projektach budowy dronów i lekkich samolotów bezzałogowych planuje zbudować drona, który może pracować w powietrzu nawet przez 5 godzin. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu hybrydowego napędu składającego się z 6 wirników napędzanych elektrycznie i generatora, który znajduje się na pokładzie drona i na bieżąco zasila silniki. Choć wykonany z ultra lekkich materiałów jak włókno szklane i węglowe oraz kevlar dron będzie ważył niespełna 20 kg, a jego rozpiętość osiągnie 180 cm.

– Cena drona zaczyna się już od 190 tys. zł i rośnie wraz z wyposażeniem, uzależnionym od zadań, jakie ma wykonywać dron. W najbardziej zaawansowanych zestawach, obejmujących nawet takie wyposażenie jak miotacz ognia do czyszczenia linii energetycznych może osiągać nawet 0,5 mln zł. To wciąż atrakcyjna oferta dla wielu podmiotów, dlatego spółka nie narzeka na brak zainteresowania dronem Prometheus. Już teraz, jeszcze zanim uruchomiła komercyjną produkcję drona podpisała listy intencyjne z kilkoma przedsiębiorstwami. Wśród nich znajdują się firmy z branży ochroniarskiej, ratowniczej i energetycznej. Łączny portfel zamówień spółki, jaki może być zrealizowany na podstawie już podpisanych listów intencyjnych na rok 2020 to budowa 34 dronów, o wartości ok. 17 mln zł – czytamy dalej.

Prometheus to polska spółka realizująca projekt drona który swoimi właściwościami ma znacznie przewyższyć dostępne na rynku i używane dotychczas konstrukcje.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR