Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

Omawiane walory:

Jeżeli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski.

unimot, akcje, fotowoltaika,

Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

– Jeżeli do końca II kwartału ruszą budowy pierwszych farm, w przypadku których mamy już pozwolenia na budowę, o mocy 32 MW, to sama budowa to kwestia kilku miesięcy. Wówczas pierwsze przychody z farm fotowoltaicznych byłyby możliwe do uzyskania jeszcze przed końcem 2021 roku – powiedział Sikorski podczas wideokonferencji.

Szef Unimotu podkreślił, że grupa realizuje trzy projekty fotowoltaiczne. Pierwszy o mocy 108 MW, jest najbardziej zaawansowany, a z tego dla 32 MW są już gotowe projekty i mają pozwolenia na budowę.

– Jesteśmy także w trakcie procesu zwiększania mocy tego projektu do 120 MW – dodał.

Drugi projekt, o mocy 28 MW, jest na wcześniejszym etapie zaawansowania, a ostatni to tzw. greenfield.

– W ramach tego ostatniego liczymy na potencjalnie kolejne 20-30, może 50 MW mocy – podkreślił Sikorski.

Zapowiedział również, że zgodnie z harmonogramem, w II kwartale 2021 roku ruszy również produkcja własnych paneli fotowoltaicznych przez Unimot w zakładzie w Sędziszowie.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W 2020 r. spółka weszła na rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)

 • Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję

  Zarząd notowanego na GPW niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w tej sprawie.

 • Unimot rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

  Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

 • 12 najciekawszych zapowiedzi i rekomendacji dywidendowych

  Sezon wyników rocznych powoli się rozkręca, a wraz z nim karuzela dywidend. Na ten moment zaledwie kilkanaście spółek złożyło mniej lub bardziej wiążące deklaracje dot. wypłat. Spośród nich StockWatch.pl wybrał 12 najciekawiej zapowiadających się propozycji.

 • Unimot szykuje kolejną tłustą dywidendę

  Adam Sikorski, prezes UNIMOTu podczas wideokonferencji zasygnalizował, że na tegoroczną dywidendę może trafić więcej niż 30 proc. zysku za 2020 rok. Stawka na akcję może być zbliżona do ubiegłorocznej, czyli najwyższej w historii spółki.

 • Warszawskie indeksy kontynuują wzrosty, w grze Allegro i PKP Cargo

  Warszawska giełda rośnie, ale hurraoptymizmu podobnego do tego wczorajszego na Wall Street nie ma. Dominuje atmosfera wyczekiwania, z której wybijają się spółki wynikowe i Allegro.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR