Ultimate Games chce przeznaczyć blisko 10,5 mln zł na dywidendę

Omawiane walory:

Producent i wydawca gier wideo zaktualizował politykę dywidendową i zaproponował, aby z zysku za 2020 rok do akcjonariuszy trafiło 10,46 mln zł. Rekomendowana stawka wynosi 2 zł na akcję.

ultimate,games,dywidenda,2021

Ultimate Games chce przeznaczyć blisko 10,5 mln zł na dywidendę

Łączna kwota, którą Ultimate Games chce przeznaczyć na dywidendę stanowi 63 proc. zysku netto wypracowanego w 2020 r. Przy obecnym kursie stawka 2 zł na akcję daje stopę w okolicach 6,6 proc.

– Dobra sytuacja finansowa i wolne środki w postaci około 20 milionów gotówki na koncie pozwalają nam na zrealizowanie oczekiwań akcjonariuszy, a z drugiej zapewniają pełną swobodę finansową w firmie i realizację przyjętej strategii rozwoju. Rekomendujemy Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy w kwocie 2,00 zł na jedną akcję. W naszej ocenie wzmocnienie pozycji spółki na rynku Nintendo Switch i innych konsol, a także na platformie Steam w kontekście zaplanowanych na bieżący rok premier, powinno przełożyć się na wzrost przychodów i zysku netto w kolejnych latach – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games SA.

Proponowany dzień dywidendy to 10 czerwca, natomiast wypłaty – 21 czerwca. Decyzję w tej sprawie podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie. Ultimate Games już dwukrotnie dzielił się zyskiem z akcjonariuszami. W 2019 r. studio wypłaciło 0,35 zł na akcję, a w ubiegłym roku stawka wzrosła do 0,40 zł. Miniony rok był najlepszym w dotychczasowej historii Ultimate Games, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki finansowe. W raportowanym okresie spółka odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 15,4 mln zł, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do wyniku z 2019 roku. Zysk netto za 2020 rok wyniósł 16,7 mln zł.

– W ubiegłym roku wydaliśmy prawie 90 gier i dodatków, w szczególności w wersji konsolowej. Wśród istotnych tegorocznych premier w planie są m.in. takie tytuły jak Mr Prepper, Car Mechanic Simulator 18, UBOAT, Drug Dealer Simulator, Builders of Egypt, czy 2 część Ultimate Fishing Simulator. Jednocześnie chcemy zaproponować graczom kilka propozycji w wersji na komputery stacjonarne – podsumowuje Mateusz Zawadzki.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W środę rano kurs akcji Ultimate Games rośnie o 3,6 proc. do 31,1 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ULTGAMES)

 • Rośnie napięcie po nieudanej próbie wybicia WIG20, w grze Huuuge, ML System i Lotos

  Poniedziałkowa nieudana próba wybicia WIG20 górą z 3-miesięcznej konsolidacji zbiera dziś żniwo. Indeks spada pod poziom 2.000 pkt., a perspektywa wiosennych wzrostów oddala się. Słabo dziś radzą sobie również indeksy sWIG80 i mWIG40.

 • Prezes Ultimate Games ręczy za inwestycję w akcje Huuuge

  Prezes Ultimate Games mocno wierzy w inwestycję w amerykańskiego producenta gier. Mateusz Zawadzki zadeklarował, że jeśli spółka poniesie stratę na akcjach Huuuge, to pokryje ją z własnej kieszeni.

 • 6 producentów gier, którzy w 2021 r. mogą wypłacić dywidendę

  Rok 2021 zapowiada się rekordowo pod względem dywidend w branży gamingowej zarówno pod względem kwot jak i liczby spółek. Z informacji zebranych przez StockWatch.pl wynika, że w tym roku zyskiem z akcjonariuszami podzieli się aż sześciu producentów gier wideo notowanych na warszawskim rynku.

 • Ultimate Games wziął udział w IPO Huuuge Games

  Notowany na GPW producent i wydawca gier wideo wziął udział w największej ofercie firmy z branży gier w historii GPW – Huuuge Games. Warszawska spółka z grupy PlayWay zapisała się na akcje Huuuge za kwotę 9 mln zł. Redukcja zapisów wyniosła 97 proc., co oznacza, że Ultimate Games stało się właścicielem 5.478 akcji spółki, wartych 0,27 mln zł.

 • Ultimate Games miał wstępnie 46 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Ultimate Games odnotował 46 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2020 r. według szacunkowych danych. Kurs akcji spółki rośnie w piątek rano o 2,5 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR