TIM wkrótce przedstawi nową politykę dywidendową

Omawiane walory:

TIM może przedstawić nową politykę dywidendową w październiku lub listopadzie br., poinformował prezes Krzysztof Folta.

tim,dywidenda, polityka, akcje,

TIM wkrótce przedstawi nową politykę dywidendową

– Prawdopodobnie pod koniec roku – myślę, że w listopadzie lub październiku – ogłosimy politykę dywidendową. Chcemy być postrzegani jako spółka dywidendowa. Chcemy być taką firmą, gdzie można spokojnie lokować swoje oszczędności, licząc na to, że podstawowym profitem będą dywidendy – powiedział Folta podczas telekonferencji.

W czerwcu 2020 r. akcjonariusze TIM zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 5,55 mln zł z zysku za 2019 r., wynoszącego 22,71 mln zł, wynika z podjętych uchwał. Kwotę w wysokości 17,16 mln zł przeznaczono na fundusz dywidendowy.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.

 • TIM miał 9,5 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r.

  TIM odnotował 9,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2020 r. wobec 8,46 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 11,3 proc. r/r do 70,7 mln zł w sierpniu

  Przychody TIM wzrosły o 11,3 proc. r/r do 70,7 mln zł w sierpniu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-sierpień przychody wzrosły o 14,6 proc. r/r do 591,2 mln zł. Kurs akcji dystrybutora materiałów elektrotechnicznych spada w czwartek kwadrans po 12:00 o blisko 3 proc.

 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu

  Przychody TIM wzrosły o 19,7 proc. r/r do 86,35 mln zł w lipcu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-lipiec przychody wzrosły o 15,1 proc. r/r do 520,49 mln zł.

 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał

  Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR