StockWatch.pl

Spółki z grupy BAH mają listy intencyjne ws. umowy dealerskiej z Jaguar Land Rover

Omawiane walory:

Kurs akcji British Automotive Holding (BAH) zwyżkuje dziś o ponad 20 proc., po informacji o podpisaniu listów intencyjnych z Jaguar Land Rover Deutschland, w których BAH deklaruje chęć dalszego prowadzenia działalności dilerskiej Jaguar i Land Rover po wygaśnieciu umowy w 2020 r.

Fot. Pexels

Spółki dilerskie Grupy BAH oraz spółka Projekt 07, która odpowiada za powstanie nowego salonu Grupy BAH w Warszawie, podpisały z Jaguar Land Rover Deutschland (importerem marki Jaguar Land Rover w regionie europejskim) – listy intencyjne. Umowy zawierają deklarację kontynuowania działalności dilerskiej Jaguar i Land Rover poprzez zawarcie umowy dilerskiej i serwisowej i prowadzenie w charakterze autoryzowanego dilera sprzedaży oraz serwisu samochodów Jaguar i Land Rover od 1 sierpnia 2020 roku.

Listy intencyjne nie stanowią co do zasady wiążącego zobowiązania, a wskazują intencję zawarcia umów dilerskich i serwisowych oraz wstępne warunki, jakie w celu zawarcia umów winny być spełnione, w tym m.in. wyrażenia przez ww. spółki zgody na przeprowadzenie audytu finansowego przez JLR lub wyznaczony przez niego podmiot przed zawarciem umowy dilerskiej oraz udzielenie gwarancji bankowej, akredytywy stand-by lub ubezpieczenia należności – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Intencja współpracy dotyczy spółek już prowadzących działalność operacyjną: British Automotive Centrum (BAC), British Automotive Gdańsk (BAG), British Automotive Łódź (BAŁ), British Automotive Silesia (BAS), British Motor Club (BMC) jak również spółki Projekt 07, która odpowiada za powstanie nowego salonu Grupy BAH w Warszawie, przy ul. Puławskiej.

Jednocześnie JLR w liście intencyjnym do Projekt 07 wskazał, że list intencyjny nie będzie niósł za sobą żadnych skutków, jeżeli do dnia 1 sierpnia 2020 r. (lub innej daty ustalonej na piśmie przez strony) nie zostanie zlikwidowana niezależna sieć dilerów prowadzona przez autoryzowanego importera produktów i usług JLR w Polsce, tj. spółkę British Automotive Polska. 1 sierpnia 2020 roku wygasa umowa importerska pomiędzy BAP a Jaguar Land Rover Limited. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom British Automotive Holding

– Z kolei w listach intencyjnych do spółek dotychczas prowadzących działalność dealerską (BAC, BAG, BAŁ, BAS i BMC) JLR wskazał, że listy intencyjne nie będą niosły za sobą żadnych skutków, jeżeli do dnia 1 sierpnia 2020 r. (lub innej daty ustalonej na piśmie przez strony) nie wygasną dotychczasowe prawa, zobowiązania i postanowienia umowne pomiędzy spółkami a BAP – czytamy dalej.

– W naszej ocenie informacja ta jasno wskazuje na intencje JLR dotyczące polskiego rynku. Nasze salony odpowiadające za około połowę sprzedaży aut JLR w Polsce dostają zielone światło, aby kontynuować dynamiczny rozwój w nowej rzeczywistości biznesowej. Ich mocna pozycja rynkowa sprawia, że mogą być silnym partnerem dla importera, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i o usługi serwisowe – powiedział prezes spółek dilerskich Grupy BAH Arkadiusz Rutkowski. 

Spółka podała, że podpisanie listów intencyjnych jest kolejnym elementem realizacji planu rozwoju sieci dilerskiej i strategii umacniania pozycji marek Jaguar i Land Rover na krajowym rynku, zmierzającej do intensyfikacji działań sprzedażowych i marketingowych, realizacji standardów na najwyższym poziomie oraz maksymalnego wykorzystania potencjału rynku.

Kurs akcji British Automotive Holding rośnie dziś o 19,46 proc. Cena za jeden walor wynosi 1,78 zł.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BAHOLDING, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kurs akcji BAH pikuje po decyzji o zawieszeniu polityki dywidendowej

  Zarząd British Automotive Holding zdecydował o zawieszeniu na czas nieokreślony polityki dywidendowej spółki, obejmującej okres od 2016 do 2020 roku. Zarząd nie będzie wypłacał akcjonariuszom dywidendy zaliczkowej, jak również nie będzie rekomendować akcjonariuszom podjęcia uchwały w sprawie wypłaty dywidendy. Kurs akcji spółki spada o ponad 15 proc.

 • British Automotive Holding rekomenduje 0,26 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.

  British Automotive Holding rekomenduje przeznaczenie 14,54 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy, podała spółka. Akcjonariusze zdecydują o wypłacie na walnym zgromadzeniu zwołanym na 20 maja br. Do tej pory spółka wypłaciła w formie zaliczek 0,26 zł na akcję, do wypłaty w dwóch transzach pozostanie 0,09 zł na akcję.

 • Sprzedaż BAH wzrosła o 62 proc. r/r do 606 samochodów w marcu

  British Automotive Holding (BAH) sprzedał 606 samochodów w marcu (w tym 306 samochodów marki Land Rover i 300 samochodów marki Jaguar), co oznacza wzrost o 62 proc. r/r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 9 proc.

 • BAH ma term-sheet z SurPrice Rent A Car ws. działalności w Czechach

  BA Car Rental (w trakcie zmiany nazwy z Lobexim), spółka zależna British Automotive Holding (BAH), ustaliła w podpisanym z SurPrice Rent A Car term-sheet podstawowe warunki umowy franczyzowej na rynek czeski. Będzie to kolejny - po Polsce - kraj, gdzie grupa będzie miała wyłączność na prowadzenie działalności wypożyczalni aut pod marką SurPrice.

 • British Automotive Holding wchodzi w nowy biznes

  Lobexim - spółka zależna Grupy British Automotive Holding (BAH) - podpisał 5-letnią umowę franczyzową z firmą SurPrice Rent A Car na prowadzenie wypożyczalni aut w Polsce. W czwartek akcje spółki drożeją o ponad 6 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com