Ubezpieczeniowy gigant zniknie z GPW

Omawiane walory:

Lada dzień z polską giełdą pożegna się jeden z największych ubezpieczycieli w Europie. Zgodnie z decyzją KNF i GPW, akcje Talanx Aktiengesellschaft zostaną wycofane z obrotu 11 czerwca.

talanx,akcje,wycofanie,gpw

Ubezpieczeniowy gigant zniknie z GPW

Po 7 latach od debiutu z warszawską giełda żegna się Talanx, czyli niemiecki gigant prowadzący działalność pod wieloma markami, oferujący produkty ubezpieczeniowe i reasekuracyjne. Zlecenia maklerskie na akcje spółki przekazane na giełdę, a niezrealizowane do 10 czerwca (włącznie), stracą ważność. Wycofanie spółki z warszawskiego rynku to pokłosie ogłoszonego w grudniu 2020 r. wezwania przez HDI Haftpflichtverband der Deutschen Industrie (HDI) na akcje ubezpieczyciela.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa Talanx prowadzi działalność w blisko 40 krajach na całym świecie za pośrednictwem spółek zależnych lub oddziałów. Marki Talanx obejmują HDI Gerling, HDI, Hannover Re, Targo Versicherungen, PB Versicherungen i Neue Leben, Europa i WARTA, Magyar Posta Biztosító, CiV Life, Ampega. Bezpośrednio w Polsce ma cztery spółki: TUiR Warta, TUnŻ Warta, TU Europa i TU na Życie Europa.

Spółka na warszawskim parkiecie jest notowana w ramach dual listingu. Jej akcje nie cieszyły się zbytnim powodzeniem wśród polskich inwestorów, co doskonale pokazują statystyki – w ostatnim miesiącu dziennie zawierano średnio dwie transakcje przy obrocie na sesji rzędu 3,6 tys. zł. To znikoma wartość jak na spółkę wycenianą na blisko 43 mld zł. Dla porównania warto dodać, że polski konkurent – Grupa PZU – jest warty 32 mld zł. Akcje ubezpieczyciela są obecne także na Deutsche Boerse AG (Prime Standard) oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hanowerze.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o talanx)

 • Talanx rekomenduje 1,5 euro dywidendy na akcję za 2019 rok

  Zarząd TALANX rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 1,5 euro na akcję, co będzie stanowiło ok. 41 proc. zysku netto za 2019 r.

 • Raport: Małe i średnie spółki zawładnęły rynkiem debiutów

  W mijającym roku średnio co dwa tygodnie na główny rynek wchodziła nowa spółka. Wśród nowicjuszy ze świecą szukać ofert pokroju Energi czy PKP Cargo, ale mniejsze podmioty też potrafią przynieść zyski. Zdaniem ekspertów, końcówka roku będzie należała do małych i średnich spółek z ciekawym biznesem.

 • Raport: Marne wyniki tegorocznych debiutów

  Z małymi wyjątkami, bilans debiutów z 2014 roku jest słabiutki. Spośród 13 spółek, które w tym roku zadebiutowały na głównym parkiecie, zaledwie cztery przyniosły średnioterminowy zysk inwestorom. Eksperci biją na alarm, że w obecnej sytuacji ciekawych ofert pierwotnych będzie ubywać.

 • Inwestorzy ciepło powitali Talanx AG na warszawskiej giełdzie

  W środę niemiecki ubezpieczyciel zaliczył udany debiut na GPW. Akcje Talanksu już w pierwszej godzinie notowań zyskiwały ponad 22 proc. TALANX jest 9. debiutem na głównym rynku w 2014 roku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR