Ultimate Games przeskoczył z NewConnect na rynek główny GPW

Omawiane walory:

Akcje Ultimate Games zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 2,16 proc. i wyniósł 23,70 zł.

Fot. twitter/GPW

Około godziny 10:00 kurs akcji spada o 2,16 proc. do 22,70 zł.

Jest to 6. debiut na rynku głównym w 2019 roku i jednocześnie 5. przejście z NewConnect w tym roku.

– To jednocześnie 10. spółka w sektorze gier, który jest bardzo popularny w tym roku na GPW – powiedział członek zarządu Giełdy Piotr Borowski podczas debiutu.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– Jesteśmy na początkowym etapie rozwoju. Z mojej perspektywy najważniejsze są premiery, która są zapowiedziane. Zarówno II półrocze jak i przyszły rok powinny być mocne – zapowiedział prezes spółki Mateusz Zawadzki.

– Wierzę, że mając tak szerokie portfolio wydawnicze jesteśmy w stanie rok do roku dosyć istotnie zwiększać swoje przychody i zyski – dodał prezes.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka była notowana na NewConnect od czerwca 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULTGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR