StockWatch.pl

Vestor DM obniżył cenę docelową akcji PKO BP do 43 zł

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 25 marca wyceniło jedną akcję PKO BP na 43 zł. Eksperci uważają, że wyniki banku były zgodne z oczekiwaniami i nie widzą uzasadnienia dla słabszego zachowania kursu akcji.

Vestor DM podtrzymał rekomendację akumuluj i obniżył cenę docelową akcji z 45 zł do 43 zł. Zdaniem analityków, wyniki PKO BP za IV kw. 2018 r. były zgodne z oczekiwaniami i potwierdziły pozytywne trendy w wyniku odsetkowym oraz kosztach.

– Jednocześnie, perspektywy wzrostu zysków pozostają dobre – zarówno w 2019 r., jak i w 2020 r. spodziewamy się 7-proc. r/r wzrostu skorygowanego zysku netto. Ponadto, oczekujemy ponadprzeciętnej stopy dywidendy (50 proc. wskaźnik wypłaty z zysku za 2018 r., DPS 1,30 zł, DY=3,4 proc.), a obecną wyceną uważamy za atrakcyjną (8/10 proc. dyskonta do 1/3Y średniej na 1YF P/E). – czytamy w raporcie.

Biuro zwraca uwagę, że ryzyko wprowadzenia ustawy frankowej w ostatnim czasie wzrosło, ale potencjalne koszty dla PKO BP powinny być umiarkowane.

Raport na temat PKO BP powstał 25 marca 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Fidelus, dyrektor działu analiz Vestor DM. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pkobp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Bankowy dramat

  Środowa sesja w Europie i Polsce była prawdopodobnie najbardziej frustrującą w ostatnich tygodniach dla inwestorów na GPW. W temacie wojny handlowej nie widać na razie szans na żadne przełomy, jeżeli już to negatywne (o ile zapowiedziane na początek września amerykańskie cła rzeczywiście wejdą przy podwyższonych stawkach, Chiny zapowiedziały dodatkowe retorsje). Zdecydowanie powiedział to prezydencki doradca, P. Navarro, który stwierdził, że jest „mało prawdopodobne, że szybko się coś wydarzy”.

 • PKO BP miał ponad 1,2 mld zł zysku netto w II kwartale 2019 r.

  Największy polski bank komercyjny wypracował 1,21 mld zł zysku netto, czyli o 40 proc. więcej niż przed rokiem. Kilkuprocentową poprawę PKO BP zanotował także na wynikach z tytułu odsetek oraz prowizji i opłat.

 • 12 znanych spółek, które warto śledzić w sezonie wyników za II kwartał

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę. Wśród czarnych koni dominują reprezentanci takich branż jak przemysł, finanse, handel czy telekomunikacja.

 • 10 największych płatników podatku CIT w kraju

  Ministerstwo Finansów opublikowało listę największych płatników podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce. Pierwszą dziesiątkę zdominowały banki.

 • Telekomy dźwignęły polski rynek akcji w II kwartale

  Warszawski rynek akcji zakończył II kwartał na plusie, MSCI Poland zyskał w tym czasie 3,1 proc. Jednak jak wynika z najnowszego IRR Quarterly, Polska wciąż jest omijana przez dużych inwestorów zagranicznych i przegrywa z modnymi ostatnio Indiami, a w regionie EMEA - także z Rosją i Arabią Saudyjską.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR