Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Vestor DM obniżył cenę docelową akcji PKO BP do 43 zł

Opublikowano: 2019-03-27 10:55:59

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 25 marca wyceniło jedną akcję PKO BP na 43 zł. Eksperci uważają, że wyniki banku były zgodne z oczekiwaniami i nie widzą uzasadnienia dla słabszego zachowania kursu akcji.

Vestor DM podtrzymał rekomendację akumuluj i obniżył cenę docelową akcji z 45 zł do 43 zł. Zdaniem analityków, wyniki PKO BP za IV kw. 2018 r. były zgodne z oczekiwaniami i potwierdziły pozytywne trendy w wyniku odsetkowym oraz kosztach.

– Jednocześnie, perspektywy wzrostu zysków pozostają dobre – zarówno w 2019 r., jak i w 2020 r. spodziewamy się 7-proc. r/r wzrostu skorygowanego zysku netto. Ponadto, oczekujemy ponadprzeciętnej stopy dywidendy (50 proc. wskaźnik wypłaty z zysku za 2018 r., DPS 1,30 zł, DY=3,4 proc.), a obecną wyceną uważamy za atrakcyjną (8/10 proc. dyskonta do 1/3Y średniej na 1YF P/E). – czytamy w raporcie.

Biuro zwraca uwagę, że ryzyko wprowadzenia ustawy frankowej w ostatnim czasie wzrosło, ale potencjalne koszty dla PKO BP powinny być umiarkowane.

Raport na temat PKO BP powstał 25 marca 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Fidelus, dyrektor działu analiz Vestor DM. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o pkobp)

 • Pofedowowe wzrosty na GPW, WIG20 najwyżej od 1,5-miesiąca

  Piątek na GPW upływa pod znakiem wzrostów, które są opóźnioną reakcją na środowe posiedzenie Fed. Obecnie WIG20 ma otwartą drogę w kierunku 2400 pkt., a KGHM może być tą spółką, która go tam zaprowadzi.

 • Poziom 2.300 pkt. staje się problemem, Orlen i PKO BP na czerwono

  Przecena spółek paliwowych, PKO BP i Cyfrowego Polsatu ściąga w dół warszawską giełdę. Swoje pięć gorszy dokładają rynki zagraniczne, gdzie też dominuje kolor czerwony. Gwiazdą dnia jest Primetech, który mocno rośnie w następstwie wezwania przez Famur.

 • PKO BP ruszył z pracami nad tokenizacją oraz smart kontraktami

  PKO Bank Polski wspólnie z Politechniką Warszawską zrealizuje projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest zdobycie kompetencji w zakresie emisji i obrotu tokenami oraz usług wykorzystujących smart kontrakty i technologię blockchain. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • 3 najlepsze fundusze za ostatnie 3 lata wg Analizy Online

  Według rankingu funduszy Analiz Online, najwięcej funduszy z najwyższą oceną (4a lub 5a) w horyzoncie 36-miesięcznym miały następujące towarzystwa: Skarbiec TFI (15 funduszy), PKO TFI (13) i Santander (12). Średnie oceny tych funduszy na koniec maja br. wyniosły odpowiednio: 4,4; 3,5 oraz 3,4.

 • Akcje CD Projektu najdroższe w historii, w tle mocne wzrosty Bloobera i Trakcji

  Kurs akcji CD Projektu ustanawia nowe historyczne szczyty po ogłoszeniu daty premiery gry Cyberpunk 2077. I to prawdopodobnie jeszcze nie koniec ruchu na północ. Mocne wzrosty notuje dziś też Bloober Team.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku