Unimot wchodzi w rynek fotowoltaiki z marką Avia Solar

Omawiane walory:

Unimot zelektryzował rynek informacją o wejściu w segment fotowoltaiki. Marcin Ludwicki, prezes Unimot Energia i Gaz szacuje, że do 2023 roku grupa osiągnie ok. 276 mln zł przychodów z tego tytułu. W środę akcje spółki rosną o ponad 5 proc. i są najwyżej od sierpnia 2017 r.

unimot, fotowoltaika, akcje,

Fot. Pexels

– Rozpoczęliśmy już sprzedaż instalacji fotowoltaicznych o mocy 100-200 KWp pod marką Avia Solar, w pierwszej kolejności ofertę kierujemy do naszych wieloletnich partnerów biznesowych. Chcielibyśmy instalować ok. 20 MWp instalacji rocznie i osiągnąć poziom 69 MWp do roku 2023. Przychody z tego tytułu powinny wynieść ok. 276 mln zł do 2023 roku – powiedział Ludwicki w trakcie wideokonferencji.

Jak dodał, na koniec 2023 r. spółka Unimot Energia i Gaz chciałaby dysponować ok. 150 handlowcami w obszarze fotowoltaiki i 100 ekipami instalacyjnymi.

– Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się segmentowi fotowoltaiki, ale chcieliśmy wejść na ten rynek, kiedy będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze przygotowani. To nie jest nasze ostatnie słowo, mamy jeszcze spółkę Tradea, która również pracuje nad rozpoczęciem działań w obszarze fotowoltaiki, mówimy tu o farmach fotowoltaicznych – dodał prezes Unimotu Adam Sikorski.

Zastrzegł, że na rynku farm fotowoltaicznych operują duzi gracze, dla których oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji jest znacznie niższa niż taka, której oczekiwałby Unimot.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Unimot spodziewa się ‚niezłych wolumenów’ sprzedaży w II kwartale 2020 r.

  Po rekordowych wzrostach wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach w I kwartale 2020 roku, także w II kwartale roku UNIMOT spodziewa się "niezłych wyników" sprzedaży, choć zakłada, że będą one słabsze kw/kw, poinformował wiceprezes UNIMOTu ds. finansowych Marek Moroz.

 • Unimot zanotował skokowy wzrost wolumenów w I kwartale 2020 r.

  Niezależny importer paliw ciekłych i gazowych poprawił wolumeny we wszystkich segmentach biznesowych, zanotował wyższe r/r przychody oraz historycznie najwyższy poziom skonsolidowanej EBITDA skorygowanej, który wyniósł 32,9 mln zł.

 • Dino i KGHM błyszczą na GPW, ale WIG20 wciąż poniżej 1.600 pkt.

  Giełda w Warszawie rozpoczęła tydzień od wzrostów. Stoi za tym poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, drożejące surowce i wyniki rodzimych spółek. Nastroje przy Książęcej są optymistyczne, ale ogólna sytuacja na wykresie WIG20 nie uległa zmianie.

 • Kurs akcji Unimotu wystrzelił po szacunkowych wynikach za I kwartał

  UNIMOT opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2020 r. Według wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła rekordowe 33,5 mln zł, czyli o 200 proc. więcej r/r. To ponad połowa całorocznej prognozy grupy na 2020 r. Kurs akcji UNIMOTu rośnie dziś o ponad 12 proc.

 • Unimot rozpoczął trading ropą naftową

  UNIMOT rozpoczął realizację dostaw ropy naftowej na rynek Europy Środkowej. Pierwsza partia produktu pochodziła z Bliskiego Wschodu, druga jest właśnie sprowadzana z USA.  Łączna wielkość realizowanych dostaw to 1,2 miliona baryłek.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR