Trwa publiczna emisja obligacji Legimi

Omawiane walory:

Legimi oferuje dwuletnie obligacje, z rocznym oprocentowaniem na poziomie 6,75 proc. Zapisy można składać od 1 do 15 lipca włącznie. Spółka zamierza pozyskać 2,5 mln zł, które przeznaczy na rozwój i promocję Legimi na rynku niemieckim oraz refinansowanie zadłużenia. Zapisy można składać na stronie spółki.

legimi, obligacje, emisja,

(Fot. mat. prasowe)

Legimi oferuje dwuletnie obligacje serii Z o wartości nominalnej 1.000 zł każda i łącznej wartości do 2,5 mln zł. Oprocentowanie obligacji będzie stałe w wysokości 6,75 proc. a odsetki będą wypłacane co 3 miesiące. Oferującym papiery wartościowe jest Dom Maklerski INC, z którym spółka współpracowała przy kilku ostatnich emisjach. Zabezpieczeniem obligacji jest zastaw rejestrowy na umowach z abonentami, czyli zgodnie z definicją: zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150 proc. wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC). Więcej informacji na temat bieżącej emisji na stronie spółki.

– Postanowiliśmy zaoferować obligatariuszom dwuletnie obligacje z kuponem wynoszącym 6,75 proc.. Uważamy, że w świetle rekordowo niskich stóp procentowych, nasza oferta jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów. Naszym celem jest pozyskanie 2,5 mln zł. Zebrane środki zamierzamy przeznaczyć m. in. na intensyfikację działań marketingowych na rynku niemieckim, który jest jednym z największych w Europie oraz refinansowanie zadłużenia. – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Legimi od przeszło 10 lat działa na rynku e-książki, gdzie zyskało pozycję jednego z liderów na rynku polskim. Spółka rozwija działalność również na rynku niemieckim, gdzie buduje swoją pozycję poprzez swoją spółkę zależną, Legimi Intrernational. W maju ubiegłego roku, Legimi przejęło niemiecką spółkę Readfy GmbH, która udostępnia e-książki w modelu freemium, w zamian za wyświetlanie reklam. Może się ona pochwalić bazą 400 tys. zarejestrowanych użytkowników.

W I kw. 2020 r. Legimi wypracowało na rynku polskim 6.276 tys. zł przychodów (+52 proc. rdr.), zysk operacyjny wyniósł 1.118 tys. zł, wobec straty rok wcześniej, a zysk netto osiągnął wartość 759 tys. zł, również wobec straty w zeszłym roku. Liczba klientów na rynku polskim, na koniec I kw. 2020 r., wyniosła 87,64 tys. (+66 proc. rdr.).

– Stale utrzymujemy wysoką dynamikę wzrostu. Systematycznie zwiększamy bazę naszych klientów. Na koniec I kw. 2020 z usług Legimi korzystało 87,64 tys. klientów, co oznacza przeszło 66 proc. wzrost rdr. Konsekwentnie staramy się także obniżać i wydłużać nasze zadłużenie. W efekcie to wszystko powinno doprowadzić Legimi do tzw. „bankowalności”. W I kw. poprawiliśmy znacznie nasze wskaźniki rentowności operacyjnej ROE i ROIC, przy jednoczesnym wzroście wskaźnika rentowności sprzedaży ROS. – dodaje Mikołaj Małaczyński.

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT legimi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR