The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach

Omawiane walory:

The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

Fot. materiały prasowe

The Amazing American Circus jest przygodową grą karcianą, w której gracz wciela się w rolę właściciela podupadłego cyrku, akcja gry umiejscowiona jest w XIX-wiecznej Ameryce, a gracz podczas swojej wędrówki po USA spotka wiele postaci historycznych, jak również stworzenia z amerykańskich legend i podań. 

Tytuł będzie dostępny na wszystkie stacjonarne platformy sprzętowe: PC, PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Xbox One, oraz Xbox Series X. Pełna wersja gry łączącej karciankę z elementami strategii i zarządzania, będzie dostępna w podstawowej edycji w cenie 19,99 USD/EUR oraz w wersji “Ringmaster’s Edition” zawierającej m.in soundtrack z gry oraz zestaw ekskluzywnych dodatków cyfrowych w cenie 29,99 USD.

– The Amazing American Circus to gra, którą rozwijamy już od ponad 1,5 roku. Decyzja o przesunięciu premiery z maja na sierpień spowodowana jest przede wszystkim dbałością o finalną jakość produkcji i przyjemność płynącą z rozgrywki. Gry korzystające z mechanik karcianych, o tak dużym stopniu złożoności jak nasz “Cyrk” wymagają bardzo dokładnych i długotrwałych testów funkcjonalnych i uważnego wyważenia wszystkich elementów rozgrywki. Po zakończeniu wewnętrznych testów i zaprojektowaniu wyjściowego poziomu balansu rozgrywki, chcemy w pierwszej kolejności sprawdzić nasze założenia na małej zamkniętej grupie graczy.  Po przeanalizowaniu uwag oddamy tytuł w ręce większej grupy odbiorców korzystając z mechaniki Steam Playtest. Potrzebujemy też dodatkowego czasu na zakończenie procesu certyfikacji konsolowej, tak aby doprowadzić do jednoczesnej premiery na wszystkich platformach – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

– Dodatkowe miesiące do premiery w sierpniu przeznaczymy na uruchomienie pre-orderów w serwisie Gog.com oraz na platformach konsolowych. Na dzisiaj tempo przyrostu wishlist w serwisie Steam wynosi 60 wishlist dziennie, trwa również intensywna kampania reklamowa w mediach społecznościowych – kończy.

The Amazing American Circus to złożona gra oferuje graczom ponad 12 godzin rozgrywki, 2 alternatywne ścieżki ukończenia gry, ponad 200 kart do użycia i cały amerykański kontynent do przemierzenia i odkrycia. Coś dla siebie w naszej grze znajdą zarówno pasjonaci karcianek, gier historycznych, produkcji RPG jak i prostych tycoonów.  

Klabater podzielił się również planami rozwojowymi The Amazing American Circus. Gra będzie dostępna już jutro (07 maja, ok. godziny 15:00) dla fanów, którzy wsparli grę w serwisie Kickstarter. Pozostali będą musieli poczekać do czwartku, 20 maja. Spółka już teraz ogłosiła, że na przełomie 2021/2022 gracze mogą się spodziewać wersji mobilnej gry oraz ufundowanego na platformie Kickstarter dodatku Alaska.

– Gry indie, a taką grą jest The Amazing American Circus, rządzą się specyficznymi prawami. Tu mniej liczą się obietnice, a bardziej konkrety, czyli możliwość zobaczenia tytułu w akcji. The Amazing American Circus to produkcja oferująca szeroki wachlarz mechanik i rozwiązań charakterystycznych dla miksu gatunków. Jakość stawiamy na pierwszym miejscu. Teraz nadszedł czas podzielić się efektami tej pracy i stąd pomysł na szeroko zakrojone beta testy, porządną fazę preview, a w połowie lipca również wysyłkę kodów do recenzji – komentuje Łukasz Mach, CMO w Klabaterze.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o klabater)

 • Klabater opracował i wyda grę planszową na podstawie Crossroads Inn

  Planszowa wersja Crossroads Inn, bestsellerowej produkcji KLABATERa, będzie strategiczną grą ekonomiczną dla maksymalnie 4 osób. Twórcy planują kampanię crowdfundingową w drugiej połowie roku, a premiera planowana jest na drugą połowę 2022. 

 • Klabater miał 15 tys. zł straty netto w I kwartale 2021 r.

  KLABATER odnotował 15 tys. zł straty netto, przy 0,86 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2021 roku.

 • Klabater przygotuje i wyda Weedcraft Inc na konsole

  KLABATER zawarł umowę z Devolver Digital na przygotowanie adaptacji gry Weedcraft Inc na konsole PlayStation 4/5, Xbox Series X/One oraz Nintendo Switch. Spółka będzie odpowiadała za cyfrową, jak i pudełkową dystrybucję tytułu. 

 • Crossroads Inn zadebiutuje 19 maja na Xbox Series X oraz Xbox One

  KLABATER ogłosił datę premiery gry Crossroads Inn na konsolach Microsoftu. Symulator zarządzania karczmą w świecie fantasy, będzie dostępny na Xbox Series X oraz Xbox One już 19 maja. Za produkcję odpowiada wewnętrzny zespół portingowy spółki.

 • Klabater z nową umową wydawniczą

  KLABATER jeszcze w tym roku przeportuje i wyda grę May’s Mysteries: The Secret of Dragonville. Gra logiczno-przygodowa autorstwa studia V5 Play Studio będzie wkrótce dostępna na konsolowych platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4/5 a także na urządzeniach z rodziny Xbox: One oraz Series X|S.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR