Unimot szykuje kolejną tłustą dywidendę

Omawiane walory:

Adam Sikorski, prezes Unimotu podczas wideokonferencji zasygnalizował, że na tegoroczną dywidendę może trafić więcej niż 30 proc. zysku za 2020 rok. Stawka na akcję może być zbliżona do ubiegłorocznej, czyli najwyższej w historii spółki.

Unimot,dywidenda,2021

Unimot może wypłacić solidną dywidendę z zysku za 2020 r.

Przypomnijmy, że zgodnie z bieżącą polityką dywidendową Unimot corocznie chce przeznaczać na wypłatę dla akcjonariuszy minimum 30 proc. jednostkowego zysku netto.

– Jeśli państwo pytacie, jaka będzie rekomendacja zarządu, nie mogę powiedzieć, że będzie wyższa niż 30 proc., ale dużo wskazuje, że taka rekomendacja będzie złożona. (…) Prowadzimy już rozmowy z bankami finansującymi w sprawie zgody na wypłatę dywidendy wyższej niż 30 proc. Wszystko wskazuje na to, że taki wniosek będziemy składać i będziemy się starać, by dywidenda za 2020 rok zbliżyła się do dywidendy za 2019 rok – powiedział Adam Sikorski, prezes Unimotu podczas wideokonferencji.

W ubiegłym roku niezależny importer paliw ciekłych i gazowych z 53 mln zł zysku netto wypracowanego w 2019 r. wypłacił rekordowe 16,1 mln zł dywidendy. Stawka na akcję wyniosła 1,97 zł, co dało stopę na poziomie 4,7 proc.

unimot,dywidendy

Źródło: Unimot

Gdyby spółka w tym roku pokusiła się o wypłatę identycznej stawki jak w 2020 r., to przy obecnym kursie stopa dywidendy wyniosłaby nieco ponad 5 proc.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Unimot szacuje jednostkowy zysk netto za 2020 rok na poziomie 35,7 mln zł. Prezes zaznaczył, że jeśli do zysku netto za 2020 rok dodać wycenę zapasów w wysokości 16 mln zł, to zysk zbliżyłby się do ok. 50 mln zł.

Unimot jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym (ON), biopaliwami (BIO), gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym, energią elektryczną oraz produktami asfaltowymi. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką AVIA i rozwija segment fotowoltaiki. W piątek po południu kurs akcji Unimotu rośnie o 1,7 proc. O godzinie 14:00 za jeden walor płacono 38,95 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o UNIMOT)

 • Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję

  Zarząd notowanego na GPW niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2020 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w tej sprawie.

 • Unimot rozpoczyna dystrybucję olejów w Rumunii

  Pomimo pandemii Grupa UNIMOT wdraża nowe projekty i rozszerza swoje działania o kolejny europejski rynek. W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie dostarczanie olejów smarowych Avia do stacji paliw i obsługi pojazdów w Rumunii, jak też firm transportowych.

 • 12 najciekawszych zapowiedzi i rekomendacji dywidendowych

  Sezon wyników rocznych powoli się rozkręca, a wraz z nim karuzela dywidend. Na ten moment zaledwie kilkanaście spółek złożyło mniej lub bardziej wiążące deklaracje dot. wypłat. Spośród nich StockWatch.pl wybrał 12 najciekawiej zapowiadających się propozycji.

 • Unimot: Pierwsze przychody z własnych farm fotowoltaicznych możliwe w 2021 r.

  Jeżeli do końca II kwartału 2021 roku uda się rozpocząć budowę pierwszych farm fotowoltaicznych o mocy 32 MW, to pierwsze przychody z tego tytułu możliwe są jeszcze przed końcem 2021 roku, poinformował prezes UNIMOTu Adam Sikorski.

 • Warszawskie indeksy kontynuują wzrosty, w grze Allegro i PKP Cargo

  Warszawska giełda rośnie, ale hurraoptymizmu podobnego do tego wczorajszego na Wall Street nie ma. Dominuje atmosfera wyczekiwania, z której wybijają się spółki wynikowe i Allegro.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR