TIM miał 9,5 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r.

Omawiane walory:

TIM odnotował 9,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 8,46 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

tim, wyniki, akcje,

TIM miał 9,5 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r.

Zysk operacyjny wyniósł 19,2 mln zł wobec 14,78 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 29,98 mln zł i był o 21,1% wyższy niż rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 493,74 mln zł w I półroczu 2020 r. wobec 417,7 mln zł rok wcześniej.

– W I półroczu 2020 roku grupa kapitałowa TIM wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 493 737 tys. zł (o 18,2 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku) i 9 416 tys. zł zysku netto. Zwiększenie wyniku netto Grupa osiągnęła przede wszystkim dzięki zwiększeniu przychodów ze sprzedaży oraz poprawie rentowności działalności operacyjnej. Wszystkie podstawowe wskaźniki rentowności Grupy były znacznie wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku m.in. dzięki: istotnemu wzrostowi przychodów ze sprzedaży TIM S.A., większemu wykorzystaniu mocy operacyjnych przez spółkę 3LP, która osiągnęła wzrost sprzedaży usług logistycznych świadczonych na rzecz klientów zewnętrznych – czytamy w sprawozdaniu zarządu.

W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku przychody wygenerowane ze sprzedaży w kanale ecommerce wyniosły 306 591 tys. zł, stanowiąc 71,1 proc. przychodów spółki. Tegoroczny udział sprzedaży przy wykorzystaniu kanału internetowego nie odbiegał od wyników generowanych w minionych okresach, co świadczy o stabilności i powtarzalności sprzedaży poprzez główny kanał sprzedaży, podano również.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I półroczu 2020 r. wyniósł 11,78 mln zł wobec 11,78 mln zł zysku rok wcześniej.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.

 • TIM wkrótce przedstawi nową politykę dywidendową

  TIM może przedstawić nową politykę dywidendową w październiku lub listopadzie br., poinformował prezes Krzysztof Folta.

 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 11,3 proc. r/r do 70,7 mln zł w sierpniu

  Przychody TIM wzrosły o 11,3 proc. r/r do 70,7 mln zł w sierpniu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-sierpień przychody wzrosły o 14,6 proc. r/r do 591,2 mln zł. Kurs akcji dystrybutora materiałów elektrotechnicznych spada w czwartek kwadrans po 12:00 o blisko 3 proc.

 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu

  Przychody TIM wzrosły o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-lipiec przychody wzrosły o 15,1 proc. r/r do 520,49 mln zł.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR