Ultimate Games przeskoczył z NewConnect na rynek główny GPW

Omawiane walory:

Akcje Ultimate Games zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 2,16 proc. i wyniósł 23,70 zł.

Fot. twitter/GPW

Około godziny 10:00 kurs akcji spada o 2,16 proc. do 22,70 zł.

Jest to 6. debiut na rynku głównym w 2019 roku i jednocześnie 5. przejście z NewConnect w tym roku.

– To jednocześnie 10. spółka w sektorze gier, który jest bardzo popularny w tym roku na GPW – powiedział członek zarządu Giełdy Piotr Borowski podczas debiutu.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Jesteśmy na początkowym etapie rozwoju. Z mojej perspektywy najważniejsze są premiery, która są zapowiedziane. Zarówno II półrocze jak i przyszły rok powinny być mocne – zapowiedział prezes spółki Mateusz Zawadzki.

– Wierzę, że mając tak szerokie portfolio wydawnicze jesteśmy w stanie rok do roku dosyć istotnie zwiększać swoje przychody i zyski – dodał prezes.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka była notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULTGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 najważniejszych premier giełdowych producentów gier w 2019 r.

  Przed nami najgorętszy okres premier na rynku gier. Jeszcze w tym roku giełdowe studia wydadzą ok. 30 tytułów. StockWatch.pl sprawdził, wobec których gier eksperci i inwestorzy mają największe oczekiwania. 

 • Ultimate Games w ramach cesji przejął prawa do ponad 20 gier od PlayWay

  Ultimate Games zawarł z PlayWay umowę, na mocy której spółka odpłatnie przejęła od PlayWay prawa do ponad 20 gier znajdujących się na koncie wydawniczym PlayWay (w tym prawa do 100 proc. przychodu) wraz z prawem do wydania kolejnych edycji tych gier.

 • Ultimate Games może rekomendować min. 75 proc. jednostkowego zysku netto na dywidendę

  Ultimate Games zamierza regularnie rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy. Rekomendacja ma obejmować kwotę min. 75 proc. zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym w przypadku gdy planowane wpływy ze sprzedaży gier w bieżącym roku są większe niż planowane potencjalne inwestycje i koszty tworzenia gier, a po wypłacie dywidendy w kasie pozostanie wystarczająca ilość gotówki na nowe inwestycje i pokrycie kosztów wytworzenia gier.

 • Ultimate Games miał szacunkowo 0,67 mln zł zysku netto w I kw. br.

  Ultimate Games według szacunkowych danych odnotował 0,67 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r. Kurs akcji gamingowej spółki rośnie o ponad 3 proc.

 • Analiza techniczna 4 znanych producentów gier wideo z NewConnect

  Z długiej listy producentów gier wideo notowanych na małym parkiecie w marcu warto zwrócić uwagę na cztery spółki, których kursy akcji znalazły się w ciekawym momencie technicznym. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził, co dalej z kursami akcji Bloober Team, Creative Forge Games, The Farm 51 oraz Ultimate Games.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR