Udany debiut na NewConnect, akcje Cereal Planet drożeją o 27 proc.

Omawiane walory:

W poniedziałek na alternatywnym parkiecie zadebiutował reprezentant ukraińskiego rynku przetwórstwa spożywczego. Akcje Cereal Planet wystartowały na mocnym plusie. To 13. firma z Ukrainy notowana w Warszawie. 

Dokładnie o godzinie 11:00 na rynku NewConnect wystartowały notowania Cereal Planet. Pierwsze transakcje zawarto po cenie 15 zł, czyli o 27,66 proc. powyżej ceny emisyjnej wynoszącej 11,75 zł. Wartość spółki (według kursu odniesienia) to 20,91 mln zł.

Do obrotu na alternatywnym parkiecie wprowadzono 260 tys. akcji. Spółka przed debiutem przeprowadziła niewielką ofertę prywatną o wartości 0,5 mln zł, która była skierowana głównie do polskich inwestorów indywidualnych. To jedyna w tym roku firma z Ukrainy, która debiutuje w Warszawie.

– Zdecydowaliśmy się na warszawski parkiet, gdyż wiele spółek z naszego kraju z sukcesem pozyskało kapitał na rynku. Cereal Planet jest w istocie na początku drogi do pozyskania większych środków, a ostatnią ofertę prywatną i debiut na NewConnect traktujemy jedynie jako początek naszych kontaktów z inwestorów. – podkreśla Anatoliy Vlasenko, prezes rady dyrektorów Cereal Planet.

Cereal Planet jest 445. spółką notowaną na NewConnect oraz 41. debiutem na tym rynku w 2013 roku (Fot. stockwatch.pl)

Cereal Planet reprezentuje branżę przetwórstwa spożywczego. Do tej pory wśród spółek z Ukrainy debiutujących zarówno na rynku alternatywnym jak i regulowanym dominowały firmy rolnicze, skupiające się na produkcji surowca. Model biznesowy Cereal planet opiera się dostarczaniu gotowej, przetworzonej produkcji, co umożliwia osiąganie wyższych marż. Gotowe towary są dostarczane do sieci sprzedaży we wschodniej i centralnej Ukrainie, do sieci supermarketów, hurtowni i sklepów na podstawie kontraktów sprzedaży. Spółki posiadają oddziały w Połtawie i Sumach. Towary są dostarczane do 3500 punktów sprzedaży. Grupa zamierza m.in. rozbudować i zmodernizować zakład produkcyjny Biełokołodiezanskie (k. Charkowa) mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych.

>> StockWatch.pl uważnie śledzi giełdowe wydarzenia. >> Informacje na temat najważniejszych debiutów znajdziesz w serwisie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR