Ultimate Games według szacunkowych danych wypracował 4,09 mln zł zysku netto w 2019 r.

Omawiane walory:

Ultimate Games miał szacunkowo 8,81 mln zł przychodów i 4,09 mln zł zysku netto w 2019 r. Kurs akcji producenta i wydawcy gier rośnie przed 10:00 o ponad 4 proc.

Ultimate Games, gry, wyniki, akcje

Ultimate Games miał szacunkowo 4,09 mln zł zysku netto w 2019 r.

Spółka poinformowała w komunikacie, że zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu, szacunki wybranych wyników finansowych spółki za 2019 rok przedstawiają się następująco:

 • Przychody całkowite: 8,81 mln zł;
 • Przychody ze sprzedaży produktów: 7,2 mln zł;
 • Zysk brutto: 5,11 mln zł;
 • Zysk netto: 4,09 mln zł – czytamy w komunikacie.

Powyższa informacja została uznana za spełniającą przesłanki wynikające z art. 7 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (MAR – Market Abuse Regulation) i podana do wiadomości publicznej ze względu na istotne, zdaniem zarządu spółki, zmiany danych finansowych (m.in. wzrost przychodów ze sprzedaży produktów o ponad 88 proc., wzrost zysku netto o ponad 103 proc.) względem okresu porównywalnego.

Na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie wpływ miały m.in.:

 • rosnąca sprzedaż serii „Ultimate Fishing Simulator” na PC wraz z dodatkami DLC stymulowana poprzez liczne wyprzedaże na platformie Steam (głównie przeceny w okolicy 50 proc. od ceny bazowej);
 • wydawnictwo nowych dodatków DLC do serii „Ultimate Fishing Simulator” na PC („Kariba Dam” DLC, „Greenland” DLC);
 • wydanie gry „Ultimate Fishing Simulator” na urządzeniach VR;
 • wydanie gry „Deadliest Catch: The Game” na PC w formule wczesnego dostępu;
 • stabilna monetyzacja gier mobilnych tj. „Ultimate Fishing Simulator” oraz „Professional Fishing”;
 • skokowe poszerzenie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry, a co z tym związane liczne premiery nowych gier (ponad 60 tytułów w 2019 r. versus kilkanaście w 2018 r.), w tym w szczególności na platformie Nintendo Switch, gdzie w omawianym okresie miało miejsce 38 premier w Nintendo E-shop (z czego najważniejsze to „Thief Simulator”, „Car Mechanic Simulator 15”, „Hard West”, „Phantom Doctrine”, „Ultra Off Road Alaska”);
 • dedykowane wyprzedaże gier spółki na platformie Steam tzw. Developer Sale; 9) zbycie części praw do gier lub ich części (assetów) na rzecz podmiotów trzecich.

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay, producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ULTGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 giełdowych producentów gier z najciekawszymi premierami na 2020 rok

  Hossa wśród producentów gier wideo trwa w najlepsze, a nowe rekordy dosłownie wiszą w powietrzu. Według wyliczeń StockWatch.pl, w 2020 r. polskie studia planują wypuścić na rynek kilkaset tytułów. Wśród nich jest kilka produkcji, które będą budzić olbrzymie emocje wśród inwestorów.

 • 5 najważniejszych premier giełdowych producentów gier w 2019 r.

  Przed nami najgorętszy okres premier na rynku gier. Jeszcze w tym roku giełdowe studia wydadzą ok. 30 tytułów. StockWatch.pl sprawdził, wobec których gier eksperci i inwestorzy mają największe oczekiwania. 

 • Ultimate Games w ramach cesji przejął prawa do ponad 20 gier od PlayWay

  Ultimate Games zawarł z PlayWay umowę, na mocy której spółka odpłatnie przejęła od PlayWay prawa do ponad 20 gier znajdujących się na koncie wydawniczym PlayWay (w tym prawa do 100 proc. przychodu) wraz z prawem do wydania kolejnych edycji tych gier.

 • Ultimate Games przeskoczył z NewConnect na rynek główny GPW

  Akcje Ultimate Games zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 2,16 proc. i wyniósł 23,70 zł.

 • Ultimate Games może rekomendować min. 75 proc. jednostkowego zysku netto na dywidendę

  Ultimate Games zamierza regularnie rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy. Rekomendacja ma obejmować kwotę min. 75 proc. zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym w przypadku gdy planowane wpływy ze sprzedaży gier w bieżącym roku są większe niż planowane potencjalne inwestycje i koszty tworzenia gier, a po wypłacie dywidendy w kasie pozostanie wystarczająca ilość gotówki na nowe inwestycje i pokrycie kosztów wytworzenia gier.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR